Anasayfa / Krediler / Vakıfbank İpotekli İhtiyaç Kredisi
vakıfbank ipotekli kredi

Vakıfbank İpotekli İhtiyaç Kredisi


Vakıfbank taşınır ve taşınmaz mal ipoteği karşılığında kredi verebiliyor. Taşınmaz mal ipoteği kapsamında arsanızı veya konutunuzu; taşınır mal rehni kapsamında otomobilinizi bankaya teminat olarak göstererek kredi kullanabilirsiniz. Bu yazımızda Vakıfbank’ın verdiği ipotekli krediler hakkında bazı bilgiler verdik. Vakıfbank ipotekli kredi özellikleri nelerdir? Vakıfbank ipotekli kredi faiz oranları ne kadardır? Vakıfbank ipotekli kredi başvurusu nasıl yapılır? Vakıfbank ipotekli kredi için şubelerden istenen belgeler nelerdir? Cevaplar aşağıda…

Vakıfbank ipotekli kredi özellikleri nelerdir?

Vakıfbank ipotekli kredi kapsamında üç şekilde kredi kullanabilirsiniz. Bunlar:


  • Vakıfbank konut ipotekli ihtiyaç kredisi
  • Vakıfbank arsa ipotekli ihtiyaç kredisi
  • Vakıfbank otomobil rehni ile ihtiyaç kredisi şeklindedir.

Bu ipotekli kredi türlerini inceledik.

Vakıfbank konut ipotekli ihtiyaç kredisi

Vakıfbank konut ipotekli ihtiyaç kredisi kullanabilmek için size veya yakınınıza ait bir evi bankaya teminat olarak göstermeniz gerekmektedir. Teminat olarak gösterilecek evin ekspertiz değerinin %80’ine kadar ihtiyaç kredisi kullanmanız mümkündür. Vakıfbank konut ipotekli ihtiyaç kredisi için 48 aya kadar vade yapılabiliyor. Faiz oranları ise aylık %1,40 oranında belirlenmiş.


Vakıfbank arsa ipotekli ihtiyaç kredisi

Vakıfbank arsa ipotekli ihtiyaç kredisi kullanabilmek için sahibi olduğunuzu imarlı arsayı bankaya teminat olarak göstermeniz gerekiyor. Arsanın ekspertiz değerinin %75’ine kadar arsa ipotekli kredi kullanmanız mümkündür. Vakıfbank arsa ipotekli ihtiyaç kredisi için 48 aya kadar vade yapılıyor. Faiz oranları ise %1,40 olarak belirtilmiş.

Vakıfbank otomobil rehni ile ihtiyaç kredisi

Vakıfbank otomobil rehni ile ihtiyaç kredisi kullanabilmek için aracınıza bankanın rehin koydurması gerekiyor. Aracınızın kasko değerinin %50’sine kadar Vakıfbank otomobil rehni ile ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Bu kredi için yapılan vade üst limiti de 48 aydır. Vakıfbank otomobil rehni ile ihtiyaç kredisi faiz oranı %1,40’dur.

Vakıfbank’ın ipotekli olarak verdiği kredilerin tamamından %0,5 oranında kredi tahsis ücreti alınır. Konut ve arsa ipotekli kredilerden KKDF alınır ama BSMV alınmaz. Otomobil rehinli kredilerden her iki vergi de alınır. Konut ve arsa ipotekli krediler için  ekspertiz ve ipotek tesis masrafı çıkarılır. Konut ipotekli kredilerden DASK ve konut sigortası masrafı çıkarılır. Araç rehinli krediler için ilgili araç için kasko yaptırılır. Bütün krediler için müşteriye hayat sigortası yaptırılır.

Vakıfbank ipotekli kredi başvurusu nasıl yapılır?

Vakıfbank ipotekli kredi başvurusu Vakıfbank şubeleri üzerinden alınmaktadır. İpotekli krediler için başka bir başvuru kanalı bulunmamaktadır.

Vakıfbank ipotekli kredi için şubelerden istenen belgeler nelerdir?

Vakıfbank ipotekli kredi için şubelerden istenen belgeler:

  • Nüfus cüzdanı
  • Gelir belgesi
  • Tapu belgesi (arsa ve konut için)
  • Araç ruhsatı (otomobil rehni ile kredi kullanacaklar için)

Sorularınızı yorum kısmına yazabilirsiniz.


Kaçırma!

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Corona Virüs Kredisi

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Nasıl Başvurulur?

İçindekiler1 BİREYSEL TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ NEDİR?1.1 TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR?1.2 BİREYSEL TEMEL …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir