Anasayfa / Krediler / Ziraat Bankası Maaş Müşterilerine Özel Kredi 2018
Ziraat Bankası Maaş Müşterilerine Özel Kredi
Ziraat Bankası Maaş Müşterilerine Özel Kredi

Ziraat Bankası Maaş Müşterilerine Özel Kredi 2018


Maaşını Ziraat Bankası’nda alan tüketicilerin kullanabileceği bir ihtiyaç kredisi olan ”Çalışanın Artısı Tüketici Kredisi” kampanyasını bu yazıda inceledik. Kredi hakkındaki faiz ve maliyet rakamlarını bu yazıdan öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası Müşterilerine Özel İhtiyaç Kredisi

Bu krediden faydalanabilmeniz için maaşınızı Ziraat Bankası üzerinden almanız gerekiyor. Kredi için 48 aya kadar vade yapılabiliyor. Bu kampanyanın faiz oranları vadeye bağlı olmaksızın aylık %1,32 oranında uygulanıyor. Banka, bu krediyi kullanan maaş müşterilerinden aşağıdaki masrafları tahsil ediyor:


  • Bankanın maaş müşterileri, kullanacakları kredinin %0,5’i kadar kredi tahsis ücreti ödüyor.
  • Kampanyanın aylık faiz tutarı üzerinden %15 oranında KKDF (Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu) vergisi alınıyor. Bu vergiler kredinin taksitlerine her ay, bu şekilde hesaplanmak suretiyle, vade sonuna kadar ekleniyor.
  • Kredinin aylık faiz tutarı üzerinden hesaplanan bir diğer vergi kalemi İse BSMV… BSMV (Banka ve Sigorta Muamele Vergisi) aylık faiz tutarı üzerinden %5 oranında hesaplanıyor. BSMV de kredi taksitlerine her ay, aynı şekilde hesaplanmak suretiyle, vade boyunca ekleniyor.
  • Genel olarak neredeyse bütün bankaların kredi politikalarında var olan kredi müşterisinin hayat sigortası yaptırma zorunluluğu bu kampanya için de  geçerlidir. Müşteriler hayat sigortası yaptırmadan bu kampanyadan faydalanamazlar. Hayat sigortası süresi, kredi vadesinin bitimine kadar olmalıdır. Müşterinn ödeyeceği sigorta primleri hesaplanırken; müşterinin yaşı, kredi skoru, kullandığı kredi tutarı gibi kriterler etkilidir.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Ziraat’e ihtiyaç kredisi yapmanın birçok yolu vardır. Ancak bu kampanya için tek başvuru yolu banka şubeleridir. Bu kredi kampanyasına başvurmak isteyen tüketiciler, aşağıdaki belgeleri temin ederek şubelere gitmelidirler:

  • Nüfus cüzdanınızı bankaya ibraz ederek kredi bu kampanya kapsamında kredi kullanabilirsiniz. Nüfus cüzdanı yerine pasaport veya sürücü belgesi de kabul edilir. Kredi notunuzun uygun olması halinde kolayca kredi alabilirsiniz.

Kaçırma!

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Corona Virüs Kredisi

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Nasıl Başvurulur?

İçindekiler1 BİREYSEL TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ NEDİR?1.1 TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR?1.2 BİREYSEL TEMEL …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir