Anasayfa / Bankalar / Şekerbank’tan Yapılan EFT Nasıl İptal Edilir?

Şekerbank’tan Yapılan EFT Nasıl İptal Edilir?


İstemeden yanlış hesaba para gönderme durumu yoğunlukla yaşanıyor. Sık kullanılan para transferi işlemlerinden biri olan EFT yaparken de bu tür sorunlar olabiliyor.  Bu makalemizde Şekerbank’tan yanlış hesaba EFT gönderildiğinde yapılması gereken şeyleri anlattık. Makalemizde Şekerbank EFT iptal etme işlemi nasıl yapılır anlatmaya çalıştık.

Şekerbank EFT iptal etme işlemi nasıl yapılır?

Şekerbank’a ait hesabınızdan yanlış bir hesaba EFT yaptığınızı farkettiniz. Böyle bir durumda karşılaşırsanız hemen 444 78 78 ya da 0850 222 78 78 numaralı Şekerbank müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir. Bunun temel nedenii yapılan EFT işleminin doğrudan karşı hesaba geçmiyor olmasıdır. Şekerbank’tan yapılan EFT önce Şekerbank EFT havuzuna düşer. EFT işlemi onaylandıktan sonra da karşı bankaya ait olan hesaba aktarılır. Bu sebeple EFT karşı hesaba geçmeden önce hemen Şekerbank müşteri hizmetlerini aramalısınız ve EFT işleminizi iptal ettirmek istediğinizi söylemelisiniz.


Peki, EFT karşı hesaba geçerse ne yapmak gerekiyor?

EFT işlemini iptal ettirmeyi başaramadınız ve EFT yanlış hesaba aktarıldı diyelim. Bu durumda da yapılması gereken ilk şey yine Şekerbank müşteri hizmetlerini arayıp durumu bildirmektir. Daha sonra ise EFT göndermiş bulunduğunuz karşı bankanın müşteri hizmetlerini aramalı ve durumu onlara da bildirip EFT işlemini iptal etmek istediğinizi belirtmelisiniz. Bu bildirim sonucu yüksek ihtimalle paranız iade edilecektir. Fakat aksi bir durumla da karşılaşmak mümkündür. Bankaların müşteri hizmetlerinde çözüm bulamamanız sonucu EFT işleminiz iptal edilmezse ve karşı hesaba geçerse bu durumda yapmanız gereken şey Şekerbank’a ve karşı bankaya dilekçe vermektir. Verilen bu dilekçe sonucunda çok yüksek bir ihtimalle paranız iade edilecektir.

Sorularınızı yorum kısmına yazabilirsiniz.Kaçırma!

Enflasyona dayalı faiz nedir? Nasıl hesaplanır?

Enflasyona dayalı faiz nedir? Nasıl hesaplanır?

İçindekiler1 ENFLASYONA ENDEKSLİ VADELİ HESAP NEDİR?1.1      ENFLASYONA ENDEKSLİ KAZANDIRAN VADELİ HESAPLAR HANGİ PARA BİRİMLERİNDEN …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir