TEB Emekliye Özel Dosya Masrafsız Kredi Veriyor

TEB Emekliye Özel Dosya Masrafsız Kredi
TEB Emekliye Özel Dosya Masrafsız Kredi

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) emekli maaş müşterilerine özel bir kredi kampanyası düzenledi. Emekliye uygun faizli kredi veren banka hakkında bazı araştırmalar yaptık. Bu yazımızda aşağıdaki soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

TEB emekli kredisi özellikleri nelerdir? TEB emekliye kredi kampanyasının faiz oranı ne kadar? TEB’den emekliye ihtiyaç kredisi kullanma şartları nelerdir? TEB emekliye özel kredi kampanyasına nasıl başvuru yapılır?


TEB emekli kredisi özellikleri nelerdir?

TEB sadece emekliye özel bu krediyi veriyor. Emekliye özel kredi kapsamında 10.000 TL’ye kadar kredi kullanmak mümkün. Kredinin vade üst limiti ise 12 ay olarak belirtilmiş. TEB emekliye özel ihtiyaç kredisi kampanyasının aylık faiz oranı ise %1,29 olarak belirlenmiş. Kredinin diğer özellikleri ve masrafları şöyle:

  • Emekliye özel kredi veren banka, bu kampanyadan dosya masrafı (kredi tahsis ücret) almıyor. Bu sebeple bu kampanyaya dosya masrafsız emekli kredisi deniyor.
  • TEB emekliye özel kredi için de BSMV, KKDF ve hayat sigortası gibi masraflar çıkarıyor. Bu krediden alınan masraflar, dosya masrafı hariç, standart ihtiyaç kredilerinden alınan masraflarla aynıdır.
  • Emekli kredisi aylık faiz tutarının %5’i kadar BSMV (Banka ve Sigorta Muamele Vergisi); %15’i kadar KKDF (Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu) vergisi, bütün emekli kredisi taksitlerine masraf olarak eklenmektedir.
  • Emekliye özel kredi kampanyasından faydalanmak isteyen bütün müşterilerin hayat sigortası yaptırması zorunludur. Aşağıdaki örnek maliyet tablosunda, TEB emekli ihtiyaç kredisi toplam maliyeti, masraf kalemleriyle birlikte belirtilmiştir.

TEB Emekliye Özel İhtiyaç Kredisi Maliyet Tablosu


Kredi Tutarı Kredi Vadesi  Aylık Akdi Faiz Oranı Aylık Taksit Tutarı Kredi Tahsis Ücreti  Hayat Sigortası Primi Yıllık Maliyet Oranı
3.000 TL  12 Ay  %1,29 275,86 TL YOK 28,80 TL %20,2396
5.000 TL  12 Ay  %1,29 459,77 TL YOK 48,00 TL %20,2412
10.000 TL  12 Ay  %1,29 919,54  TL YOK 96,00 TL %20,2412

TEB’den emekliye ihtiyaç kredisi kullanma şartları nelerdir?

TEB’in verdiği emekliye özel ihtiyaç kredisi kampanyasından sadece TEB müşterisi emekliler faydalanabiliyor. TEB’de maaş hesabı bulunan emekli müşteriler bu krediyi kolayca kullanabilir.

TEB emekliye özel kredi kampanyasına nasıl başvuru yapılır?

TEB emekliye özel kredi kampanyasına başvuru yapmak için;

  • TEB şubelerini,
  •  0 850 222 00 91 numaralı TEB Maaş ve Emekli Müşteri Hattı’nı kullanabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*