Anasayfa / Bankalar / Vakıfbank’tan Yapılan EFT Nasıl İptal Edilir?

Vakıfbank’tan Yapılan EFT Nasıl İptal Edilir?


EFT ve havale işlemleri yapmak artık çok kolaylaştı. Bankacılığın internete entegre olmasıyla birlikte geliştirilen uygulamalar ve web siteler ile birçok işlem çok hızlı bir şekilde yapılabiliyor. Buna paralel olarak özellikle para transferi işlemlerinde çeşitli yanlışlıklar yapılabiliyor.

Bu yazımızda Vakıfbank EFT iptal etme işlemi nasıl yapılır anlatmaya çalıştık.


Vakıfbank EFT iptal etme işlemi nasıl yapılır?

Vakıfbank hesabınızdan başka bir banka hesabına yaptığınız EFT’nin yanlış hesaba gittiğini farkettiniz. Yaptığınız yanlışlığı anlar anlamaz hemen 444 0 724 ya da 0850 222 07 24 numaralı Vakıfbank müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir. Çünkü bankaların EFT sistemleri yapılan EFT işlemlerini, güvenlik sebebiyle, doğrudan karşı hesaba aktarmıyor. Vakıfbank’tan gönderilen EFT evvela Vakıfbank’ın EFT havuzuna düşüyor. Daha sonra karşı hesaba aktarılıyor. Bu sebeple EFT karşı hesaba geçmeden önce hemen Vakıfbank müşteri hizmetlerini aramalı ve EFT işleminizi iptal ettirmek istediğinizi belirtmelisiniz.

Peki, EFT karşı hesaba geçerse ne yapmak gerekiyor?

EFT işlemini iptal ettiremediniz ve EFT karşı hesaba geçti. Bu durumda yapmanız gereken ilk şey yine Vakıfbank müşteri hizmetlerini arayıp durumu bildirmek olmalı. Daha sonra ise EFT gönderdiğiniz bankanın müşteri hizmetlerini aramalı ve durumu anlatıp EFT işlemini iptal etmek istediğinizi belirtmelisiniz. Karşıdaki kişi kötü niyetli değil ise bu istediğiniz kabul görecektir. Ancak aksi de olabilir. EFT işleminiz iptal edilmedi ve karşı hesaba geçti. Bankaların müşteri hizmetlerinden de sonuç alamadınız. Bu durumda yapmanız gereken şey Vakıfbank’a ve karşı bankaya dilekçe vermektir. Verilen bu dilekçe sonucunda paranızı geri almanız çok yüksek bir ihtimaldir. Aksi bir durum ile karşılaşırsanız hakkınızı hukuki yollardan aramayı deneyebilirsiniz.


Sorularınızı yorum kısmına yazabilirsiniz.


Kaçırma!

Enflasyona dayalı faiz nedir? Nasıl hesaplanır?

Enflasyona dayalı faiz nedir? Nasıl hesaplanır?

İçindekiler1 ENFLASYONA ENDEKSLİ VADELİ HESAP NEDİR?1.1      ENFLASYONA ENDEKSLİ KAZANDIRAN VADELİ HESAPLAR HANGİ PARA BİRİMLERİNDEN …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir