Anasayfa / Sms Kredi / Ziraat Bankası 4747 Sms Kredi Başvurusu
Ziraat Bankası sms kredi başvurusu
Ziraat Bankası sms kredi başvurusu

Ziraat Bankası 4747 Sms Kredi Başvurusu


Ziraat Bankası Sms Kredi Başvurusu

Artan kredi ihtiyacıyla artık insanlar uzun süren prosedürlerle vakit kaybetmek istemiyorlar. Bunun bilincinde olan bankalar da bu zaman kaybının önüne geçmek için kredi başvuru işlemlerini artık elektronik ortamlardan alabiliyorlar. Neredeyse bütün bankalar ön başvuru işlemleri için internet bankacılığı, telefon bankacılığı ve sms gibi yolları müşterilerine kullandırıyorlar. Bu yollar sayesinde şubeye gitmeden başvurularınızı anında yapabilmeniz mümkün kılınıyor.

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Corona Virüs Kredisi
Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi

Ziraat Bankası’na 4747 SMS kredi başvurusunu nasıl yaparım?

Diğer yazılarımızda belirttiğimiz gibi bankaların internet şubeleri üzerinden yapacağınız kredi başvuruları, sms ile kredi başvurusu işlemine göre daha pratiktir. Ama sms üzerinden de gayet kolay bir şekilde kredi ön başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.


Ziraat Bankası Sms ile ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Ziraat Bankası’na sms ile ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için telefonunuzun mesajlar bölümündeki kısa mesaj yani sms kısmına TUKETICI yazıp birer boşluk bırakarak T.C Kimlik Numaranızı, istediğiniz kredi tutarını, vade ve aylık net gelirinizi yazıp 4747‘ye gönderin. Kısa bir süre içinde size kredi için, olumlu veya olumsuz geri bildirim yapılacaktır. Yaptığınız bu işleme ön başvuru denilmektedir. Yani bankalar T.C. kimlik numaranız üzerinden sizin kredi için uygun olup olmadığınızı incelerler. Bu hizmet operatörünüz tarafından 1 sms olarak ücretlendirilerek faturanıza yansıtılır.

Ziraat Bankası Sms ile taşıt kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Ziraat Bankası’na sms ile taşıt kredisi başvurusu yapmak için TASIT yazıp birer boşluk bırakarak Kimlik numaranızı, istenilen kredi tutarını, istenilen vadeyi, aylık net gelirinizi ve taşıtın bedelini yazıp 4747‘ye gönderin.


Ziraat Bankası Sms ile konut kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Ziraat Bankası’na konut kredisi için de sms ile ön başvuru yapabilirsiniz. Bu sayede konut kredisi kullanma durumunuzu hemen öğrenebilirsiniz. Ziraat Bankası’na sms ile taşıt kredisi başvurusu yapmak için; KONUT yazıp T.C. kimlik Numaranızı, istenilen kredi tutarını, istenilen vade sayısını, aylık net gelirinizi ve konutun bedelini yazarak 4747‘ye gönderin.

Ön başvurum olumlu sonuçlandı şimdi ne yapmam gerekiyor?

Ziraat Bankası 4747 SMS kredi hizmeti aracılığıyla yaptığınız kredi ön başvurusu genelde aynı gün içinde sonuçlanır. Ziraat Sms kredi ile ön başvurunuz olumlu sonuçlandı ise Ziraat Bankası personeli size telefon üzerinden ulaşacak ve sizi yönlendirecektir. Biz yine de prosedür hakkında size bilgi verelim:

Başvurduğunuz krediyle ilgili size vade faiz gibi ön bilgi verilir. 1 ay içinde sizi herhangi bir Ziraat Bankası şubesine davet ederler. Yanınızda getirmeniz gereken belgeler hakkında bilgi verilir. Bu belgeler alacağınız bireysel kredi türüne göre ufak tefek farklılıklar gösterebilir ancak genel olarak aşağıdaki gibidir:

Kredi için Ziraat Bankası’nın istediği belgeler:

-T.C. kimlik belgeniz,

– Gelirinizi bildiren belgeler. Maaşlı çalışansanız maaş bordrosu, gayrimenkul geliriyle geçiniyorsanız tapu, serbest meslek çalışanıysanız vergi levhası vs. gibi belgeler istenilebilir.

-İkametgah belgeniz veya son 3 aya ait elektrik, su, doğalgaz, telefon vs. faturaları.

Bu işlemler sonucunda kredininiz onaylanır ve paranızı alırsınız. Peki, Ziraat Bankası’ndan gelir belgesiz olarak kredi kullanmak mümkün müdür?

Ziraat Bankası Gelir Belgesiz Kredi

Ziraat’e gelir belgesi beyan etmeden internet bankacılığı üzerinden kredi başvurusu yapabilirsiniz. İnternet üzerinden dolduracağınız başvuru formuyla kolayca kredi başvurusu yapabilirsiniz. Ziraat Bankası müşterisiyseniz ve internet bankacılığına erişiminiz var ise kredi başvurunuz onaylandığında kredi tutarı hesabınıza yatacaktır. Ziraat Bankası müşterisi olmayanların yapacağı başvurular ön başvuru niteliğinde olacaktır. Bu tipteki başvuru onaylanırsa krediyi kullanabilmek için Ziraat Bankası şubesine gitmeniz gerekecektir. Ziraat Bankası müşterisi olmayanlar internetten kredi başvurusu yapmak için https://www.ziraatbank.com.tr/tr/Bireysel/Basvurular/Pages/TuketiciKrediBasvuru.aspx bağlantısına tıklayabilirler. Bağlantıdaki kredi başvuru formu aşağıdaki görseldeki gibidir:

Ziraat İhtiyaç Kredisi Başvuru Formu
Ziraat Bankası Tüketici Kredisi Başvuru Formu

Ziraat Müşterileri İnternet Bankacılığı Üzerinden Nasıl Gelir Belgesiz Kredi Kullanır?

İnternet bankacılığın aktif olarak kullanan Ziraat Müşterileri, kredi skorları uygunsa, Ziraat’ten gelir belgesiz kredi kullanabilirler. Bunun için yapılması gereken internet şubesine giriş yaptıktan sonra şu talimatları uygulamaktır:

 • Ziraat Bankası internet bankacılığı adresinin ana sayfasının üst bölümünde yer alan ”İşlem Yap” bölümüne tıklayınız.
 • Açılan sayfanın sağ üst tarafındaki ”SIK KULLANILANLAR” menüsünün altındaki ”Başvurular” seçeneğine tıklayınız
 • Başvurular menüsündeki ”Tüketici Kredisi” seçeneğine tıklayıp ilgili formu doldurun.
 • Ziraat’ten gelir belgesiz kredi kullanmak için dolduracağınız form görseldeki gibi olacaktır.
Ziraat Müşterileri İçin Kredi Başvuru Formu
Ziraat Bankası Gelir Belgesiz Kredi Başvuru Formu

Ziraat Bankası Sms ile kredi kartı başvurusu

Ziraat Bankası’ndan kredi kartı başvurusu için de sms kullanabilirsiniz. Bunun için KREDIKARTI yazın ve birer boşluk bırakarak T.C. kimlik numarası, istediğiniz kredi kartı limiti, aylık sabit gelir bilgilerinizi yazın 4747’ye gönderin. Bu işlemi yaparak kredi kartı ön başvurusu yapmış oluyorsunuz. talep ettiğinizi kredi kartı limitine, banka tarafından uygun görülürseniz Ziraat Bankası kredi kartı sahibi olabilirsiniz.

Sorularınızı yorum kısmına yazabilirsiniz. En kısa zamanda cevaplanacaktır.


Kaçırma!

Vakıfbank 5724 Sms Kredi Başvurusu

Vakıfbank 5724 Sms Kredi Başvurusu

29Vakıfbank sms ile kredi başvurusu işleminin nasıl yapılacağını, faiz oranlarını ve diğer sms sorgulama işlemlerini …

6 yorumlar

 1. Avatar
  Ziraat Sms Kredi

  Ziraat Sms krediyi detaylı anlatımınızdan dolayı teşekkür ederim

 2. Avatar

  Merhabalar ben kredi kullanmak istiyorum ama sistemdeki icra dosyasının düşmediği için hep olumsuz cevap alıyorum halbuki borcumu odedigim bankadan borcu yoktur evrakı bile aldim fakat illa sistemden düşecekmiş bununla ilgili nereye başvurabilirim bu sistemden nasıl düşürebilirim yardımcı olabilecek varmı acaba

 3. Avatar
  HÜSEYİN YILMAZ

  merhabalar ben kredi kullanmak devletimin bankasıyla çalışmak diğer bankalardaki kredi kredi kartı hepsini kapatıp sadece ziraat bankasıyla çalışmak is tiyorum artı 5000 tl ye ihtiyacım var bana yardimcı olurmusunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir