Anasayfa / Krediler / Ziraat Bankası İşletmelere Günlük Kredi Veriyor
ziraat gün içi kredi

Ziraat Bankası İşletmelere Günlük Kredi Veriyor


Devlet sermayeli bir banka olan Ziraat Bankası kurumsal müşterilerine çeşitli kolaylıklar sağlıyor. Bu yazımızda işletmelerin nakdi sorunlarına çözümler getiren Ziraat Bankası’nın Gün İçi Kredi adlı finansman türünü inceledik. Ziraat Bankası Gün İçi Kredi hakkında olan aşağıdaki soruların cevaplarını yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası gün içi kredi özellikleri nelerdir? Ziraat Bankası gün içi kredi hangi durumlarda kullanılabilir?


Ziraat Bankası gün içi kredi özellikleri nelerdir?

Ziraat gün içi kredisi, işletmelerin kısa sürede ortaya çıkan ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla ortaya çıkarılan bir kredidir. Ziraat gün içi kredisi kullanılarak her an nakit ihtiyacı karşılanabilir. Ziraat Bankası gün içi kredi özellikleri şunlardır :

  • Ziraat Bankası gün içi kredi işletme için anlık para ihtiyacını ortaya çıkarabilecek sorunlar için kullanılabilir. Havale sorunları, açık provizyon sorunları vb.
  • Ziraat gün içi krediye önlem olarak önceden başvurulduğu taktirde, günlük acil olarak paraya ihtiyacınız olduğunda bankaya bir talimat vererek ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.
  • Kullanıla bu krediye ”gün içi kredi” denme sebebi, kredinin vadesinin 1 gün olmasıdır. Yani krediyi kullandığınız günün sonunda ”gün içi kredi borcunuzu” kapatmanız gerekir. Borç 1 gün içinde kapatılmaz ise kullandığınız kredi Standart Ticari Kredi durumuna geçirilir. Bu durumda kullandığınız kredi tutarına ticari kredi faizi uygulanır.
  • Ziraat Bankası günlük kredi ürününden faydalanmak isteyen ticari kuruluşlarda aranan en önemli özellik ; ticari kuruluşun Ziraat Bankası ile bir kredi geçmişinin olmasıdır. Banka ile nakdi kredi geçmişi olmayan işletmeler Ziraat Bankası günlük kredi ürününü kullanamaz.

Ziraat Bankası gün içi kredi hangi durumlarda kullanılabilir?

Ziraat Bankası günlük kredi ürününün kullanılabileceği iki durumu açıklayalım:


Provizyon açığı :

İşletmeler türlü ihtiyaçlarını karşılamak için bankalar aracılığı ile çeşitli ödemeler yapmaktadır. Provizyon; yapılacak ödemeye banka tarafından verilen onay manasına gelir. Provizyon açığı ise yapılacak ödemeye bankanın çeşitli sebeplerle (genelde sistemsel arızalar) onay verememesidir. Bu noktada acil ödemesi olan işletme Ziraat Bankası’nın günlük kredisini kullanarak bu sorunu çözebilecektir.

Havale Sorunları:

Ticari kuruluşlar ödeme yapmak için havale yöntemini sıkça kullanmaktadırlar. Çeşitli sebeplerden ötürü havale işlemi yapılamayabilir. Acilen ödeme yapılması gereken bu tip durumları çözmek için de Ziraat Bankası günlük kredi ürünü kullanılabilir.

Sorularınızı yorum kısmına yazabilirsiniz.


Kaçırma!

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Corona Virüs Kredisi

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Nasıl Başvurulur?

İçindekiler1 BİREYSEL TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ NEDİR?1.1 TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR?1.2 BİREYSEL TEMEL …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir