Anasayfa / Kartlar / Yapı Kredi Kredi Kartı Borcu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Kredi Kartı Borcu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?


Pek çoğumuz  alışverişlerimizi gerçekleştirirken kredi kartları kullanmaktayız. Yapı kredinin bizlere sunduğu kredi kartı fırsat ve kampanyalarından faydalanarak kredi kartlarına sahip olduk. Uygun kullanım şartları ve faiz oranlarının iyi olması nedeni ile günlük yaşantımızda nakit kullanımından çok kredi kartı kullanımına özen gösteriyor ve ödemelerimizi düzenli bir şekilde ayın belirli dönemlerinde gerçekleştiriyoruz. Peki, kredi kartımız ile yaptığımız alışverişlerden sonra, ne kadar borca sahip olduğumuzu biliyor muyuz?

Kredi Kartı Borcu Sorgulama

Evet, ekstreler belirtilen adreslere gönderiliyor. Fakat bazı bireylerimiz, dönem borcunun yanı sıra, hesap kesimi olmadan toplam da ne kadar harcama yaptığı hakkında da bilgi sahibi olmak istiyor. Bu durumda da maalesef ekstre tarihlerini beklemek mantıksız bir hal alıyor. İşte sizler, istediğiniz her an borçlarınızı takip edebilmek için bazı araçlardan faydalanabilirsiniz. Bu araçları şöyle sıralayabiliriz.


  • Yapı kredi borç sorgulama sistemleri
  • Mobil bankacılık
  • Müşteri hizmetleri
  • İnternet bankacılığı
  • ATM hizmetleri
  • Şubeden direkt hizmet

Gördüğünüz gibi, yapı kredi borç sorgulama işlemlerinizi, beş farklı sistem sayesinde gerçekleştirebilirsiniz. Bunlar arasında yer alan şubeden direkt olarak hizmet, çoğu bireyimiz için uygun olmamaktadır. Hafta içi mesai saatlerimiz içerisinde çalışan bireylerimiz, banka şubelerimizi ziyaret etmek konusunda sıkıntılar çekmektedir. Bu yüzden diğer hizmetler daha pratik olduğu için daha çok tercih edilmektedir.

Yapı Kredi Kredi Kartı Borcu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Mobil bankacılık

Telefonlarınıza uygulama olarak yüklenerek, kullanılan hizmetler arasında yer almaktadır. Bu uygulamalar sayesinde, telefonlarınızın internete bağlı olduğu zamanlarda, istediğiniz tüm hizmeti alabilmektesiniz.


Müşteri hizmetleri

Yapı Kredi Bankası müşteri hizmetleri numarası olan 444 0 444’ü arayarak da kredi kartı borcu sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Tüm bankaların müşteri hizmetleri numaraları için tıklayınız.

İnternet bankacılığı

Genel olarak internet kullanımını yaygın olarak gerçekleştiren ve hakim olan bireylerimiz tarafından tercih edilmektedir. Fakat bu sistemi herkes kolaylıkla kullanabilir. Yapmanız gereken yapı kredi bankası resmi web sayfasına giriş yapmak ve internet şubesi üzerinden gerekli kart bilgilerinizi girerek sisteme girmektir. Tüm bu araçlarla yapı kredi kredi kartı borcu sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

ATM

ATM’ler sayesinde borç sorgulamak için, kartınızı uygun bölmeye yerleştirerek şifrenizi girmeniz yeterli olacaktır. Daha sonra kart bilgilerinize göz atabilirsiniz.


Kaçırma!

2019 Yılı Asgari Kredi Kartı Borcu Ödeme Oranları Değişti.

2019 Yılı Asgari Kredi Kartı Borcu Ödeme Oranları Değişti.

Hemen hemen herkesin gerek nakit sıkıntısında gerekse taksitlendirmede kullandığı kredi kartları, hayatımızın vazgeçilmezleri arasında girmiştir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir