Çarşamba , Ocak 17 2018
Anasayfa / Krediler / Yapı Kredi Motosiklet Kredisi Başvurusu

Yapı Kredi Motosiklet Kredisi Başvurusu
Bu yazıda Yapı Kredi Bankası’nın verdiği motosiklet kredisi hakkında bazı bilgiler verdik. Yapı Kredi motosiklet kredisi özellikleri nelerdir? Yapı Kredi motor kredisi faiz oranı kaçtır? Yapı Kredi Bankası kefilsiz motosiklet kredisi başvurusu nasıl yapılır? Yapı Kredi kefilsiz motor kredisi başvurusu şubeden istenen belgeler nelerdir?

Yapı Kredi motosiklet kredisi özellikleri nelerdir?

Yapı Kredi Bankası’ndan 0 km veya ikinci el motosikletler için kredi kullanmanız mümkündür. Yapı Kredi, 1 yaşından büyük olan motosikletlere kredi vermiyor. 1 yaşına kadar olan ve 0 km olan motosikletlere kefilsiz motosiklet kredisi veriliyor. Kefilsiz motosiklet kredisi için 36 aya kadar vade yapılıyor. Yapı Kredi motosiklet kredisi hakkındaki diğer bilgiler şöyle:

  • Yapı Kredi Bankası, satın alacağınız motosikletin nihai fatura bedelinin %50’sine kadar kefilsiz kredi vermektedir. İkinci el motorların kasko bedeline göre kredi verilmektedir.
  • Yapı Kredi kefilsiz motor kredisi faiz oranı %1,69’dan başlıyor.
  • Yapı Kredi, verdiği motor kredisi miktarının %0,5’i oranında kredi tahsis ücretini müşterisinden tahsil etmektedir.
  • Verilen motor kredisinin aylık faiz tutarı üzerinden %5 kadar Banka ve Sigorta Muamele Vergisi (BSMV); %15 kadar da Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu (KKDF) vergisi alınmaktadır. Bu ücretler motor kredisi vadesi boyunca her ay müşteriden alınacaktır.
  • Yapı Kredi kefilsiz motor kredisi kullanacak müşterilerin hayat sigortası ve kasko yaptırması zorunludur.

Yapı Kredi Bankası kefilsiz motosiklet kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Yapı Kredi Bankası’na kefilsiz motosiklet kredisi başvurusu yapmanın tek yolu şubelerdir. Yapı Kredi şubelerine, motosiklet kredisi başvurusu için gerekli belgelerle, gideren başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Peki, Yapı Kredi kefilsiz motor kredisi başvurusu şubeden istenen belgeler nelerdir?

Yapı Kredi kefilsiz motor kredisi başvurusu şubeden istenen belgeler nelerdir?

Yapı Kredi kefilsiz motor kredisi başvurusu şubeden istenen belgeler şunlardır:

  • Kredi kullanarak alınacak motosiklet 0 km ise motora ait proforma fatura, 2. el ise ruhsat fotokopisi (Satış gerçekleştikten sonra ise Noter Satış Senedi)
  • Kimlik fotokopisi
  • Son 3 içerisinden alınmış ikametgah belgesi ya da herhangi bir fatura
  • Gelir belgesi

Bir önceki yazımız olan Denizbank Konut Kredisi Başvurusu 2018 başlıklı makalemizde denizbank ev kredisi ve denizbank konut kredisi faiz oranı hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırma!

denizbank konut kredisi 2018

Denizbank Konut Kredisi Başvurusu 2018

Bu yazımızda Denizbank konut kredisi hakkında bilgi vermeye çalıştık. Yazımızı okuyarak Denizbank konut kredisi faiz …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir