Anasayfa / Sms Kredi / QNB Finansbank’a 5030 Sms Kredi Başvurusu
QNB Finansbank'a 5030 Sms Kredi Başvurusu
QNB Finansbank'a 5030 Sms Kredi Başvurusu

QNB Finansbank’a 5030 Sms Kredi Başvurusu


Qnb Finansbank 5030 Sms Numarasıyla Hızlı Kredi

Kredi başvurusu yapmak artık çok kolay bir işlem… Bankalar müşterilerine daha hızlı bir şekilde kredi vermek için teknolojiyi aktif şekilde kullanıyorlar. Günümüzde internet ve telefon kullanımının bir vazgeçilmeze dönüşmesi bunda en büyük etken…

Müşteriler artık şubeye gitmeden kredi başvurusu yapmayı daha çok tercih ediyor. Hem zamandan kazandırıyor hem de sıkıcı prosedürlerle uğraşmamış oluyorsunuz.


Elektronik ortam üzerinden yapılan anında kredi başvuruları için en çok kullanılan seçeneklerden biri de sms ile kredi başvurusu yapmaktır. Bu yazımızda Türkiye’nin önde gelen yabancı sermayeli bankalarından olan QNB Finansbank için SMS le kredi başvurusunun nasıl yapılacağı ve ön başvurunuzun olumlu sonuçlanmasının akabinde prosedürlerin nasıl işleyeceği hakkında size bilgi vermeye çalışacağız.

QNB Finansbank SMS’le kredi başvurusunu nasıl yaparım?

Finansbank size 5030’ a mesaj göndererek ön başvuru yapma olanağı sağlıyor. Telefonunuzun kısa mesaj yani SMS bölümüne T.C. kimlik numaranızı yazıp 5030’a gönderin. Kısa bir süre içinde size kredi için, olumlu veya olumsuz geri bildirim yapılacaktır. Yaptığınız bu işleme ön başvuru denilmektedir. Ön başvuru sürecinde Finansbank sizin kredi almak için uygun olup olmadığınızı inceliyor. Size kısa sürede olumlu veya olumsuz olarak dönüş yapılıyor. Gönderdiğiniz SMS’in ücretli olduğunu ve 1 sms tutarında faturanıza yansıtılacağını da söyleyelim.


QNB Finansbank sms kredi ön başvurum olumlu sonuçlandı şimdi ne yapmam gerekiyor?

QNB Finansbank sms kredi ön başvurunuz genelde aynı gün içinde sonuçlanır. SMS aracılığıyla ön başvurunuz olumlu sonuçlandı ise size banka personeli telefon üzerinden ulaşacak ve sizi yönlendirecektir. Biz yine de prosedür hakkında size bilgi verelim:

QNB Finansbank sms kredi kapsamında istediğiniz krediye göre size vade ve faiz oranları bildirilir. 1 ay içinde sizi Finansbank şubesine davet ederler. Yanınızda getirmeniz gereken belgeler hakkında bilgi verilir. Bu belgeler alacağınız bireysel kredi türüne göre ufak tefek farklılıklar gösterebilir ancak genel olarak aşağıdaki gibidir:

Kredi için QNB Finansbank’ın istediği belgeler:

 • T.C. kimlik belgeniz,
 • Gelirinizi bildiren belgeler. Maaşlı çalışansanız bordrosu, gayrimenkul geliriyle geçiniyorsanız tapu, serbest meslek çalışanıysanız vergi levhası vs. gibi belgeler istenilebilir.
 • İkametgah belgeniz veya son 3 aya ait elektrik, su, doğalgaz, telefon vs. faturaları.

Finansbank’tan kullanacağım 15.000 TL tutarındaki kredinin bana maliyeti ne kadar olur?

Finansbank’tan kullanacağınız ihtiyaç kredisi tutarına göre size yansıyan toplam maliyet değişmektedir. Bu kredinin faiz oranı %1,53 olarak uygulanmaktadır. 15.000 TL tutarında kullanacağınız krediyi;

 • 12 ay vadeli olarak kullanırsanız, vade sonunda Finansbank’a 16.925 öderseniz. 12 aylık süre boyunca ödeyeceğiniz aylık taksit miktarı 1404 TL’dir. Ödeyeceğiniz kredi faizinin toplam tutarı 1542 TL’dir.
 • 24 ay vadeli olarak kullanırsanız, vade sonunda Finansbank’a 18.857 TL ödersiniz. 24 aylık süre boyunca ödeyeceğiniz aylık taksit miktarı 778 TL’dir. Ödeyeceğiniz kredi faizinin toplam tutarı 3071 TL’dir
 • 48 ay vadeli olarak kullanırsanız, vade sonunda Finansbank’a 22.772 TL ödersiniz. 48 aylık süre boyunca ödeyeceğiniz aylık taksit miktarı 473 TL’dir. Ödeyeceğiniz kredi faizinin toplam tutarı 6416 TL’dir

10.000 TL tutarında ihtiyaç kredisi kullanacaksanız;

 • 12 aylık vade için, vade sonunda Finansbank’a ödeyeceğiniz toplam tutar 11.283 TL, aylık taksit 936 TL, toplam faiz tutarı 1028 TL oluyor.
 • 24 aylık vade için, vade sonunda Finansbank’a ödeyeceğiniz toplam tutar 12.505 TL, aylık taksit 519 TL, toplam faiz tutarı 2045 TL oluyor.
 • 48 aylık vade için, vade sonunda Finansbank’a ödeyeceğiniz toplam tutar 15.181 TL, aylık taksit 315 TL, toplam faiz tutarı 4277 TL oluyor.

Kullanacağınız bu kredinin faiz oranı %1,53 olarak belirlenmiştir. Kredinin masrafları hesaplanırken ortalama bir tüketicinin özellikleri baz alınmıştır. Finansbank faiz ve maliyet bilgileri 2018 yılının Şubat ayına göre güncellenmiştir. Veri değişimi olduğu taktirde bilgiler bu yazı üzerinde güncellenecektir.

Anında kredi kullanmak istiyorsanız ” 2018 Anında Kredi Veren Bankalar ” başlıklı yazımıza tıklayarak anında kredi veren bütün bankaları görebilirsiniz.

QNB Finansbank sms ile kredi kartı şifresi alma işlemi nasıl yapılır?

QNB Finansbank’tan aldığınız kredi kartlarını kullanabilmeniz için kredi kartı şifresi almanız gerekiyor. QNB Finansbank sms ile kredi kartı şifresi alma işlemi ile anında kredi kartı şifresi alabilirsiniz. QNB Finansbank sms ile kredi kartı şifresi almak için SIFRE yazıp kredi kartı numaranızın son 4 rakamını ve annenizin kızlık soyadının ilk harfini aralarında birer boşluk bırakarak 2273’e göndermeniz yeterlidir. Sms ile yapılan bütün işlemleri ücretsiz olarak QNB Finansbank internet şubesiyle de yapabilirsiniz. QNB Finansbank internet bankacılığı hakkında ayrıntılı bilgi edinmek istiyorsanız ”QNB Finansbank İnternet Bankacılığı Şifre Alma” adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

QNB Finansbank sms ile kredi kartı bakiyesi öğrenme işlemi nasıl yapılır?

QNB Finansbank sms ile kredi kartı bakiyesi öğrenme işlemini anında yapmak mümkündür. QNB Finansbank sms ile kredi kartı bakiyesi sorgulama işlemi için BAKIYE yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra kartınızın üzerindeki numaranın son 4 hanesini yazın ve 3996’ya gönderin. Bu işlem sonunda anında kart bakiyenizi öğrenebilirsiniz.

Sms ile CardFinans para puan sorgulama işlemi nasıl yapılır?

Cardfinans’ınızla yaptığınız alış verişler sonucu QNB Finansbank size bir miktar para puan hediye ediyor. Kazandığınız bu para puan miktarını sms bankacılığı ile anında öğrenebilirsiniz. Sms ile CardFinans para puan sorgulama işlemi için PUAN yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra kredi kartınızın numarasının son 4 hanesini yazın ve 3996’ya gönderin.

Qnb Finansbank Fix Card’a sms ile başvuru nasıl yapılır?

Finansbank’ın kredi kartı türlerinden biri olan Fix Card’a sms ile başvuru yapılabiliyor. Cepten kredi kartı başvurusu (Finansbank Fix Card) yapabilmek için  T.C kimlik numaranızı QNB Finansbank’ın sms bankacılığı numaralarından biri olan 3457’ye göndermeniz gerekiyor. Başvurunuz kabul edilirse müşteri temsilcisi sizi arıyor. Fix Card limitinizi size bildiriyor. Müşteri bilgilerinizi temsilciye aktarıp başvurunuzu onaylayınca; Fix Card adresinize kadar gönderiliyor. İsterseniz banka şubelerinden kartınızı bizzat da alabilirsiniz.


Kaçırma!

Ziraat Bankası sms kredi başvurusu

Ziraat Bankası 4747 Sms Kredi Başvurusu

İçindekiler1 Ziraat Bankası Sms Kredi Başvurusu2 Ziraat Bankası’na 4747 SMS kredi başvurusunu nasıl yaparım?2.1 Ziraat …

bir yorum

 1. Avatar

  ihtiyaç kredisi kullanmak istiyorum daha önce bankalarla sıkıntım olmuştu ama maalesef kredim çıkmıyor bana nasıl yardımcı olursunuz tşk ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir