Anasayfa / Krediler / Şekerbank Kefilsiz Konut Kredisi Başvurusu

Şekerbank Kefilsiz Konut Kredisi Başvurusu


Şekerbank dosya masrafsız ve kefilsiz olarak konut kredisi veriyor. Bu yazımızda Şekerbank’ın kefilsiz ve dosya masrafsız olarak verdiği konut kredisi hakkında bazı bilgiler verdik. Konu hakkındaki bazı soruları cevapladık.

Şekerbank dosya masrafsız konut kredisi özellikleri nelerdir? Şekerbank konut kredisi faiz oranı kaçtır? Şekerbank kefilsiz ev kredisi başvurusu nasıl yapılır? Şekerbank kefilsiz ev kredisi başvurusu için gerekli belgeler nelerdir?


Şekerbank dosya masrafsız konut kredisi özellikleri nelerdir?

Şekerbank konut kredisi kapsamında kullandığınız krediden kredi tahsis ücreti yani dosya masrafı alınmamaktadır. Banka konut kredileri için kefil de istememektedir. Şekerbank dosya masrafsız konut kredisi hakkında diğer bilgiler şöyle:

  • Şekerbank kefilsiz konut kredisi için 120 aya kadar vade yapılmaktadır.
  • Şekerbank konut kredisi faiz oranı %1,29’dur.
  • Kefilsiz konut kredisi veren banka, krediye konu olan eve ipotek koymaktadır. İpotek tesis ücreti olarak kredi müşterisinden 147,5 TL alınmaktadır.
  • Şekerbank, kredi vereceği eve ekspertiz işlemi uygulamaktadır. Bu işlemden sonra müşteriye verilecek konut kredisi tutarı hesaplanacaktır. Ekspertiz ücreti, konut kredisi müşterisinden alınacaktır. Şekerbank’ın ekspertiz ücretleri için belirlediği üst sınır 1930 TL’dir.
  • Şekerbank’a olan konut kredisi borcunuzu vadesinden önce ödeyebilirsiniz. Ancak vadesinden önce topluca ödenen ve kapatılan kredi borcunuz için bankaya ekstra olarak erken ödeme cezası ödemek durumundasınız. Eğer 36 aydan fazla konut kredisi vadeniz varsa bankaya kalan kredi borcunuzun %2’si tutarında erken ödeme cezası vermeniz gerekmektedir. Eğer 36 aydan daha az konut kredisi vadeniz kaldıysa, bankaya kalan konut kredisi borcunuzun %1’i tutarında erken ödeme cezası vermeniz gerekmektedir.
  • Şekerbank’tan dosya masrafsız konut kredisi kullanan kişiler; konut, hayat ve DASK yaptırmak zorundalar.

Şekerbank kefilsiz ev kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Şekerbank’tan kefilsiz ev kredisi kullanmak isteyen tüketicilerin, banka şubelerine müracaat etmeleri gerekiyor. Konut kredisi için şubesiz başvuru Şekerbank tarafından alınmıyor.


Şekerbank kefilsiz ev kredisi başvurusu için gerekli belgeler nelerdir?

Şekerbank kefilsiz ev kredisi başvurusu Şekerbank şubelerine bazı belgeler götürmeniz gerekiyor. Bu belgeler şunlardır:

  • Kimlik
  • Gelir belgesi
  • Banka kredisiyle satın alacağınız eve ait tapu belgesi

Kaçırma!

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Corona Virüs Kredisi

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Nasıl Başvurulur?

İçindekiler1 BİREYSEL TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ NEDİR?1.1 TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR?1.2 BİREYSEL TEMEL …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir