Anasayfa / Krediler / Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranlarını İndirdi 2019
Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz İndirimi
Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz İndirimi

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranlarını İndirdi 2019


Ziraat Bankası, Başbakan Binali Yıldırım’ın faizlerde indirim çağrısına cevap veren ilk banka oldu. 11 Mayıs Cuma gününden itibaren Ziraat Bankası ev kredisi faiz oranları %0,98’e çekilecek. Banka bu faiz oranını belli tutar ve vadeler için uygulayacak. Detaylar şöyle…

Ziraat Bankası Konut Kredisi Kampanyası 2019

Ziraat, ev finansmanı kapsamında faiz indirimine gitti. Banka, 10 yıllık vadeye kadar ve 500.000 TL’lik kredi tutarına kadar ayda %0,98 oranında faiz uygulayacak. Bu kampanya, kredili olarak ev satın almak isteyen tüketicilere önemli bir avantaj sağlayacak. Çünkü piyasada bundan daha düşük bir konut kredisi faizi yok. Yapılan faiz indirimi ise yabana atılacak gibi değil. Yaklaşık %0,20’lik bir faiz indiriminden bahsediyoruz ki bu piyasa şartlarına göre çok ciddi bir indirim.


2019’un en düşük faizli konut kredisi olan bu kampanyanın diğer özellikleri şunlar:

 • Standart kampanyalarda olduğu gibi Ziraat Bankası bu krediden de dosya masrafı alıyor.  Dosya masrafı (tahsis ücreti) oranı ise %0,5’tir. Bu oran kanunidir ve standarttır. Dosya masrafı kredi kullanımı esnasında müşteriden peşin olarak alınır. Müşteri dosya masrafını ayrıca ödeyebilir ya da bu tutar başvurulan kredi tutarı üzerinden kesilir.
 • Banka kredisiyle satın alacağınız evin ekspertizi yapılır. Ziraat ekspertiz ücretleri 498 – 1798 TL arasında değişir. Ekspertiz ücreti, krediyi kullanımını sırasında müşteriden peşin olarak alınır.
 • Konut sigortası yapılması zorunludur. Sigorta fiyatları değişkendir. Bu değişimin sebebi evin piyasa değeridir. (konum, metrekare vs.)
 • Ziraat Bankası hayat sigortası yaptırmayı kabul etmeyen müşteriye konut kredisi vermiyor. Hayat sigortası primi yıllık olarak alınır. Bu primler müşterinin yaş, cinsiyet, kredi skoru gibi özelliklerine göre değişebilir.
 • DASK (Deprem Sigortası) her halükarda yaptırılacaktır. Çünkü bu sigortayı yaptırmak kanunen zorunludur. DASK primleri de evin değerine göre değişecektir.

Ziraat Bankası İndirimli Konut Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası’nın verdiği 0,98 faizli konut kredisine başvurmak için şubelere gitmeniz gerekir. Gerekli belgeleri temin edip şubeye giderseniz ve başvurunuz onaylanırsa; aynı gün içinde kredinizi alabilirsiniz. Başvurunuzun onaylanacağından emin değilseniz bu bağlantı üzerinden online başvuru yapabilirsiniz. Bu şekilde yapılan başvurularınız onaylanırsa şubelere gidip paranızı alabilirsiniz. Onaylanmazsa da zaman kaybı yaşamamış olursunuz.


Ziraat Bankası’nın Konut Kredisi Başvurusu İçin İstediği Belgeler

Gerekli belgeleri başvurudan önce temin etmeniz daha kısa sürede ve daha kolay kredi kullanmanızı sağlayacaktır. Bankanın başvuru esnasında müşterilerden istediği belgeler şunlardır:

 • Başvuru Formu (Şubede verilir),
 • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport fotokopisi,
 • Çalışma durumunuza göre gelir belgesi,
 • Serbest Meslek Mensupları için, bağlı oldukları meslek kuruluşundan alınan üyelik belgesi fotokopisi,
 • Tüzel kişiliklerin ortağı olan kişilerden ortağı olduğunuz şirkete ait ana sözleşmenin yayımlandığı ticaret sicil gazetesi/gazeteleri fotokopisi,
 • Satın alınmak istenen konutun tapu belgesi fotokopisi,
 • Şubece talep edilebilecek diğer belgeler

Kaçırma!

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Corona Virüs Kredisi

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Nasıl Başvurulur?

İçindekiler1 BİREYSEL TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ NEDİR?1.1 TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR?1.2 BİREYSEL TEMEL …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir