Anasayfa / Krediler / Yapı Kredi Anında Konut Kredisi Başvurusu
kefilsiz konut kredisi

Yapı Kredi Anında Konut Kredisi Başvurusu


Yapı Kredi Bankası, bireysel tüketiciler için birçok kredi kampanyası düzenliyor. Bu yazımızda Yapı Kredi Bankası konut kredisi hakkında sizlerle bazı bilgiler paylaştık. Yapı Kredi konut kredisi özellikleri nelerdir? Yapı Kredi Bankası konut kredisi faiz oranı kaçtır? Yapı Kredi anında konut kredisi başvurusu nasıl yapılır? Yapı Kredi Bankası sms ile konut kredisi başvurusu nasıl yapılır?Yapı Kredi kefilsiz konut kredisi başvurusu için istenen belgeler nelerdir?

Yapı Kredi konut kredisi özellikleri nelerdir?

Yapı Kredi Bankası’nın konut kredisinin özellikleri şunlardır:


 • Yapı Kredi, satın almak istediğiniz eve ekspertiz uygulamaktadır. Evin ekspertiz raporu değerinin %80’ine kadar Yapı Kredi Bankası’ndan konut kredisi kullanabilirsiniz.
 • Yapı Kredi ev kredisi kapsamında en fazla 10 yıl (120 ay) vade yapılır.
 • Yapı Kredi Bankası, kredi vadesi sonunda en fazla 70 yaşını dolduracak kişilere konut kredisi vermektedir. Örneğin: 65 yaşındaki bir müşteri en fazla 5 yıl vadeli konut kredisi kullanabilir.
 • Yapı Kredi Bankası ev kredisi için genelde kefil istememektedir. Banka kefil yerine krediye konu olan konuta vade sonuna kadar ipotek koymaktadır. Bu nedenle bu kredi kefilsiz konut kredisi olarak da adlandırılıyor.
 • Yapı Kredi ev kredisi kullanan müşterinin sahibi olduğu eve ya da kredi ile alacağı eve banka tarafından ipotek koyulur. İpotek tesis ücreti olarak müşteriden 185 TL alınır.
 • Yapı Kredi ev kredisi için ortalama 545 TL ekspertiz ücreti yine müşteriden alınır.
 • Yapı Kredi Bankası konut kredisi faiz oranı %1,01’den başlamaktadır.
 • Yapı Kredi’nin kefilsiz konut kredisi kampanyasını kullanan müşterilere hayat sigortası, konut sigortası ve DASK yaptırılır. Bu sigorta kalemlerinin ücretleri değişkendir.

Yapı Kredi anında konut kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Yapı Kredi Bankası müşterileri, bankanın internet şubesine giriş yaparak anında kredi başvurusu yapabilirler. Müşteri olmayanlar da Yapı Kredi Bankası web sitesi üzerinden anında konut kredisi başvurusu yapabilirler. Başvurusu onaylanan tüketiciler diledikleri Yapı Kredi şubesine giderek konut kredilerini kullanabilirler. Yapı Kredi anında konut kredisi başvurusu yapmak istiyorsanız bu bağlantıya tıklayınız.

Yapı Kredi Bankasına sms ile konut kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Peki, Yapı Kredi Bankası sms ile konut kredisi başvurusu nasıl yapılır?


Yapı Kredi Bankası sms ile konut kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Yapı Kredi Bankası sms ile konut kredisi başvurusu yapmak için Konut yazdıktan sonra kelimeler arasında birer boşluk bırakarak TC kimlik numaranızı, aylık gelirinizi yazıp 4411‘e göndermeniz gerekiyor. Yapı Kredi sms ile konut kredisi başvurunuz kısa sürede sonuçlanacaktır. Başvurunuz olumlu sonuçlanırsa Yapı Kredi Bankası şubeleri üzerinden konut kredinizi kullanabilirsiniz. Konut kredisi kullanabilmeniz için banka şubeleri sizden bazı belgeler isteyecektir. Peki, Yapı Kredi kefilsiz konut kredisi başvurusu için istenen belgeler nelerdir?

Yapı Kredi kefilsiz konut kredisi başvurusu için istenen belgeler nelerdir?

Yapı Kredi kefilsiz konut kredisi başvurusu için istenen belgeler şöyle:

 • Kimlik fotokopisi
 • Gelir Belgesi
 • İkametgah belgesi ya da kredi kullanacak olan müşteriye ait herhangi bir fatura (ikametgah ve fatura, krediye başvurduğunuz günden önceki 3 aylık döneme ait olmalıdır.)
 • Krediye konu olan evin tapu fotokopisi.

Yapı Kredi’den anında ihtiyaç kredisi kullanmak isterseniz ”Yapı Kredi 4411 Sms Kredi Başvurusu (Yapı Kredi Cepten Kredi)” başlıklı yazımıza tıklayabilirsiniz.

Sorularınızı yorum kısmına yazabilirsiniz.


Kaçırma!

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Corona Virüs Kredisi

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Nasıl Başvurulur?

İçindekiler1 BİREYSEL TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ NEDİR?1.1 TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR?1.2 BİREYSEL TEMEL …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir