Salı , Ocak 16 2018
Anasayfa / Bankalar / Ziraat Bankası Mobil Bankacılık Hizmetleri

Ziraat Bankası Mobil Bankacılık Hizmetleri
Ziraat Bankası’nın akıllı telefonlar için tasarlanan dijital bankacılık uygulaması  Ziraat Mobil sayesinde birçok bankacılık işlemini anında yapmak mümkün… Bu yazımızda Ziraat Mobil hakkında bazı bilgiler verdik. Ziraat mobil nedir? Ziraat mobil nasıl kullanılır? Ziraat mobil şifre nasıl alınır? Ziraat mobil ile yapılabilen işlemler nelerdir? Soruların cevapları için yazımızı okuyabilirsiniz.

Ziraat mobil nedir?

Ziraat Mobil; akıllı telefonlar için tasarlanan bir mobil bankacılık uygulamasıdır. Bu uygulama ile şubesiz olarak birçok bankacılık işlemi yapılabilir. Ziraat Bankası’nın dijital bankacılık kanallarından biri olan Ziraat Mobil, android ve ios destekli cihazlarda kullanılabilir.

Ziraat mobil nasıl kullanılır?

Ziraat mobil uygulamasını kullanabilmeniz için Ziraat Bankası’nın müşterisi olmanız gerekmektedir. Ziraat Bankası müşterileri Ziraat mobil şifre oluşturarak bu uygulamayı kullanmaya başlayabilirler. Peki, Ziraat mobil şifre nasıl alınır?

Ziraat mobil şifre nasıl alınır?

Ziraat mobil şifre ile Ziraat internet bankacılığı şifresi aynı şeydir. Ziraat cep şubeye giriş yapabilmek için internet şifresi edinmeniz gerekmektedir. Ziraat mobil şifre almak istiyorsanız ” Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır? ” başlıklı yazımıza tıklayıp ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Ziraat mobil ile yapılabilen işlemler nelerdir?

Ziraat Bankası internet şubesi için üç kanal vardır. Bunlar; Ziraat Mobil, Ziraat Cep Şube ve Ziraat İnternet Şubesi’dir. Ziraat mobil ile Ziraat Cep Şube’ye akıllı telefonlar üzerinden girilebilmektedir. Ziraat Cep şube için telefonunuza bir uygulama yüklemenize gerek yoktur. İnternet bağlantısı olan bir akıllı telefonla Ziraat cep şube kullanılabilir. Ziraat Mobil ise bir uygulamadır. Akıllı telefonunuz android işletim sitemine sahipse Google Play’den, Ios işletim sistemine sahipse Apple Store’dan Ziraat Mobil bankacılık uygulamasını indirebilirsiniz. Ziraat internet şubesi, ziraat cep şube ve Ziraat Mobil uygulaması ile yapılabilen işlemler aynıdır. Ziraat mobil ile yapılabilen işlemler şöyle sıralanabilir:

  • Para transferleri: Hesaplar arası havale, vadesiz/vadesiz altın hesabından havale, havale talimatı, cebe havale EFT, EÖT, kayıtlı ödeme görüntüleme/ yeni kayıt/ güncelle/sil/ödeme yap, toplu transfer/ toplu transfer listesi,  döviz transferi giriş/izleme/iptal, ithalat dosya açılış/transfer/izleme/iptal
  • Yatırım : Vadeli hesap açma/ para çekme/para yatırma/hesap kapama, birikimli/ dönem ödemeli/ vefalı hesap açma, vadesiz altın alış/satış, biriken vadesiz altın alış talimatı, gram altın alış/satış, gram altından vadesiz altına dönüşüm, döviz alış/satış/dövizden başka döviz alış-satış, fon alış/satış/korumalı fon talep, eurobond alış/satış, bono/ tahvil alış /satış/ halka arz talep, repo, kira sertifikası alış/satış, yatırım hesabı kapama, başak hesap iptal, başak hesap tanımlama, yatırım portföy görüntüleme, yatırım ekstre görüntüleme, büyüyen çocuk fon talimatları, fon talimatları, altın alım talimatları, bono/tahvil/halka arz işlemleri, yatırım vergi raporu, uygunluk anketi.
  • Fatura: Doğalgaz, elektrik, su, telefon, TV, otomatik fatura talimatı, cebe TL yükleme( tüm operatörler),
  • Eğitim: KYK, MEB, ÖSYM, üniversite harç ve sınav ödemeleri, Ziraat Finans Grubu işe alım sınavları
  • Başvurular: Kredi başvurusu, kredi kartı başvurusu, sanal kart başvurusu, ek kart başvurusu
  • Güvenlik: Şifre oluşturma, şifre değiştirme, pin değiştirme
  • Sgk, vergi ve diğer ödemeler: emekli sandığı 6111 yapılandırma, sgk mosip, motorlu taşıtlar vergisi, gümrük vergisi, trafik cezası, tapu harcı, belediye vergileri, katma değer vergisi, gelir vergisi stopajı, yıllık gelir vergisi, gayrimenkul sermaye iradı, OGS Ödeme/geçiş/etiket bilgileri, OGS talimat ekle/güncelle/iptal işlemleri, HGS geçiş/ ödeme bilgileri, HGS plaka ve ruhsat no güncelleme…

Sorularınızı yorum kısmına yazabilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Hoş Geldin Faizli Fibabanka Kiraz Hesap (Güncel 2018) başlıklı makalemizde fibabanka devam faizi, fibabanka hoş geldin faizi ve fibabanka kiraz hesap hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırma!

Akbank Mevduat Faiz Oranları 2018

Akbank Mevduat Faiz Oranları 2018

Bu yazımızda Akbank vadeli hesap faiz oranları hakkında bilgiler verdik. Yazımızda Akbank vadeli hesap faiz …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir