Anasayfa / Krediler / QNB Finansbank’tan Evini Değiştirmek İsteyene Kredi
QNB Finansbank'tan Evini Değiştirmek İsteyene Kredi
QNB Finansbank'tan Evini Değiştirmek İsteyene Kredi

QNB Finansbank’tan Evini Değiştirmek İsteyene Kredi


Yeni bir ev satın almak istiyorsanız ve bunun için mevcut evinizi satmanız gerekiyorsa Qnb Finansbank’ın ”Evini Değiştiren Konut Kredisi” adlı kampanyasından faydalanabilirsiniz. Bu yazımızda Qnb Finansbank’ın, evi olan müşterilerine sunduğu bir konut kredisi kampanyası olan Evini Değiştiren Konut Kredisi’ni inceledik.

Qnb Finansbank Evini Değiştiren Konut Kredisi özellikleri nelerdir?

Bir eve sahipsiniz, yeni bir ev almak istiyorsunuz ve mevcut evinizi satmadan yeni bir ev alamıyorsunuz. Bu durumdaki tüketiciler için Finansbank’ın bu konut kredisi kampanyası bazı kolaylıklar sağlıyor. Bu kampanya kapsamında banka mevcut evinize ipotek koyuyor ve bu ipotek karşılığında yeni almak istediğiniz eve kredi veriyor. Hem de yeni evin ekspertiz değerinin %100’ü yani tamamı kadar konut kredisi kullanabiliyorsunuz. Böylece evinizin satılmasını beklememiş oluyorsunuz. Krediyi kullandıktan sonra eski eviniz satılırsa, elinize geçen toplu parayla bankaya belli dönemlerde balon ödeme de yapabilirsiniz. Böylelikle borcunuzun vadesini kısaltmış ya da borcunuzu kapatmış olursunuz. Qnb Finansbank’ın bu kredi kampanyasının giderleri ise şunlardır:


  • Bu krediyi kullanan şahıslardan, kullanılan kredi tutarının %0,5’i kadar kredi tahsis ücreti alınacaktır.
  • Kredi kullanacak olan şahsa ait olan mevcut eve ipotek koyulur. İpotek tesis ücreti olarak da 120 TL müşteriden alınır.
  • Finansbank’ın ekspertiz ücretleri 550 TL’den başlamaktadır. Ekspertize sokulan evin değeri ne kadar yüksekse ekspertiz ücreti de buna paralel olarak artacaktır.
  • Qnb Finansbank Evini Değiştiren Konut Kredisi faiz oranı aylık %1,07’dir. Bu kampanya için de 180 aya kadar vade yapılabiliyor.
  • Qnb Finansbank konut kredisi taksitlerinizi vadesinden önce topluca ödemek isteyebilirsiniz. Bu durumda bankaya belli bir oranda erken ödeme cezası ödemeniz gerekecektir.
  • Bankaya ipotek olarak gösterdiğiniz eski evinize konut sigortası yaptırılacaktır. Yeni alacağınız eve konut sigortası yaptırmanız zorunlu değildir.
  • Kredi kullanan kişiye hayat sigortası yaptırılır. Bu bütün müşteriler için zorunludur.

Qnb Finansbank Evini Değiştiren Konut Kredisi anında başvuru

Qnb Finansbank Evini Değiştiren Konut Kredisi anında başvuru işlemini internet üzerinden yapabilirsiniz. Anında başvuru için  bu bağlantıya tıklamanız gerekiyor. Bağlantıdaki formu doldurup gönderdikten sonra banka sizin iletişime geçecektir. Kredi kullanımı için banka tarafından kabul görürseniz şubeler üzerinden kredinizi kullanabilirsiniz. Şubelerden konut kredisi kullanmak için yanınızda gerekli belgeleri şubelere götürmeniz gerektiğini unutmayın.


Kaçırma!

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Corona Virüs Kredisi

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Nasıl Başvurulur?

İçindekiler1 BİREYSEL TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ NEDİR?1.1 TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR?1.2 BİREYSEL TEMEL …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir