Anasayfa / Krediler / Vakıfbank Emeklilere Özel Taksitli İhtiyaç Kredisi
Vakıfbank Emeklilere Özel Taksitli İhtiyaç Kredisi
Vakıfbank Emeklilere Özel Taksitli İhtiyaç Kredisi

Vakıfbank Emeklilere Özel Taksitli İhtiyaç Kredisi


Bankalar ihtiyaç kredisi kapsamında çok çeşitli kampanyalar yapıyorlar. Bu kampanyalar genelde hedef kitleye ve müşteri profillerine göre düzenleniyor. Ülkemizdeki emekliler de geniş bir kitle teşkil ettiği için bankalar, emekli müşteriler için de çeşitli kampanyalar düzenliyorlar. Emekliye kredi veren bankalar emeklilere düşük faizli kredi, dosya masrafsız emekli kredisi, faizsiz emekli kredisi gibi çeşitli kampanyalar sağlıyor.

Bu yazımızda emekliye kredi veren bankalar arasında olan Vakıfbank’ın emeklilere özel kredisi olan taksitli ihtiyaç kredisi hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Yazımızda Vakıfbank emeklilere özel taksitli ihtiyaç kredisi özellikleri, Vakıfbank emekliye ihtiyaç kredisi vade faiz oranları, Vakıfbank emekliye ihtiyaç kredisi çekme şartları gibi konularda ayrıntılı bilgi vermeye çalışacağız.


Vakıfbank Emeklilere Özel Taksitli İhtiyaç Kredisi Özellikleri

Emekliye kredi veren bankalar arasında yer alan Vakıfbank’ın bu kampanyasıyla ilgili özellikleri bu başlıkta anlatacağız. Vakıfbank emeklilere özel taksitli ihtiyaç kredisi özelliklerini sıralayalım:


  • Vakıfbank emekli kredisi kapsamında 10.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz.
  • Vakıfbank emekli kredisi kampanyasında 48 aya kadar vade yaptırabilirsiniz.
  • Emekli kredisi faiz oranları aylık %1,19 ve %1,20 olarak düzenlenmiş. Aylık %1,19’luk faiz oranlarından faydalanmak istiyorsanız kredi almak istediğiniz gün açacağınız hesaba 1 tane düzenli fatura ödeme talimatı tanımlamanız isteniyor.
  • Vakıfbank Emekli kredisi için kefil şartı aranmıyor.
  • Vakıfbank emeklilere özel taksitli ihtiyaç kredisi için çektiğiniz kredinin %0,5’i oranında kredi tahsis ücreti kesiliyor. Yani 10.000 TL emekli kredisi çekerseniz, 50 TL tutarında kredi tahsis ücreti ödüyorsunuz.
  • Bunun dışında kredi hayat sigortası yaptırmanız isteniyor. Kredi hayat sigortası prim ücreti yaşa, cinsiyete ve çekilen kredi tutarına göre değişebiliyor. 51 yaşındaki emekli bir erkek için istenen sigorta prim ücreti yaklaşık 120 TL civarındadır.
  • Vakıfbank emeklilere özel taksitli ihtiyaç kredisi kampanyasının avantajlarından yararlanmak için bankanın müşterisi olmanız gerekiyor.

Vakıfbank emekliye ihtiyaç kredisi çekme şartları

Emekliye kredi veren bankalar arasında olan Vakıfbank emeklilere ihtiyaç kredisi vermek için bazı şartlar arıyor. Bu şartların en önemlisi emekli olmak ve Vakıfbank müşterisi olmaktır. Vakıfbank müşterisi olmak için banka aracılığıyla hayat sigortası yaptırmanız ve en az 1 maaş tutarında kredili mevduat hesabı açtırmanız isteniyor.

Emeklilere düşük faizli kredi, dosya masrafsız emekli kredisi, faizsiz emekli kredisi gibi konularda bilgi sahibi olmak için diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz.


Kaçırma!

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Corona Virüs Kredisi

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Nasıl Başvurulur?

İçindekiler1 BİREYSEL TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ NEDİR?1.1 TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR?1.2 BİREYSEL TEMEL …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir