Anasayfa / Krediler / Vakıfbank 3 Ay Ödemesiz Bayram Kredisi 2018
Vakıfbank Bayram Kredisi

Vakıfbank 3 Ay Ödemesiz Bayram Kredisi 2018


Vakıfbank bayrama özel olarak her yıl kredi kampanyaları düzenliyor. Geleneksel Bayram Kredisi adlı bu kampanyayı inceledik. Vakıfbank bayram kredisinin özellikleri nelerdir? Vakıfbank bayram kredisi faiz oranları nasıldır? Vakıfbank anında bayram kredisi başvurusu nasıl yapılır? Vakıfbank bayram kredisi için istenen belgeler nelerdir? Cevaplar aşağıda…

Vakıfbank bayram kredisinin özellikleri nelerdir?

Vakıfbank bayram kredisi her yıl bayramlardan önce düzenleniyor. Bu krediler belli bir dönem içinde verildiği için standart kredilere göre  daha avantajlı oluyor.


  • Bu kredi kampanyası ile tüketicilere ihtiyaç kredisi veriliyor. Bu kredi kampanyasından sabit geliri olan ve bu geliri belgeleyen herkes faydalanabiliyor.
  • Vakıfbank Geleneksel Bayram Kredisi kapsamında 48 aya kadar vade yapıyor.
  • Kredi taksit ödemeleri müşterinin tercihine göre 3 ay ödeme ertelemeli olabiliyor. Yani krediyi kullanan müşteri taksit ödemeye 3 ay sonra başlıyor.
  • Kredi taksit ödemeleri müşteri tercihine göre Aylık eşit taksitli, azalan taksitli, artan taksitli, 3 ayda bir eşit taksitli, son taksit balon ödemeli, değişken taksitli olarak belirlenebiliyor.
  • Vakıfbank bayram kredisi kapsamında kullanılan kredi miktarının %0,5’i oranında kredi tahsis ücreti alınıyor. Örneğin 100.000 TL bayram kredisi kullanan müşteri 500 TL kredi tahsis ücreti ödüyor.
  • Bayram kredilerinden de BSMV ve KKDF vergisi alınıyor. Bayram kredisine işletilen aylık faiz tutarının %5’i oranında BSMV, %15’i oranında KKDF alınıyor. Örnek: Bayram kredisi kullanan müşterinin aylık olarak ödediği taksitte anapara ve faiz farkı bulunur. Kişinin aylık taksit ödemesinin 1000 TL ve bu taksit içindeki aylık faiz tutarının da 100 TL olduğunu varsayarsak; kişi aylık olarak 15 TL KKDF ve 5 TL BSMV öder. Bu ödemeler bayram kredisinin vadesi boyunca bütün taksitlere bu şekilde hesaplanarak eklenecektir.
  • Vakıfbank bayram kredisi kullanan müşterilerin hayat sigortası yaptırmaları şarttır. Hayat sigortası primi kredi tutarına, müşteri yaşına, cinsiyetine ve kredi notuna göre değişebilir. 20.000 TL’lik bayram kredisi için 35 yaşındaki erkek müşteriden alınan yıllık prim miktarı 71 TL’dir.
  • Vakıfbank bayram kredisi faiz oranları aylık %1,16‘dan başlar. Vakıfbank’ın uygun kredi faizlerinden faydalanabilmek için hayat sigortasını Vakıfbank’tan yaptırmak, bayram kredisinin yatacağı hesaba en az bir tane otomatik ödeme talimatı vermek ve kredili mevduat hesabı açtırarak en az bir maaşınız miktarınca hesaba para yatırmak gerekir. Vakıfbank bayram kredisinin örnek maliyet tablosu aşağıdaki gibidir:
2018 Vakıfbank Geleneksel Bayram Kredisi KampanyasıAlınacak ÜcretlerMaliyet Oranları
Kredi MiktarıVade SayısıAylık Faiz OranıAylık Taksit TutarıKredi Tahsis ÜcretiEfektif Yıllık Faiz Oranı
20.000 TL48 Ay% 1.20580,01 TL100,00 TL% 19.0617
90.000 TL48 Ay% 1.162.583,20 TL450,00 TL% 18.3860
90.000 TL48 Ay% 1.252.643,75 TL% 19.5618

Vakıfbank anında bayram kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Vakıfbank anında bayram kredisi başvurusu yapmak için Vakıfbank sms bankacılığını kullanabilirsiniz. KREDI, T.C. Kimlik Numarası, Aylık Geliri bilgilerinizi yazıp 5724 Vakıfbank sms servisine göndererek anında bayram kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Vakıfbank bayram kredisi için istenen belgeler nelerdir?

Vakıfbank bayram kredisi için istenen belgeler standart ihtiyaç kredisi için istenen belgelerle aynıdır. Kimlik, gelir belgesi ve ikametgah belgesi ile şubelerden kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.Kaçırma!

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Corona Virüs Kredisi

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Nasıl Başvurulur?

İçindekiler1 BİREYSEL TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ NEDİR?1.1 TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR?1.2 BİREYSEL TEMEL …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir