Anasayfa / Krediler / Ziraat Bankası Maaş Müşterilerine Özel Kredi 2018

Ziraat Bankası Maaş Müşterilerine Özel Kredi 2018

Maaşını Ziraat Bankası’nda alan tüketicilerin kullanabileceği bir ihtiyaç kredisi olan ”Çalışanın Artısı Tüketici Kredisi” kampanyasını bu yazıda inceledik. Kredi hakkındaki faiz ve maliyet rakamlarını bu yazıdan öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası Müşterilerine Özel İhtiyaç Kredisi

Bu krediden faydalanabilmeniz için maaşınızı Ziraat Bankası üzerinden almanız gerekiyor. Kredi için 48 aya kadar vade yapılabiliyor. Bu kampanyanın faiz oranları vadeye bağlı olmaksızın aylık %1,32 oranında uygulanıyor. Banka, bu krediyi kullanan maaş müşterilerinden aşağıdaki masrafları tahsil ediyor:

  • Bankanın maaş müşterileri, kullanacakları kredinin %0,5’i kadar kredi tahsis ücreti ödüyor.
  • Kampanyanın aylık faiz tutarı üzerinden %15 oranında KKDF (Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu) vergisi alınıyor. Bu vergiler kredinin taksitlerine her ay, bu şekilde hesaplanmak suretiyle, vade sonuna kadar ekleniyor.
  • Kredinin aylık faiz tutarı üzerinden hesaplanan bir diğer vergi kalemi İse BSMV… BSMV (Banka ve Sigorta Muamele Vergisi) aylık faiz tutarı üzerinden %5 oranında hesaplanıyor. BSMV de kredi taksitlerine her ay, aynı şekilde hesaplanmak suretiyle, vade boyunca ekleniyor.
  • Genel olarak neredeyse bütün bankaların kredi politikalarında var olan kredi müşterisinin hayat sigortası yaptırma zorunluluğu bu kampanya için de  geçerlidir. Müşteriler hayat sigortası yaptırmadan bu kampanyadan faydalanamazlar. Hayat sigortası süresi, kredi vadesinin bitimine kadar olmalıdır. Müşterinn ödeyeceği sigorta primleri hesaplanırken; müşterinin yaşı, kredi skoru, kullandığı kredi tutarı gibi kriterler etkilidir.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Ziraat’e ihtiyaç kredisi yapmanın birçok yolu vardır. Ancak bu kampanya için tek başvuru yolu banka şubeleridir. Bu kredi kampanyasına başvurmak isteyen tüketiciler, aşağıdaki belgeleri temin ederek şubelere gitmelidirler:

  • Nüfus cüzdanınızı bankaya ibraz ederek kredi bu kampanya kapsamında kredi kullanabilirsiniz. Nüfus cüzdanı yerine pasaport veya sürücü belgesi de kabul edilir. Kredi notunuzun uygun olması halinde kolayca kredi alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2018'de Devlet Destekli Evlilik Kredisi Var Mı? Çeyiz Hesabı Nedir? başlıklı makalemizde devlet destekli evlilik kredisi alma şartları, devlet destekli evlilik kredisi veren bankalar ve evlilik kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.


Google Reklamları

Kaçırma!

Yapı Kredi Bedelli Kredisi 2018

Yapı Kredi Bedelli Askerlik Kredisi 2018

Yapı Kredi Bankası bedelli askerlik yapmak isteyenlere %2,02’den başlayan akdi faiz oranıyla ihtiyaç kredisi veriyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir