Salı , Ocak 16 2018
Anasayfa / Sms Kredi / Ziraat Bankası 4747 Sms Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası 4747 Sms Kredi Başvurusu
Ziraat Bankası Sms Kredi Başvurusu

Artan kredi ihtiyacıyla artık insanlar uzun süren prosedürlerle vakit kaybetmek istemiyorlar. Bunun bilincinde olan bankalar da bu zaman kaybının önüne geçmek için kredi başvuru işlemlerini artık elektronik ortamlardan alabiliyorlar. Neredeyse bütün bankalar ön başvuru işlemleri için internet bankacılığı, telefon bankacılığı ve sms gibi yolları müşterilerine kullandırıyorlar. Bu yollar sayesinde şubeye gitmeden başvurularınızı anında yapabilmeniz mümkün kılınıyor.

Bu yazımızda, ülkemizin en köklü bankası olan ziraat bankasının sms ile kredi başvurusu hizmetini açıklamaya çalışacağız. Cepten kredi veren diğer bankalar hakkında bilgi edinmek isterseniz SMS Kredi Veren Bankalar 2018 başlıklı yazımıza tıklayabilirsiniz.

Ziraat Bankası’na 4747 SMS kredi başvurusunu nasıl yaparım?

Diğer yazılarımızda belirttiğimiz gibi bankaların internet şubesleri üzerinden yapacağınız kredi başvuruları, sms ile kredi başvurusu işlemine göre daha pratiktir. Ama sms üzerinden de gayet kolay bir şekilde kredi ön başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası Sms ile ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Ziraat Bankası’na sms ile ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için telefonunuzun mesajlar bölümündeki kısa mesaj yani sms kısmına TUKETICI yazıp birer boşluk bırakarak T.C Kimlik Numaranızı, istediğiniz kredi tutarını, vade ve aylık net gelirinizi yazıp 4747‘ye gönderin. Kısa bir süre içinde size kredi için, olumlu veya olumsuz geri bildirim yapılacaktır. Yaptığınız bu işleme ön başvuru denilmektedir. Yani bankalar T.C. kimlik numaranız üzerinden sizin kredi için uygun olup olmadığınızı incelerler. Bu hizmet operatörünüz tarafından 1 sms olarak ücretlendirilerek faturanıza yansıtılır.

Ziraat Bankası Sms ile taşıt kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Ziraat Bankası’na sms ile taşıt kredisi başvurusu yapmak için TASIT yazıp birer boşluk bırakarak Kimlik numaranızı, istenilen kredi tutarını, istenilen vadeyi, aylık net gelirinizi ve taşıtın bedelini yazıp 4747‘ye gönderin.

Ziraat Bankası Sms ile konut kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Ziraat Bankası’na konut kredisi için de sms ile ön başvuru yapabilirsiniz. Bu sayede konut kredisi kullanma durumunuzu hemen öğrenebilirsiniz. Ziraat Bankası’na sms ile taşıt kredisi başvurusu yapmak için; KONUT yazıp T.C. kimlik Numaranızı, istenilen kredi tutarını, istenilen vade sayısını, aylık net gelirinizi ve konutun bedelini yazarak 4747‘ye gönderin.

Ön başvurum olumlu sonuçlandı şimdi ne yapmam gerekiyor?

Ziraat Bankası 4747 SMS kredi hizmeti aracılığıyla yaptığınız kredi ön başvurusu genelde aynı gün içinde sonuçlanır. Ziraat Sms kredi ile ön başvurunuz olumlu sonuçlandı ise Ziraat Bankası personeli size telefon üzerinden ulaşacak ve sizi yönlendirecektir. Biz yine de prosedür hakkında size bilgi verelim:

Başvurduğunuz krediyle ilgili size vade faiz gibi ön bilgi verilir. 1 ay içinde sizi herhangi bir Ziraat Bankası şubesine davet ederler. Yanınızda getirmeniz gereken belgeler hakkında bilgi verilir. Bu belgeler alacağınız bireysel kredi türüne göre ufak tefek farklılıklar gösterebilir ancak genel olarak aşağıdaki gibidir:

Kredi için Ziraat Bankası’nın istediği belgeler:

-T.C. kimlik belgeniz,

– Gelirinizi bildiren belgeler. Maaşlı çalışansanız maaş bordrosu, gayrimenkul geliriyle geçiniyorsanız tapu, serbest meslek çalışanıysanız vergi levhası vs. gibi belgeler istenilebilir.

-İkametgah belgeniz veya son 3 aya ait elektrik, su, doğalgaz, telefon vs. faturaları.

Bu işlemler sonucunda kredininiz onaylanır ve paranızı alırsınız.

Ziraat Bankası Sms ile kredi kartı başvurusu

Ziraat Bankası’ndan kredi kartı başvurusu için de sms kullanabilirsiniz. Bunun için KREDIKARTI yazın ve birer boşluk bırakarak T.C. kimlik numarası, istediğiniz kredi kartı limiti, aylık sabit gelir bilgilerinizi yazın 4747’ye gönderin. Bu işlemi yaparak kredi kartı ön başvurusu yapmış oluyorsunuz. talep ettiğinizi kredi kartı limitine, banka tarafından uygun görülürseniz Ziraat Bankası kredi kartı sahibi olabilirsiniz.

Sorularınızı yorum kısmına yazabilirsiniz. En kısa zamanda cevaplanacaktır.


Bir önceki yazımız olan QNB Finansbank'a 5030 Sms Kredi Başvurusu başlıklı makalemizde 5030 sms, anında kredi ve qnb finansbank 5030 sms hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırma!

QNB Finansbank'a 5030 Sms Kredi Başvurusu

QNB Finansbank’a 5030 Sms Kredi Başvurusu

İçindekiler1 Qnb Finansbank 5030 Sms Numarasıyla Hızlı Kredi1.1 QNB Finansbank SMS’le kredi başvurusunu nasıl yaparım?1.1.1 …

5 yorumlar

  1. Ziraat Sms Kredi

    Ziraat Sms krediyi detaylı anlatımınızdan dolayı teşekkür ederim

  2. Merhabalar ben kredi kullanmak istiyorum ama sistemdeki icra dosyasının düşmediği için hep olumsuz cevap alıyorum halbuki borcumu odedigim bankadan borcu yoktur evrakı bile aldim fakat illa sistemden düşecekmiş bununla ilgili nereye başvurabilirim bu sistemden nasıl düşürebilirim yardımcı olabilecek varmı acaba

  1. Pingback: Ziraat SMS Kredi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir