Salı , Ocak 16 2018
Anasayfa / Sms Kredi / QNB Finansbank’a 5030 Sms Kredi Başvurusu

QNB Finansbank’a 5030 Sms Kredi Başvurusu
Qnb Finansbank 5030 Sms Numarasıyla Hızlı Kredi

Kredi başvurusu yapmak artık çok kolay bir işlem… Bankalar müşterilerine daha hızlı bir şekilde kredi vermek için teknolojiyi aktif şekilde kullanıyorlar. Günümüzde internet ve telefon kullanımının bir vazgeçilmeze dönüşmesi bunda en büyük etken…

Müşteriler artık şubeye gitmeden kredi başvurusu yapmayı daha çok tercih ediyor. Hem zamandan kazandırıyor hem de sıkıcı prosedürlerle uğraşmamış oluyorsunuz.

Elektronik ortam üzerinden yapılan anında kredi başvuruları için en çok kullanılan seçeneklerden biri de sms ile kredi başvurusu yapmaktır. Bu yazımızda Türkiye’nin önde gelen yabancı sermayeli bankalarından olan QNB Finansbank için SMS le kredi başvurusunun nasıl yapılacağı ve ön başvurunuzun olumlu sonuçlanmasının akabinde prosedürlerin nasıl işleyeceği hakkında size bilgi vermeye çalışacağız.

QNB Finansbank SMS’le kredi başvurusunu nasıl yaparım?

Finansbank size 5030’ a mesaj göndererek ön başvuru yapma olanağı sağlıyor. Telefonunuzun kısa mesaj yani SMS bölümüne T.C. kimlik numaranızı yazıp 5030’a gönderin. Kısa bir süre içinde size kredi için, olumlu veya olumsuz geri bildirim yapılacaktır. Yaptığınız bu işleme ön başvuru denilmektedir. Ön başvuru sürecinde Finansbank sizin kredi almak için uygun olup olmadığınızı inceliyor. Size kısa sürede olumlu veya olumsuz olarak dönüş yapılıyor. Gönderdiğiniz SMS’in ücretli olduğunu ve 1 sms tutarında faturanıza yansıtılacağını da söyleyelim.

QNB Finansbank sms kredi ön başvurum olumlu sonuçlandı şimdi ne yapmam gerekiyor?

QNB Finansbank sms kredi ön başvurunuz genelde aynı gün içinde sonuçlanır. SMS aracılığıyla ön başvurunuz olumlu sonuçlandı ise size banka personeli telefon üzerinden ulaşacak ve sizi yönlendirecektir. Biz yine de prosedür hakkında size bilgi verelim:

QNB Finansbank sms kredi kapsamında istediğiniz krediye göre size vade ve faiz oranları bildirilir. 1 ay içinde sizi Finansbank şubesine davet ederler. Yanınızda getirmeniz gereken belgeler hakkında bilgi verilir. Bu belgeler alacağınız bireysel kredi türüne göre ufak tefek farklılıklar gösterebilir ancak genel olarak aşağıdaki gibidir:

Kredi için QNB Finansbank’ın istediği belgeler:

  • T.C. kimlik belgeniz,
  • Gelirinizi bildiren belgeler. Maaşlı çalışansanız bordrosu, gayrimenkul geliriyle geçiniyorsanız tapu, serbest meslek çalışanıysanız vergi levhası vs. gibi belgeler istenilebilir.
  • İkametgah belgeniz veya son 3 aya ait elektrik, su, doğalgaz, telefon vs. faturaları.

Anında kredi kullanmak istiyorsanız ” 2018 Anında Kredi Veren Bankalar ” başlıklı yazımıza tıklayarak anında kredi kullandıran bütün bankaları görebilirsiniz.

QNB Finansbank sms ile kredi kartı şifresi alma işlemi nasıl yapılır?

QNB Finansbank’tan aldığınız kredi kartlarını kullanabilmeniz için kredi kartı şifresi almanız gerekiyor. QNB Finansbank sms ile kredi kartı şifresi alma işlemi ile anında kredi kartı şifresi alabilirsiniz. QNB Finansbank sms ile kredi kartı şifresi almak için SIFRE yazıp kredi kartı numaranızın son 4 rakamını ve annenizin kızlık soyadının ilk harfini aralarında birer boşluk bırakarak 2273’e göndermeniz yeterlidir. Sms ile yapılan bütün işlemleri ücretsiz olarak QNB Finansbank internet şubesiyle de yapabilirsiniz. QNB Finansbank internet bankacılığı hakkında ayrıntılı bilgi edinmek istiyorsanız ”QNB Finansbank İnternet Bankacılığı Şifre Alma” adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

QNB Finansbank sms ile kredi kartı bakiyesi öğrenme işlemi nasıl yapılır?

QNB Finansbank sms ile kredi kartı bakiyesi öğrenme işlemini anında yapmak mümkündür. QNB Finansbank sms ile kredi kartı bakiyesi sorgulama işlemi için BAKIYE yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra kartınızın üzerindeki numaranın son 4 hanesini yazın ve 3996’ya gönderin. Bu işlem sonunda anında kart bakiyenizi öğrenebilirsiniz.

Sms ile CardFinans para puan sorgulama işlemi nasıl yapılır?

Cardfinans’ınızla yaptığınız alış verişler sonucu QNB Finansbank size bir miktar para puan hediye ediyor. Kazandığınız bu para puan miktarını sms bankacılığı ile anında öğrenebilirsiniz. Sms ile CardFinans para puan sorgulama işlemi için PUAN yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra kredi kartınızın numarasının son 4 hanesini yazın ve 3996’ya gönderin.

Qnb Finansbank Fix Card’a sms ile başvuru nasıl yapılır?

Finansbank’ın kredi kartı türlerinden biri olan Fix Card’a sms ile başvuru yapılabiliyor. Cepten kredi kartı başvurusu (Finansbank Fix Card) yapabilmek için  T.C kimlik numaranızı QNB Finansbank’ın sms bankacılığı numaralarından biri olan 3457’ye göndermeniz gerekiyor. Başvurunuz kabul edilirse müşteri temsilcisi sizi arıyor. Fix Card limitinizi size bildiriyor. Müşteri bilgilerinizi temsilciye aktarıp başvurunuzu onaylayınca; Fix Card adresinize kadar gönderiliyor. İsterseniz banka şubelerinden kartınızı bizzat da alabilirsiniz.


Kaçırma!

sms kredi veren bankalar

Sms Kredi Veren Bankalar 2018

Günümüzde kredi başvurusu yapmak çok pratik bir hale geldi. Çağrı merkezi, mobil bankacılık, internet bankacılığı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir