Anasayfa / Kartlar / Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Sorgulama (Borç Öğrenme)

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Sorgulama (Borç Öğrenme)


Kredi kartları, günlük hayatımızda bizlere oldukça kolaylık sağlayan araçlar arasında yer almaktadır. Taksitli alışveriş imkanı ve kullanıcılara sağladıkları kolaylıklar sayesinde kredi kartı kullanımı da oldukça yaygınlaşmıştır. Yapılan alışverişler ise, alışveriş gerçekleştirildikten hemen sonra kart hesabına yansıtılmaktadır. Bu işlemlerin doğruluğunu kontrol edebilmek ve ziraat kredi kartı borç sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilmek için, ziraat bankasının resmi web sayfasından yardım alabilirsiniz. Sizlere bu konuda kısaca bilgiler vererek, kredi kartı borç sorgulama işlemlerini nasıl gerçekleştirebileceğiniz hakkında yardımcı olalım.

Kredi kartı borç sorgulama için ne yapılır?

Ziraat Bankası kredi kartı borç sorgulama için Ziraat Bankası internet bankacılığını kullanabilirsiniz. Bunun için Ziraat İnternet şubesi şifresi edinmeniz gerekiyor. Ziraat Bankası internet şifresi almak için tıklayın. İnternet şifreniz var ise bu bağlantıya tıklayarak kredi kartı ekstrelerini inceleyebilirsiniz. Bu işlemler için bazı kişisel bilgiler ve kart bilgilerini bilmeniz gerekiyor. Lazım olan bilgiler ise şöyle sıralanabilir.


 • Müşteri numarası
 • İnternet bankacılığı şifresi
 • İnternet bankacılığı parolası

Eğer ki, saydığımız maddeler arasında bilmediğiniz şifreler ya da müşteri numaranız var ise, yine ziraat bankası bireysel işlemler menüsünden, müşteri numaranızı ya da şifrenizi öğrenebilirsiniz. Bu işlemler ise şu şekilde gerçekleştirilmektedir:

Müşteri numarası öğrenme

Müşteri numarası, ziraat kredi kartı borç sorgulama işlemleri için gerekli bilgiler arasında yer almaktadır. Ziraat bankası resmi web sayfası üzerinden, bireysel işlemlere tıklayarak, müşteri numaramı unuttum kısmından bu işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Müşteri numaramı unuttum dediğinizde sizlere yönlendirilen sayfa da, TC kimlik numaranız ve telefon numaranız istenecektir. Bu bölgeleri doldurarak müşteri numarası hazırlatma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.


Şifre ve Parola İşlemleri

Yine aynı işlem menüsünden şifre ve parola alma işlemlerinizi de gerçekleştirebilirsiniz. Fakat internet bankacılığı için uygun bir kredi kartınız yok ise, ilk olarak, müşteri hizmetlerini arayarak bu konuda bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.  444 00 00 ve 0850 220 00 00 numaraları ziraat bankası’na aittir. Tüm bankaların müşteri hizmetleri numaralarını görmek için tıklayınız.

Giriş ve Borç Sorgulama

Tüm işlemleri tamamladınız ve artık kredi kartı bilgileriniz ve şifreleriniz ile giriş yapmanız gerekmektedir.
Giriş yaptıktan sonra, önünüze gelen menülerden, kredi kartı borç sorgulama, güncel limit bilgileri ve daha pek çok bilgiye ulaşabilmeniz mümkündür. Ayrıca ekstre bilgileri ve nerede kaç TL tutarında alışveriş yaptığınızı da kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Tüm bu işlemleri bankamatiklere kredi kartınızı takarak da yapabilirsiniz.


Kaçırma!

2019 Yılı Asgari Kredi Kartı Borcu Ödeme Oranları Değişti.

2019 Yılı Asgari Kredi Kartı Borcu Ödeme Oranları Değişti.

Hemen hemen herkesin gerek nakit sıkıntısında gerekse taksitlendirmede kullandığı kredi kartları, hayatımızın vazgeçilmezleri arasında girmiştir. …

6 yorumlar

 1. Avatar
  özcan yilmaz

  temmuz ayı kredi kartımın dökümanı ?

 2. Avatar
  özcan yilmaz

  kredi kartımın bu ayki dökümanı ?

  • Avatar

   Ziraat Bankası kredi kartı aylık dokümanı yani ekstresini sms ile anında öğrenmek için KKEKSTRE yazıp bir boşluk bırakıp sms ile ekstresini öğrenmek istediğiniz kredi kartının numarasının son 6 hanesini yazarak 4747’ye gönderebilirsiniz.

 3. Avatar

  Kredi kartımın bu ayki dokumanı

 4. Avatar

  Kredi kartımın bu ayki dokumanı

 5. Avatar

  Kredi kartımın bu ayki dokumanıı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir