Anasayfa / Krediler / QNB Finansbank Azalan Taksitli Konut Kredisi
Azalan Taksitli Konut Kredisi

QNB Finansbank Azalan Taksitli Konut Kredisi


Bu yazımızda QNB Finansbank’ın konut kredisi kampanyalarından birisi olan ”Azalan Taksitli Konut Kredisi” hakkında bilgi verdik.

QNB Finansbank Azalan Taksitli Konut Kredisi Özellikleri Nelerdir?

QNB Finansbank’tan konut kredisi kullanacaksanız çeşitli ödeme planlarından size uygun olanı seçebilirsiniz. Azalan Taksitli Konut Kredisi kampanyasında taksit tutarları git gide azalmaktadır. Bu kampanya, belli miktarda parası olan tüketicilere önerilebilir. İlk taksitlerinizi daha yüksek tutarlarda olacak şekilde düzenleyerek kredinin faiz yükünü azaltabilirsiniz. Azalan Taksitli Konut Kredisi hakkında bazı bilgileri şöyle sıralayabiliriz:


  • QNB Finansbank bu kampanya kapsamında, kredi ile satın alınmak istenen konutun ekspertiz değerinin %80’ine kadar konut kredisi veriyor.
  • Verilecek bu krediye en fazla 84 aya kadar vade yapılıyor. Bu kredinin faiz oranı %1,07’dir.
  • Bu kredi sadece ”mesken” nitelikli konutlar için kullanılabiliyor. Ayrıca bu krediden sadece bireysel müşteriler faydalanabiliyor.
  • Banka, Azalan Taksitli Konut Kredisi kullanılacak eve ekspertiz işlemi uyguluyor. Bu işlemin ücreti ortalama 550 TL’dir.
  • Finansbank müşterisine vereceği bu kredi karşılığında, satın alınacak eve ipotek koyuyor. İpotek tesisi denilen bu işlem için de müşterilerden 120 TL ücret alınıyor.
  • Azalan Taksitli Konut Kredisi kapsamında kullandığınız kredinin %0,5’i kadar konut kredisi tahsis ücreti alınıyor.
  • QNB Finansbank, kredi müşterilerine hayat sigortası yaptırmayı şart koşuyor. Hayat sigortası yaptıran müşteri yıllık olarak sigorta primi ödüyor. Hayat sigortasını istediğiniz firmadan yaptırabilirsiniz. Finansbank aracılığı ile yapılan sigortalar, faiz indirimi sağlayabilir.
  • Kredili olarak satın aldığınız eve DASK ve konut sigortası yaptırmak zorunludur. Bu sigorta kalemlerinin masrafları da müşteriden alınacaktır.
  • Azalan Taksitli Konut Kredisi kapsamında kullandığınız kredinin taksitlerini topluca ödeyebilirsiniz. Bu işlem için bankaya erken ödeme cezası vermeniz gerekecektir. Kalan taksit sayısı 36 ayı geçmiyorsa ödeyeceğiniz anapara miktarının en çok %1’i, 36 ayı geçiyorsa ödeyeceğiniz anapara miktarının en çok %2’si kadar erken ödeme cezası müşteriden tahsil edilecektir.
  • Azalan Taksitli Konut Kredisi anında başvuru işlemi için aşağıdaki başlığı inceleyebilirsiniz.

QNB Finansbank Azalan Taksitli Konut Kredisi Anında Başvuru

QNB Finansbank Azalan Taksitli Konut Kredisi anında başvuru işlemi bankanın internet sayfası üzerinden kolayca yapılabilir. Yapılan başvuru kısa sürede olumlu ya da olumsuz sonuçlanacaktır. Sonuca göre bankanın müşteri temsilcileri müşteriyle iletişime geçer. Onaylanan konut kredinizi herhangi bir QNB Finansbank şubesinden tahsil edebilirsiniz. Azalan Taksitli Konut Kredisi anında başvuru işlemi için tıklayınız.


Kaçırma!

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Corona Virüs Kredisi

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Nasıl Başvurulur?

İçindekiler1 BİREYSEL TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ NEDİR?1.1 TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR?1.2 BİREYSEL TEMEL …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir