Anasayfa / Krediler / Ziraat Bankası’ndan Düşük Faizli Genç Çiftçi Kredisi

Ziraat Bankası’ndan Düşük Faizli Genç Çiftçi Kredisi


Önceki yazımızda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın kırsal alandaki genç nüfusu teşvik etme, tarımı canlandırma ve istihdamı arttırma amacıyla 18 – 41 yaş arasındaki girişimcilere hibe kredisi veriyor demiştik. İşte bu gerekli başvuruları yapıp projeleri kabul gören ve hibe almaya hak kazanan girişimcilere Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi adında bir kredi veriyor. Bu yazımızda Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi ile ilgili araştırma yaptık. Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi ne kadar? Kimler Genç çiftçi kredisi için  başvuru yapabilir? Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi başvurusu nasıl yapılır? Soruların cevapları yazımızda…

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi nedir? Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi ne kadar?

Önceki yazımızda belirttiğimiz gibi il veya ilçe tarım müdürlüklerine yaptıkları başvuru sonucu hibe almaya hak kazanan genç çiftçiler, alacakları hibenin 3 katına kadar Ziraat’ten kredi alabilecekler. Devletten bu kapsamda 30.000 TL hibe aldıysanız ya da almaya hak kazandıysanız Ziraat’ten 90.000 TL’ye kadar proje kredisi verilecek. Buna ek olarak iş yeri kredisi kapsamında 90.000 TL daha kredi alabilirsiniz.   Ziraat vereceği bu kredi ile genç girişimci çiftçilere işlerini büyütme ve geliştirme imkanı veriyor. Ziraat’ten bu kapsam kredi alabilmek için aşağıdaki proje konuları kapsamında hibe almış olmanız gerekiyor:


 • Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık,

 • Arı ve arı ürünleri yetiştiriciliği ,


 • Kanatlı ve ipek böceği yetiştiriciliği,

 • Kapama meyve bahçesi tesisi projelerini,

 • Fide, fidan, iç ve dış mekan süs bitkisi yetiştiriciliği projelerini,

 • Kontrollü örtü altı yetiştiriciliği projelerini,

 • Kültür mantarı üretimi projelerini,

 • Yukarıda belirttiğimiz alanlarda, işletmenin kapasitesi oranında, hayvan alımı,  alet ve makina alımı, yem, ilaç ve işçilik gibi giderler için de Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi alabilirsiniz.

Aşağıda vereceğimiz konularda Ziraat Bankası Çiftçilere kredi verememektedir:

 • Sera yapımına yönelik inşai yatırımlar ile basınçlı sulama sistemleri için ihtiyaç duyulabilen su deposu dışındaki inşaat yatırımları
 • Arazi ve traktör alımları,
 • İşletme satın alımları (kurulmuş sera, süt çiftliği, besi çiftliği, vs.) gibi gider ve yatırımlar için bu kapsamda kredi verilemiyor.

Kimler Genç çiftçi kredisi için  başvuru yapabilir?

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın kırsal alandaki genç nüfusu teşvik etme, tarımı canlandırma ve istihdamı arttırma amacıyla 18 – 41 yaş arasındaki girişimcilere hibeyi almaya hak kazananlar bu krediye başvurabilir. Ancak yukarıda verdiğimiz konular için kredi verilebilmektedir.

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Ziraat Bankası şubelerinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Daha detaylı bilgiyi şubelerden ya da Ziraat çağrı merkezinden edinebilirsiniz.

Sorularınızı yorum kısmına yazabilirsiniz.


Kaçırma!

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Corona Virüs Kredisi

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Nasıl Başvurulur?

İçindekiler1 BİREYSEL TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ NEDİR?1.1 TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR?1.2 BİREYSEL TEMEL …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir