Anasayfa / Krediler / Şekerbank Kefilsiz ve Masrafsız İhtiyaç Kredisi
Kefilsiz ve Masrafsız İhtiyaç Kredisi

Şekerbank Kefilsiz ve Masrafsız İhtiyaç Kredisi


Bu yazımızda Şekerbank’ın tüketicilere dosya masrafsız ve kefilsiz olarak verdiği ihtiyaç kredisi kampanyası hakkında bazı bilgiler verdik. Aşağıdaki soruların cevaplarını yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz.

Şekerbank kefilsiz ihtiyaç kredisi özellikleri nelerdir? Şekerbank ihtiyaç kredisi faiz oranı kaçtır? Şekerbank anında kredi başvurusu nasıl yapılır?


Şekerbank kefilsiz ihtiyaç kredisi özellikleri nelerdir?

Şekerbank bu kredi kampanyasına başvuracak olan tüketicilerden kefil istemiyor. Neredeyse bütün kredilerden alınan eski adıyla dosya masrafı yeni adıyla kredi tahsis ücreti bu krediden alınmıyor. Bu sebeple bu kampanyaya masrafsız ihtiyaç kredisi deniliyor. Okurlarımıza tavsiyemiz; kullanacakları kredinin toplam maliyetine bakmalarıdır. Bazı kampanyaları kıyasladığımızda dosya masrafsız olarak adlandırılan bazı kredilerin; dosya masrafı olan bazı kredilerden daha maliyetli olduğunu görüyoruz. Şekerbank’ın kefilsiz ve masrafsız ihtiyaç kredisi hakkındaki bilgiler ve giderler şöyle:

  • Şekerbank masrafsız ihtiyaç kredisi kapsamında verilen bu krediden tahsis ücreti alınmıyor.
  • Krediyi kullanan müşteriden Banka ve Sigorta Muamele Vergisi adı altında krediye ait aylık faiz tutarının %5’i oranında vergi alınıyor. Bu vergi belirttiğimiz şekilde hesaplanarak kredi vadesi boyunca bütün taksitlere ekleniyor.
  • Krediyi kullanan müşteriden Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu vergisi adı altında krediye ait aylık faiz tutarının %15’i oranında vergi alınıyor. Bu vergi de yukarıda belirttiğimiz şekilde hesaplanarak kredi vadesi boyunca bütün taksitlere ekleniyor.
  • Şekerbank kefilsiz ihtiyaç kredisi için 48 aya kadar vade yapılıyor.
  • Dosya masrafsız ihtiyaç kredisi için uygulanan faiz oranları, kullanacağınız kredi miktarına göre değişiyor. 10.000 TL’nin altındaki kefilsiz ihtiyaç kredisi için uygulanan faiz oranı %1,55; 10.000 TL ve üzerindeki kredi miktarları için uygulanan faiz oranı ise %1,75’tir.
  • Şekerbank’tan kredi kullanan kişilerin hayat sigortası yaptırması şarttır. Hayat sigortası primi müşterinin ve kredinin özelliğine göre değişebilmektedir.

Şekerbank anında kredi başvurusu nasıl yapılır?

Şekerbank’a anında kredi başvurusu yapabilmenin tek yolu, bankaya sms ile kredi başvurusu yapmaktır. Bu şekilde anında kredi başvurusu yapabilir ve onay alabilirseniz kredinizi şubeler üzerinden kullanabilirsiniz. Şekerbank sms kredi başvurusu için yapmanız gereken şey T.C. kimlik numaranızı yazıp 1953’e göndermektir. Şekerbank’a yapacağınız anında kredi başvurusu sonucu paranın şubesiz olarak hesabınıza yatmayacağını belirtelim. Anında hesaba kredi kullanmak istiyorsanız Anında Kredi Veren Bankalar başlıklı yazımıza tıklayıp bilgi alabilirsiniz.Kaçırma!

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Corona Virüs Kredisi

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Nasıl Başvurulur?

İçindekiler1 BİREYSEL TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ NEDİR?1.1 TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR?1.2 BİREYSEL TEMEL …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir