Anasayfa / Bankalar / Yapı Kredi’den Yapılan EFT Nasıl İptal Edilir

Yapı Kredi’den Yapılan EFT Nasıl İptal Edilir


Bankacılığın teknolojiyle kaynaşması sonucu para transferi işlemlerini yapmak çok kolaylaştı. Bu para transferi işlemlerinden biri olan EFT’leri de ister internet ortamından ister ATM’ler vasıtasıyla yapmak mümkün…

Bu kolaylıkların yanında yine de bazı yanlışlıklar yapılabiliyor. Yanlış hesaba havale ve EFT yapma durumları bu sorunların başında geliyor. Bu yazımızda Yapı Kredi’den yapılan EFT işlemlerinin nasıl iptal edileceğini ve karşılaşılan bazı olumsuz durumlarda neler yapılması gerektiğini anlattık.


Yapı Kredi EFT iptal etme işlemi nasıl yapılır?

Yapı Kredi EFT iptal etme işlemi nasıl yapılır?

Yapı Kredi Bankası hesabınızdan EFT işlemi yaptınız ve EFT işlemi yaptığınız karşı hesabın yanlış olduğunu sonradan farkettiniz. Bu tip durumlarda yapmanız gereken en temel şey hızlı davranmaktır. Zaman kaybetmeden 444 0 444 ya da 0850 222 0 444 Yapı Kredi müşteri hizmetlerini aramanız gerekiyor. Çünkü yapılan EFT işlemleri doğrudan karşı hesaba geçmiyor. Öncelikle Yapı Kredi EFT havuzunda bekliyor. EFT işlemi onaylandıktan sonra bankanın EFT havuzundan karşı hesaba geçiyor. Bu nedenle EFT karşı hesaba geçmeden önce hemen Yapı Kredi müşteri hizmetlerini aramalı ve hatalı EFT işlemi yaptığınızı ve bu işlemi iptal ettirmek istediğinizi belirtmeniz gerekiyor.

Peki, EFT karşı hesaba geçerse ne yapmak gerekiyor?

EFT işlemini iptal ettiremediniz ve EFT karşı hesaba geçti diyelim. Bu tip durumlarda da yapmanız gereken ilk şey yine Yapı Kredi müşteri hizmetlerini arayıp durumunuzu bildirmek olmalıdır. Daha sonra ise EFT yaptığınız karşı hesabın mevcut olduğu bankanın müşteri hizmetlerini aramalı ve durumu anlatıp EFT işlemini iptal etmek istediğinizi belirtmelisiniz. Bu talimatlar sonucu genelde paranız edilmektedir. Karşı hesap sahibi kötü niyetli ise bu işlem zorlaşabilir.


Biz en kötü ihtimali düşünelim ve çözüm üretmeye çalışalım. EFT işleminiz iptal edilmedi ve karşı hesaba geçti. Bankaların müşteri hizmetlerinden de sonuç alamadınız. Bu durumda yapmanız gereken şey Yapı Kredi’ye ve karşı bankaya dilekçe vermektir. Verdiğiniz bu dilekçeler sonucunda büyük ihtimalle paranızı geri alabileceksiniz. Ancak yine sonuç alamazsanız hukuki yollara başvurmanızı öneririz.

Sorularınızı yorum kısmına yazabilirsiniz.


Kaçırma!

Enflasyona dayalı faiz nedir? Nasıl hesaplanır?

Enflasyona dayalı faiz nedir? Nasıl hesaplanır?

İçindekiler1 ENFLASYONA ENDEKSLİ VADELİ HESAP NEDİR?1.1      ENFLASYONA ENDEKSLİ KAZANDIRAN VADELİ HESAPLAR HANGİ PARA BİRİMLERİNDEN …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir