Anasayfa / Krediler / Vakıfbank 64. Yıl Kredisi 2019 – Anında Başvuru
Vakıfbank 64. Yıl Kredisi 2018

Vakıfbank 64. Yıl Kredisi 2019 – Anında Başvuru


Vakıfbank, kuruluşunun 64. yılına özel %1,30’dan başlayan faizlerle ihtiyaç kredisi veriyor. Bu kampanya; Vakıfbank Kuruluş Yıl Dönümü Kredisi ve 64. Yıl Kredisi olarak adlandırılıyor.

Yazımızda Vakıfbank 64. yıl kredisi hakkında bazı bilgiler verdik. Kredi kullanmak isteyen okurlarımız bu yazıyı inceleyerek faiz oranları ve maliyetler hakkında bilgi edinebilirler.


Vakıfbank 64. Yıl Kredi Kampanyasının Özellikleri

Vakıfbank 64. Yıl Kredisi Kampanyası Alt LimitiVakıfbank 64. Yıl Kredisi Kampanyası Üst LimitiVakıfbank 64. Yıl Kredisi Kampanyası Başlangıç Faizi
2.000 TL90.000 TL%1,30

Vakıfbank Kuruluş Yıl Dönümü Kredisi kapsamında en az 2000 TL; en çok 90.000 TL tutarında ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Kredinin faiz oranları, Findeks Kredi Skoru 1800 ve üzerinde olan vatandaşlar için %1,30’dur. Bu faiz oranı kredi skorunuza göre artabilir. Kredi notunuzu nasıl öğreneceğinizi bilmiyorsanız Kredi Notumu Nasıl Öğrenirim? başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Vakıfbank 64. Yıl Kredisi’nin tüketiciye yansıtılan maliyetlerini ayrıntılarıyla birlikte açıklamadan önce, maliyet özeti niteliğindeki aşağıdaki tabloyu oluşturduk. Tabloda, 48 ay vadeli olarak 50.000 TL tutarında kullanılan 64. yıl kredisi kapsamındaki ürünün maliyetlerini özetledik.


Kredi FaiziAylık TaksitDosya MasrafıYıllık Faiz (Efektif)
%1,301487,63 TL250 TL%20,7664

50.000 TL tutarındaki krediyi, 48 ay boyunca ayda 1487,63 TL tutarında taksit ödeyerek kullanabilirsiniz. Böylece kredinin size olan maliyeti 71.406,24 TL olacaktır. Bu maliyetin için hayat sigortası primlerini de eklemeniz gerekir. Çünkü yukarıdaki tablodaki hesaba hayat sigortası primleri eklenmemiştir. Bunun sebebi primlerin müşteri profiline göre değişmesidir.

Vakıfbank 64. Yıl Kredisi masraflarını ayrıntılı olarak şöyle sıralayabiliriz:

  • Kullanacağınız kredi tutarının %0,5’i oranında dosya masrafı (kredi tahsis ücreti) alınır.
  • Banka ve Sigorta Muamele Vergisi, Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu gibi vergiler kredilerin aylık faiz tutarları üzerinden hesaplanarak müşteriden tahsil edilir. KKDF’nin hesaplanma oranı %15; BSMV’nin ise %5’tir.
  • Efektif faiz oranı; bütün vergilerle ve masraflarla beraber (hayat sigortası primi hariç) kredinin vatandaşa yansıyan maliyetinin belirtir.  Hayat sigortası primleri bu hesaba genellikle dahil edilmemektedir. Bunun sebebi müşteri profiline göre primlerin değişkenlik göstermesidir.
  • Hayat sigortası yaptırmadan bu krediyi kullanmak mümkün değildir. 35 yaşında bir müşteri 48 ay vadeli 50.000 TL kredi kullanırsa yıllık 246,11 TL; 4 yıllık toplam 984,44 TL tutarında sigorta primi ödeyecektir.

Vakıfbank Kuruluş Yıl Dönümü Kredisi Başvuru Kanalları

Bankanın müşterisi olan vatandaşlar, Vakıfbank internet şubesine giriş yaptıktan sonra kolayca kredi başvurusu yapabilirler. Bu şekilde onaylanan krediler kişinin hesabına şubesiz olarak anında yatırılabilir. Vakıfbank müşterisi olmayan vatandaşlar ise şubesiz bankacılık kanallarını kullanmak suretiyle kredi ön başvurusu yapabilirler. Bu şekilde onay alan krediler şubeler üzerinden kullanılabilmektedir. Vakıfbank 64. yıl kredisi başvuru kanalları şöyle:

Vakıfbank sms ile kredi başvurusu

Bu kampanyaya sms ile başvuru yapmak isteyenler KREDI, T.C. Kimlik Numarası, Aylık Gelir bilgilerini aralarda birer boşluk bırakmak suretiyle yazıp 5724’e gönderebilirler. Başvuru onayı veya reddi kısa sürede başvuru sahibine sms ile bildirilmektedir. Kredi başvurunuz sistemden onay alırsa herhangi bir Vakıfbank şubesine müracaat ederek paranızı alabilirsiniz.

Benzer Konu: Ziraat Bankası sms kredi başvurusu için Ziraat Bankası 4747 Sms Kredi Başvurusu başlıklı yazımıza tıklayınız.

Benzer Konu: QNB Finansbank sms kredi başvurusu için QNB Finansbank’a 5030 Sms Kredi Başvurusu başlıklı yazımıza tıklayınız.

Vakıfbank’ın resmi internet sitesi üzerinden kredi başvurusu

Vakıfbank internet sitesi üzerinden herkes kredi başvurusu yapabilir. Bu işlem için yapmanız gereken tek şey bu bağlantıya tıklayıp açılacak olan sayfadaki formu doldurup talimatları uygulamaktır. Bu şekilde yaptığınız kredi başvurularının sonuçları telefonunuza sms ile gönderilir. Kredi başvurusu onaylanan kişiler Vakıfbank şubelerine giderek onaylanan kredi tutarını tahsil edebilirler.

vakifbank-kredi-basvuru-ekrani
Vakıfbank Kredi Başvuru Sayfası

Şubelerden Kredi Başvurusu

Başvurunuzu doğrudan Vakıfbank şubeleri üzerinden de yapabilirsiniz. Kredi kullanımına uygun bulunan müşterilerden bazı belgeler istenecektir. Bu belgeleri önceden hazır ederseniz kredinizi daha hızlı bir şekilde alabilirsiniz. Kredi başvurusu yapacağınız Vakıfbank şubesine getirmeniz gereken belgeler şunlardır:

  • Nüfus cüzdanı ( Pasaport ve Sürücü Belgesi de kabul edilir)
  • Gelir belgesi (Maaş Bordrosu, vergi levhası vs.)
  • İkametgah belgesi veya başvuru sahibinin üzerine ait herhangi bir fatura örneği (elektrik, su, telefon, doğal gaz, internet)

Kaçırma!

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Corona Virüs Kredisi

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Nasıl Başvurulur?

İçindekiler1 BİREYSEL TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ NEDİR?1.1 TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR?1.2 BİREYSEL TEMEL …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir