Anasayfa / Genel / Ziraat Bankası’ndan Bağkur Borçlularına Emeklilik Kredisi
bağkurluya kredili emeklilik

Ziraat Bankası’ndan Bağkur Borçlularına Emeklilik Kredisi


Bağkura prim borcu olan esnaflar yaş şartını sağlasalar bile emekli olamıyorlardı. Bu durumda olan yaklaşık 150 bin kişiye müjdeli haber geldi. Sosyal Güvenlik Kurumu Ziraat Bankası ile bir anlaşma yaptı. Bu anlaşmaya göre bağkur borcu yüzünden emekli olamayan vatandaşlara Ziraat Bankası masrafsız ve düşük faizli emeklilik kredisi verecek. Bu sayede bu vatandaşlar kredili emeklilik imkanından faydalanacak. Bu yazımızda Ziraat Bankası bağkur emeklilik kredisi hakkında bilgi verdik. Bağkurluya kredili emeklilik imkanından kimler faydalanabilir? Ziraat Bankası Bağkur borcu kredisinin özellikleri nelerdir? Ziraat Bankası Bağkur borcu kredisi faiz oranı ne kadar? Ziraat Bağkur kredisi için ne kadar vade yapacak? Ziraat Bankası’na bağkurdan emeklilik kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Bağkurluya kredili emeklilik imkanından kimler faydalanabilir?

Bağkurluya kredili emeklilik imkanından faydalanmak için aşağıdaki şartları sağlamak gerekiyor:


  • Emeklilik yaşını doldurmuş olmak,
  • Sigorta süresini doldurmuş olmak,
  • 30 Haziran 2017 tarihine kadar ”Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair 7020 Sayılı Kanun” kapsamındaki bağkur borcunu yapılandırmış olmak.

Ziraat Bankası Bağkur borcu kredisinin özellikleri nelerdir?

Ziraat Bankası Bağkur borcu yüzünde emekli olamayan vatandaşlara 31 Ağustos 2017 tarihine kadar kredi verecek. Ziraat Bağkur borcu kredisinden dosya masrafı alınmayacak. Bu kredi için kefil de istenmeyecek. Bağkura borcu olan vatandaş Ziraat Bankası’nın verdiği kredi ile borcunu kapatıp emekli olacak. Ziraat Bankası verdiği kredinin taksit borçlarını vatandaşın emekli aylığından otomatik olarak tahsil edecek. Yani vatandaşın eline kredi tutarı doğrudan geçmeyecek. Kredi vadesinin sonuna kadar vatandaşın emekli maaşı, kredi borcunu finanse edecek.

Peki, Ziraat Bankası Bağkur borcu kredisi faiz oranı ne kadar?


Ziraat Bankası Bağkur borcu kredisi faiz oranı ne kadar? Ziraat Bağkur kredisi için ne kadar vade yapacak?

Ziraat Bankası Bağkur borcu kredisi faiz oranı %1,05 olacak. Düşük faizle kullandırılacak olan bu krediye 36 aya kadar vade yapılacak.

Ziraat Bankası’na bağkurdan emeklilik kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Ziraat Bankası’na bağkurdan emeklilik kredisi başvurusu yapmanın tek yolu şubelere gitmektir. Şubeler haricinde başka bir başvuru kanalı bulunmamaktadır. Ziraat bağkur kredisi protokolünden yararlanma durumunuzu Sosyal Güvenlik Kurumu müdürlüklerinden ve Ziraat Bankası şubelerinden öğrenebilirsiniz.


Kaçırma!

Unutulan Banka Hesabı Sorgulama 2019 listeler

Bankada Unutulan Paralar 2019 – Sorgulama ve Geri Alma

Kişilere ve kurumlara ait banka hesaplarında belli bir süre hareket olmayınca bu hesaplar Türkiye Bankalar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir