Anasayfa / Krediler / Ziraat’ten Emeklilere İhtiyaç ve Konut Kredisi 2018
Ziraat Bankası emekli konut kredisi ve ihtiyaç kredisi 2018
Ziraat Bankası emekli konut kredisi ve ihtiyaç kredisi 2018

Ziraat’ten Emeklilere İhtiyaç ve Konut Kredisi 2018


Emekliye kredi veren bankalar arasında olan Ziraat Bankası, yaptığı kampanyalarla dikkat çekiyor. Ziraat, Emeklinin Artısı Kredi Paketi adı altında emeklilere kredi sağlıyor. Emeklinin Artısı Kredi Paketi’ni sizin için inceledik. Ziraat Bankası Emeklinin Artısı Kredi Paketi özellikleri nelerdir? Ziraat Bankası Emekli Kredisi faiz oranları nasıldır? Ziraat Bankası Emekli Kredisi başvurusu nasıl yapılır? Soruların cevapları yazımızda…

Ziraat Bankası Emeklinin Artısı Kredi Paketi özellikleri nelerdir?

Bu kredi paketi kapsamında emekli ihtiyaç kredisi ya da emekli konut kredisi kullanabiliyorsunuz. Emeklilere kredi veren bankalar arasındaki Ziraat’in bu paketinin özelliklerini sıralayalım:


 • Ziraat’in emeklilere kredi sağlayan bu paketinden faydalanabilmek için; emekli maaşınızı Ziraat Bankası’ndan almanız gerekiyor.
 • Bu kredi paketi kapsamında emekli ihtiyaç kredisi veya konut kredisi alabilirsiniz. İhtiyaç yani tüketici kredisi tercihinizi masraflı ya da masrafsız olarak yapabilir ve 48 aya kadar vade yaptırabilirsiniz. Konut kredisi için 120 aya kadar vade yaptırabilir %0,95’ten başlayan faizlerden faydalanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Emekliye Özel Tüketici Kredisi 2018

 • Emekli kredisi kapsamındaki tüketici kredisine %1,32 oranında faiz uygulanıyor. Kredi tahsis ücreti, BSMV ve KKDF gibi kesintiler yapılıyor.
 • Dosya masrafı olarak kredi tutarının %0,5’i oranında para müşteriden kesilir. Bu krediyi dosya masrafsız da kullanabilirsiniz. Ancak bu durumda faiz oranı artacaktır.
 • Emekli vatandaşın kredi kullanması için hayat sigortası yaptırması da zorunludur.

Ziraat Bankası Emekliye Özel Konut Kredisi 2018

Ziraat Bankası emeklilere kredi kapsamında konut kredisi de alabilirsiniz. Emekli kredisi kapsamındaki konut kredisi için 100.000 TL’ye kadar kredi ve 120 aya kadar vade yaptırabilirsiniz. Ziraat emekli kredisi kampanyası kapsamında uygulanan faiz oranları vadeye göre şöyle değişiyor:

 • 36 aya kadar vadeli emekli konut kredisi için aylık faiz oranı %0,95’dir.
 • 37-120 ay arası vadeli emekli konut kredisi için %1,03 oranında aylık faiz uygulanıyor.

Ziraat Bankası 2018 yılına ait emekli kredisi için alınan diğer masrafları ise şöyle:


 • Emekli konut kredisi için BSMV, KKDF ve kredi tahsis ücreti alınmamaktadır. Bu kampanyaya dosya masrafsız konut kredisi de denilmektedir.
 • Ziraat emekli kredisi ile satın alacağınız evin ekspertizi yapılır. Ekspertiz masrafı da müşteriden alınır. Ziraat Bankası ekspertiz ücretleri 498 TL’ başlar ve 1798 TL’ye kadar artabilir. Bu değişimin temel sebebi ilgili konutun piyasa değeri ve konum özellikleridir.
 • Her iki kredi için de vade süresi boyunca kredi alacak kişiye hayat sigortası yaptırılmaktadır.
 • Krediyi kullanan kişiye hayat sigortası; krediyle satın alınan eve konut sigortası yaptırmak da zorunludur.

Ziraat Bankası Emekli Kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Emeklilere kredi veren bankalar arasında yer alan Ziraat Bankasının bu kredi paketine bankanın şubelerinden başvurabilir, emekli ihtiyaç kredisi ve emekli konut kredisi kullanabilirsiniz.

Diğer konut kredileri hakkında bilgi edinmek için Konut Kredisi Faiz Oranları 2018 başlıklı yazımıza tıklayabilirsiniz.


Kaçırma!

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Corona Virüs Kredisi

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Nasıl Başvurulur?

İçindekiler1 BİREYSEL TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ NEDİR?1.1 TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR?1.2 BİREYSEL TEMEL …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir