Salı , Ocak 16 2018
Anasayfa / Sms Kredi / Vakıfbank 5724 Sms Kredi Başvurusu

Vakıfbank 5724 Sms Kredi Başvurusu
Sms kredi veren diğer bankaları görmek için ” Sms Kredi Veren Bankalar 2018 ” başlıklı yazımıza tıklayabilirsiniz. Vakıfbank kredi başvurusu işlemini sms ile yapmak istiyorsanız yazımızın devamını okuyunuz.

Vakıfbank 5724 Sms Hizmetiyle Kredi Başvurusu

Vakıfbank kredi başvurusu kanallarından en çok tercih edilenler sms ve internet bankacılığıdır. Nakit ihtiyacı için kredi çekmek isteyen insanlar ön başvurular için genelde şubeleri kullanmıyorlar. İnternet, telefon bankacılığıyla ve sms hizmetleriyle ön başvurunuzu hemen yapabiliyor, kredi için uygun görülüp görülmediğinizi anında öğrenebiliyorsunuz. Vakıfbank kredi başvuru işleminizi şubeye gitmeden yaptığınız için ciddi bir zaman tasarrufu elde etmiş oluyorsunuz.

Şubeye gitmeden elektronik ortamda başvurunuzu yapmanın birkaç yolu var. Telefon bankacılığı, internet bankacılığı ve SMS kredi hizmeti gibi yollarla anında kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Bu yazımızda Türkiye’nin önde gelen kamu sermayeli bankalarından olan Vakıfbank’a SMS le anında kredi başvurusunun nasıl yapılacağını ve başvuru sonrası prosedürlerin nasıl işleyeceğini size anlatmaya çalışacağız. Vakıfbank kredi başvurusu cepten nasıl yapılır?

Vakıfbank SMS Kredi Başvurusunu Nasıl Yaparım?

Aslında Vakıfbank’ ın internet sitesi üzerinden de bilgilerinizi girerek başvuru yapabilirsiniz. Ama imkanınız yoksa veya Vakıfbank kredi başvuru işleminizi SMS’le yapmak istiyorsanız Vakıfbank size 5724’ e SMS göndererek ön başvuru yapma imkanı sunuyor. Telefonunuzun kısa mesaj yani SMS bölümüne T.C. kimlik numaranızı yazıp 5724’ e gönderin. Kısa bir süre içinde size kredi için, olumlu veya olumsuz geri bildirim yapılacaktır. Yaptığınız bu işleme ön başvuru denilmektedir. Yani bankalar T.C. kimlik numaranız üzerinden sizin kredi için uygun olup olmadığınızı incelerler. Gönderdiğiniz SMS ücretli olup kullandığınız GSM hattınızdan tahsil edilir. Ücretlendirme olarak 1 SMS ücreti kesilmektedir. Vakıfbank cepten kredi başvurunuzu bu şekilde tamamlayabilirsiniz. Vakıfbank cepten kredi başvurunuz olumlu sonuçlanırsa hangi işlemleri yapacağınız aşağıdaki başlıkta belirttik.

Vakıfbank sms kredi ön başvurum olumlu sonuçlandı şimdi ne yapmam gerekiyor?

Vakıfbank 5724 SMS kredi hizmeti aracılığıyla yaptığınız kredi ön başvurusu genelde aynı gün içinde sonuçlanır. SMS aracılığıyla ön başvurunuz olumlu sonuçlandı ise size Vakıfbank personeli telefon üzerinden ulaşacak ve sizi yönlendirecektir. Biz yine de prosedür hakkında size bilgi verelim:

İstediğiniz krediye göre size vade ve faiz oranları bildirilir. 1 ay içinde sizi herhangi bir Vakıfbank şubesine davet ederler. Yanınızda getirmeniz gereken belgeler hakkında bilgi verilir. Bu belgeler alacağınız bireysel kredi türüne göre ufak tefek farklılıklar gösterebilir ancak genel olarak aşağıdaki gibidir:

Vakıfbank Kredi vermek için şu belgeleri istiyor:

  • T.C. kimlik belgeniz,
  • Gelirinizi bildiren belgeler. Maaşlı çalışansanız bordrosu, gayrimenkul geliriyle geçiniyorsanız tapu, serbest meslek çalışanıysanız vergi levhası vs. gibi belgeler istenilebilir.
  • İkametgah belgeniz veya son 3 aya ait elektrik, su, doğalgaz, telefon vs. faturaları.

Bu işlemler sonucunda krediniz onaylanır ve paranızı alırsınız.

Vakıfbank’a sms ile kredi kartı başvurusu nasıl yapılır?

Vakıfbank’a smsle anında kredi kartı ya da ek kart başvurusu yapmak mümkündür. Vakıfbank sms ile anında kredi kartı başvurusu için VB, T.C kimlik numarası bilgilerini arada bir boşluk bırakarak yazın ve 5724′ gönderin. Başvurunuz kısa sürede sonuçlanacak ve size sms ile haber verilecektir. Sahibi olduğunuz bir kredi kartı var ve bu karta bağlı ek kart çıkarmak istiyorsanız, bu işlemi de sms ile anında yapabilirsiniz. Vakıfbank sms ile anında ek kart başvurusu yapmak için EKKART yazın bir boşluk bıraktıktan sonra kimlik numaranızı yazarak 5724’e gönderin. Bu şekilde Vakıfbank’a anında ek kart başvurusu yapabilirsiniz.

Vakıfbank’tan sms ile kart şifresi nasıl alınır?

Vakıfbank’tan aldığınız kredi kartlarını kullanmak için bankanın sistemini kullanarak şifre almanız gerekmektedir. Vakıfbank kartlarınız için sms ile şifre alabilirsiniz. Vakıfbank’tan sms ile kart şifresi almak için kelime aralarında birer boşluk bırakmak suretiyle; KKSIFRE, kredi kartınızın kart numarasının son 6 rakamı, annenizin kızlık soyadının ilk ve son harfi, kartın arka yüzünde bulunan 3 haneli güvenlik kodunun ilk iki rakamını ve kartın son kullanma tarihini yazarak 5724‘e gönderebilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan QNB Finansbank'a 5030 Sms Kredi Başvurusu başlıklı makalemizde 5030 sms, anında kredi ve qnb finansbank 5030 sms hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırma!

QNB Finansbank'a 5030 Sms Kredi Başvurusu

QNB Finansbank’a 5030 Sms Kredi Başvurusu

İçindekiler1 Qnb Finansbank 5030 Sms Numarasıyla Hızlı Kredi1.1 QNB Finansbank SMS’le kredi başvurusunu nasıl yaparım?1.1.1 …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir