Anasayfa / Krediler / Türkiye Finans İhtiyaç Kredisi Başvurusu
Türkiye Finans İhtiyaç Kredisi Başvurusu
Türkiye Finans İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Türkiye Finans İhtiyaç Kredisi Başvurusu


Türkiye Finans, ülkemizde hizmet veren katılım bankalarından biridir. Bu yazımızda Türkiye Finans İhtiyaç Finansmanı hakkında bazı bilgiler verdik. Konuyla ilgili olan aşağıdaki soruları cevapladık.

Türkiye Finans İhtiyaç Kredisinin özellikleri nelerdir? Türkiye Finans ihtiyaç finansmanı faiz oranı ne kadardır? Türkiye Finans kredi başvurusu nasıl yapılır? Türkiye Finans şubelerinden kredi başvurusu için istenen belgeler nelerdir?


Türkiye Finans İhtiyaç Kredisinin özellikleri nelerdir?

Türkiye Finans Katılım Bankası, tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılamak adına onlara finansman sağlıyor. İhtiyaç finansmanı denilen bu kampanyaya 48 aya kadar vade yapılıyor. Türkiye Finans ihtiyaç finansmanı faiz oranı (kar payı oranı) vade süresine göre değişiyor. Vade süresine göre kar payı oranları şöyle değişiyor:

 • 24 ay ve altındaki finansman vadeleri için aylık %1.39
 • 24 – 48 ay arasındaki finansman vadeleri için aylık %1.45

Türkiye Finans Katılım Bankası verdiği ihtiyaç finansmanı kapsamında aşağıdaki vergi ve masrafları müşteriden talep ediyor:


 • Türkiye Finans’tan kullanacağınız finansman tutarının %0,5’i kadar kredi tahsis ücreti alınıyor.
 • Banka ve Sigorta Muamele Vergisi kapsamında, kullandığınız finansmanın aylık kar payı tutarının %5’i kadar vergi bütün taksitlere aynı oranda eklenerek müşteriden tahsil ediliyor.
 • Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu Vergisi kapsamında, kullandığınız finansmanın aylık kar payı tutarının %15’i kadar vergi bütün taksitlere aynı oranda eklenerek müşteriden tahsil ediliyor.
 • Banka, finansman sağladığı bütün müşterilerine hayat sigortası yaptırmayı zorunlu tutuyor. Hayat sigortası işlemlerinizi ister Türkiye Finans’tan ister başka bir firmadan yapmakta serbestsiniz.
 • Aylık hayat sigortası ücreti de müşteriye yansıtılan finansman giderleri arasında yer alıyor.

Türkiye Finans kredi başvurusu nasıl yapılır?

Türkiye Finans Katılım Bankası, kredi (finansman) başvurularını şubelerden almaktadır. İhtiyaç finansmanı başvurusu için gerekli belgelerle birlikte şubelere gitmelisiniz. Peki, Türkiye Finans şubelerinden kredi başvurusu için istenen belgeler nelerdir?

Türkiye Finans şubelerinden kredi başvurusu için istenen belgeler nelerdir?

Şubeler üzerinden yapacağınız kredi başvuruları için aşağıdaki belgeleri temin etmeniz gerekiyor:

 • ​Nüfus cüzdanı, ehliyet ya da pasaport,
 • Maaş bordrosu ya da gelir belgesi
 • Başvuru yapan serbest meslek sahipleri için son yıla ait vergi levhası ve onaylı bilanço, gelir tabloları, mizan, imza sirküleri, kuruluş ve en son ortaklık payını gösteren Ticaret Sicil Gazetesi,
 • Finansmana konu olan ürünün proforma faturası (teklif fiyatı) istenir.

Kaçırma!

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Corona Virüs Kredisi

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Nasıl Başvurulur?

İçindekiler1 BİREYSEL TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ NEDİR?1.1 TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR?1.2 BİREYSEL TEMEL …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir