Anasayfa / Genel / Yapı Kredi Bankası Öğrenciye Kredi Veriyor (Güncel 2018)

Yapı Kredi Bankası Öğrenciye Kredi Veriyor (Güncel 2018)

Öğrencilere ve öğrenci yakınlarına eğitim masrafları için finansman sağlayan bankalardan biri de Yapı Kredi Bankası’dır. Banka bu krediyi, eğitim kredisi adıyla müşterilerine veriyor.

Bu yazımızda Yapı Kredi Bankası Öğrenciye Kredi Kampanyası hakkında bazı bilgiler verdik. Ayrıntılar için yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

Yapı Kredi Eğitim Kredisi kampanyasının özellikleri nelerdir?

Yapı Kredi eğitim kredisi kapsamında 48 ay vadeli 50.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi veriyor. Eğitim masraflarına konu olan ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora, dershane, kurs ve yurt gibi giderler için kredi kullanılabilir. Yapı Kredi öğrenci kredisi kullanabilmek için;

 • 18 yaşını doldurmak,
 • Sabit gelir sahibi olmak,
 • Kredi notunun kredi kullanımına uygun olması gibi şartları sağlamak gerekiyor.

Yapı Kredi eğitim kredisi faiz oranları ve kredi masrafları hakkındaki bilgiler ise şöyle:

 • Yapı Kredi öğrenci kredisi faiz oranları aylık %1,51’den başlıyor. Bu oranlar 2018 yılına göre güncellenmiştir.
 • Kredi kullanan kişilerden, kullandıkları kredi tutarının %0,5’i kadar tahsis ücreti alınmaktadır. Yapı Kredi Bankası’ndan 50.000 TL tutarında eğitim kredisi kullanan bir müşteri 250 TL kredi tahsis ücreti öder.
 • Yapı Kredi öğrenci kredisi aylık faiz tutarı üzerinden %15 oranında Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu vergisi alınır. Bu vergi tutarı bu oranda bütün taksitlere vade boyunca eklenecektir.
 • Yapı Kredi öğrenci kredisi aylık faiz tutarı üzerinden alınan diğer vergi ise Banka ve Sigorta Muamele Vergisi (BSMV)’dir. Aylık faiz tutarı üzerinden %5 oranında BSMV alınır. Bu vergi tutarı bu oranda bütün taksitlere eklenir ve müşteriden tahsil edilir.
 • Diğer ihtiyaç kredisi kampanyalarında da olduğu Yapı Kredi öğrenci kredisi kullanan kişilerin de hayat sigortası yaptırması gerekir. Sigorta primleri kredi kullanan müşterinin yaş, cinsiyet, gelir ve ödeme geçmişi gibi özelliklerine göre değişebilir.

Yapı Kredi Öğrenci Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Bankası’nın müşterileri internet üzerinden anında eğitim kredisi başvurusu yapabilirler. Başvurular onaylanırsa kredi tutarı müşterinin hesabına yatırılır. İnternetten anında öğrenci kredisi başvurusu yapmak için tıklayınız.

Bankanın müşterisi değilseniz herhangi bir Yapı Kredi Bankası şubesi üzerinden eğitim kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Şubelerinden Eğitim Kredisi İçin İstenen Belgeler

Yapı Kredi şubelerinden başvuru yapacak olan tüketicilerin aşağıdaki belgeleri temin etmesi gerekiyor:

 • Nüfus Cüzdanı
 • Gelir Belgesi
 • İkametgah Belgesi,
  • Son 3 aylık döneme ait doğal gaz, su, elektrik veya ev telefonu faturası da ikametgah belgesi yerine kabul edilmektedir.
 • Öğrenciye ait eğitim masraflarını gösteren proforma fatura ya da fatura istenir.

Bir önceki yazımız olan 2018 Kredi Sicil Affı Yasası Çıkacak Mı? başlıklı makalemizde 2017 kredi sicil affı, 2017 kredi sicil affı kanun metni ve 2017 kredi sicil affı resmi gazete metni hakkında bilgiler verilmektedir.


Kaçırma!

esnek ödemeli esnaf kredisi

Akbank’tan Esnafa ”Ramazanda Al Olduğunda Öde” Kredisi

Akbank, KOBİ ve esnaflara özel esnek ödemeli bir kredi kampanyası hazırladı. Bu kredi, Ramazan dolayısıyla …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir