Anasayfa / Krediler / Teb’den Tüm Masrafları Kapsayan Konut Kredisi
Teb'den Tüm Masrafları Kapsayan Konut Kredisi

Teb’den Tüm Masrafları Kapsayan Konut Kredisi


Teb müşterilerine çeşitli konut kredisi kampanyaları sunuyor. Bunlardan biri de Her Şey Dahil Konut Kredisi… Bu yazımızda Teb Her Şey Dahil Konut Kredisi kampanyası hakkında bilgi verdik. Teb Her Şey Dahil Konut Kredisi özellikleri nelerdir? Teb konut kredisi faiz oranı kaçtır? Teb konut kredisi başvurusu nasıl yapılır? Teb anında konut kredisi başvurusu nasıl yapılır? Teb ev kredisi için istenen belgeler nelerdir? Soruların cevapları yazımızda…

Teb Her Şey Dahil Konut Kredisi özellikleri nelerdir?

Teb Her Şey Dahil Konut Kredisi ürünü ile konut kredisi kullanımı kapsamın çıkan masrafların finansmanı da sağlanmaktadır. Yani Teb bu kampanyasıyla tüketicilere konut alımı için ayrı, konut kredisi masrafları için ayrı kredi veriyor. Bu sayede konut kredisi masraflarını da Teb’den alacağınız krediyle ödemiş oluyorsunuz. Teb Her Şey Dahil Konut Kredisi ürününün diğer özellikleri ise şöyle:


  • Teb konut kredisi ürünleri için 120 aya kadar vade yapıyor. Teb konut kredisi faiz oranı aylık %1,12’den başlıyor.
  • Teb, tüketicinin kullanacağı konut kredisi miktarının %0,5’i kadar kredi tahsis ücreti alıyor. Konut kredilerinden BSMV ve KKDF alınmıyor.
  • Tüketiciye konut kredisi verilmeden önce ilgili konutun ekspertiz değerlemesi yapılıyor. Ekspertiz ücreti tüketiciden alınıyor. Teb ekspertiz ücretleri 508,38 TL’den başlayıp krediye konu olan evin değerine göre yükseliyor.
  • Banka, tüketicinin krediyle aldığı konuta kredi vade süresini kapsayacak şekilde ipotek koyuyor. İpotek koydurma işleminin de bir işlem ücreti mevcut ve bu ücret de müşteriden alınıyor. İpotek tesis ücretleri 150 TL civarında oluyor.
  • Banka kredi verdiği eve konut kredisi yaptırılmasını ve krediyi kullanan müşterinin de hayat sigortası yaptırmasını zorunlu tutuyor. Bu sigortaların masrafları çeşitli durumlara göre değişiyor. 100.000 TL’lik konut kredisinin yıllık sigorta masrafı yaklaşık 750 TL civarında oluyor.

Teb konut kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Teb konut kredisi başvurularını tüm Teb şubelerinden yapabilirsiniz. Ancak Teb konut kredisi ön başvuru işlemini bankanın sitesi üzerinden anında yapabilirsiniz. Ön başvurunuz olumlu sonuçlanınca doğrudan şubelere giderek kredinizi kullanabilirsiniz. Peki, Teb anında konut kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Teb anında konut kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Teb anında konut kredisi başvurusu için bu bağlantıya tıklayınız. Bağlantıda yer alan bölümlere kişisel bilgilerinizi ve istediğiniz konut kredisi bilgilerini girerek anında konut kredisi başvurusu yapabilirsiniz.


Teb ev kredisi için istenen belgeler nelerdir?

Teb ev kredisi için istenen belgeler şöyle:

  • Satın alınacak eve ait kat mülkiyeti tapusu,
  • Başvuru yapacak kişinin nüfus cüzdanı fotokopisi ve gelirini gösteren belgeler.

Sorularınızı yorum bölümüne yazabilirsiniz.


Kaçırma!

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Corona Virüs Kredisi

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Nasıl Başvurulur?

İçindekiler1 BİREYSEL TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ NEDİR?1.1 TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR?1.2 BİREYSEL TEMEL …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir