Anasayfa / Krediler / Şekerbank İpotekli İhtiyaç Kredisi Başvurusu
kefilsiz ipotekli ihtiyaç kredisi

Şekerbank İpotekli İhtiyaç Kredisi Başvurusu


Şekerbank da ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında yer almaktadır. Banka Bireysel Finansman Kredisi kampanyası aracılığı ile tüketicilere konut ipotekli kredi vermektedir. Bu yazımızda Şekerbank’ın tüketicilere ipotekli kredi kullanma imkanı sunan kredi kampanyasını inceledik. Şekerbank konut ipotekli ihtiyaç kredisi özellikleri nelerdir? Şekerbank ev ipotekli ihtiyaç kredisi faiz oranı kaçtır?  Şekerbank kefilsiz ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır? Şekerbank konut ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusu için müşterilerden hangi belgeler istenmektedir?

Şekerbank konut ipotekli ihtiyaç kredisi özellikleri nelerdir?

Şekerbank ev teminatı karşılığında Bireysel Finansman Kredisi veriyor. Sahibi olduğunuz ya da bir yakınınıza ait evi Şekerbank’a teminat olarak göstermeniz mümkündür. Şekerbank ipotekli ihtiyaç kredisi hakkındaki bazı bilgileri aşağıda belirttik:


 • Şekerbank ev ipotekli ihtiyaç kredisi kapsamında müşterilere en fazla, teminata konu olan evin ekspertiz değerinin %50’si kadar kredi verebiliyor.
 • Şekerbank ipotekli ihtiyaç kredisi için kefil istemiyor. Şekerbank diğer kredi kampanyalarında da genelge tüketicilere kefilsiz kredi veriyor.
 • Banka bireysel finansman kredisi kapsamında en fazla 48 ay vade yapıyor.
 • Şekerbank ev ipotekli ihtiyaç kredisi faiz oranı %1,75 olarak uygulanıyor.
 • TL cinsinden kullanılabilen bireysel finansman kredisi sadece bireysel müşterilere veriliyor.
 • Krediyi kullanan müşteriden, kullandığı kredi miktarının %0,5’i kadar tahsis ücreti alınıyor.
 • Banka Sigorta ve Muamele Vergisi kapsamında aylık kredi faizi tutarı üzerinden %5; Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu kapsamında aylık kredi faizi tutarı üzerinden %15 oranında masraf alınıyor. Bu vergiler kısaca BSMV ve KKDF olarak adlandırılmaktadır.
 • Banka, müşteriye kredi verebilmek için ipotek koyacağı konuta ekspertiz yapıyor. Ekspertiz ücretleri, değeri belirlenecek olan evin değerine göre değişecektir. Şekerbank’ın kredi politikalarına göre ekspertiz ücretleri en fazla 1930 TL 95 kuruş tutarında olacaktır.
 • İpotek tesisi ya da ipotek koyma diye adlandırılan işlem için de müşteriden bir ücret talep ediliyor. Bu ücret 147.5 TL’dir.
 • Şekerbank’ın kredi politikalarına göre; kredi kullanan bir müşterinin sigorta yaptırma zorunluluğu vardır. Bireysel Finansman Kredisi kapsamında kredi kullanacak olan bir müşteri hayat sigortası, konut sigortası ve Zorunu Deprem Sigortası (DASK) yaptırmak zorundadır. Bu sigorta kalemlerinin ücretleri müşterinin ve taşınmazın özelliklerine göre değişecektir.

Şekerbank kefilsiz ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Şekerbank’a ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusu yapmanın tek yolu şubelerdir. Bunun haricinde şubesiz bankacılık kanalları üzerinden ipotekli kredi başvurusu yapmak söz konusu değildir. Gerekli belgeleri yanınıza alarak Şekerbank şubelerine gidip ipotekli kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu kampanya kefilsiz kredi kapsamındadır. Aşağıdaki belgeleri tedarik ederek şubeler üzerinden kefilsiz ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Şekerbank konut ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusu için müşterilerden hangi belgeler istenmektedir?

Kefilsiz ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusu için müşteriden istenen belgeler:


 • Kimlik,
 • Gelir belgesi,
 • İpotek altına alınacak olan eve ait tapu belgesi

Sorularınızı yorum kısmına yazabilirsiniz.


Kaçırma!

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Corona Virüs Kredisi

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Nasıl Başvurulur?

İçindekiler1 BİREYSEL TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ NEDİR?1.1 TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR?1.2 BİREYSEL TEMEL …

2 yorumlar

 1. Avatar

  Mrb. Benim icara takibim var evimi hipotek olarak gostersem konut kredisi cekebilirmiyim.

  • Avatar
   AnındaKrediler

   Merhaba Yusuf Bey. Kesin bir şey söylemek zor. Şubelere müracaat etmenizde fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir