Anasayfa / Krediler / QNB Finansbank 3 Ay Ertelemeli Kredi (2018’de Ödemeye Başla)
QNB Finansbank 3 Ay Ertelemeli Kredi
QNB Finansbank 3 Ay Ertelemeli Kredi

QNB Finansbank 3 Ay Ertelemeli Kredi (2018’de Ödemeye Başla)


QNB Finansbank tüketicilere 3 ay taksit ertelemeli ihtiyaç kredisi veriyor. Bu yazımızda QNB Finansbank taksit ertelemeli kredi hakkında bazı bilgiler verdik. QNB Finansbank ertelemeli kredi özellikleri nelerdir? QNB Finansbank taksit ertelemeli ihtiyaç kredisi faiz oranı kaçtır? Finansbank 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır? Finansbank’ta anında ertelemeli kredi kullanma imkanı var mıdır? QNB Finansbank ertelemeli ihtiyaç kredisi başvurusu için hangi belgeleri istemektedir?

QNB Finansbank ertelemeli kredi özellikleri nelerdir?

Finansbank ertelemeli kredi kapsamında tüketicilere,taksit ödemesi 3 ay sonra başlayan bir kampanya sunuyor. Yani krediyi şimdi kullanıyorsunuz ancak taksitlerinizi 2018’de ödemeye başlıyorsunuz. QNB Finansbank’a 2018 yılında taksit ödemeye başlayabileceğiniz bu kampanyanın bazı özelliklerini aşağıda belirttik:


  • QNB Finansbank 3 ay ertelemeli kredi kampanyası için en fazla 45 ay vade yapıyor. Böylece ertelenen 3 aylık taksit tutarı, 45 aylık vadeye eşit olarak dağıtılmış oluyor.
  • Finansbank ertelemeli kredi faiz oranları %1,29’dan başlayıp %1,76’ya kadar yükselebiliyor. Bu faiz farkı, müşterinin özelliklerinden kaynaklanıyor.
  • 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen herkesten, kullandıkları ertelemeli kredi tutarının %0,5’i (binde beşi) kadar kredi tahsis ücreti alınmaktadır. Kredi tahsis ücreti, dosya masrafının diğer adıdır denilebilir.
  • Banka ve Sigorta Muamele Vergisi, Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu vergisi kapsamında ertelemeli kredinin müşteriye yansıtılan aylık faiz tutarı üzerinden kesinti yapılmaktadır. BSMV, ertelemeli ihtiyaç kredisi aylık faiz tutarı üzerinden %5 oranında, kredi vadesi boyunca bütün kredi taksitlerine eklenecektir. Aynı şekilde KKDF vergisi de %15 oranında vade boyunca bütün taksitlere eklenmektedir.
  • Finansbank’tan ertelemeli ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen herkesin hayat sigortası yaptırması zorunludur. QNB Finansbank üzerinden ya da başka bir sigorta firması aracılığıyla hayat sigortası yaptırmak müşterinin tercihine bırakılır.
  • Hayat sigortası primleri genelde yıllık olarak kredi müşterisinden alınmaktadır. Kredi müşterisinin yaş, cinsiyet, sağlık durumu, kredi notu gibi özelliklerine bakılarak hayat sigortası primi hesaplanmaktadır.
  • QNB Finansbank 3 ay ertlelemeli ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için; Finansbank anında kredi başvuru sayfasını, Finansbank sms kredi servisini ya da şubeleri kullanabilirsiniz.

Finansbank 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Ertelemeli ihtiyaç kredisi ön başvurusu için Finansbank 5030 sms servisini ya da internetten anında başvuru sayfasını kullanabilirsiniz. Sms ile ertelemeli kredi başvurusu yapmak isterseniz TC kimlik numaranızı yazıpp 5030’a gönderebilirsiniz. İnternetten anında kredi başvurusu yapmak isterseniz bu bağlantıya tıklayıp talimatları uygulayınız. Yapacağınız bu başvurular kısa sürede sonuçlanır. Bu tip başvuru sonuçları; Finansbank’tan kredi kullanabilme durumunuzu belirtecektir. Başvuru onayı aldıktan sonra Finansbank şubelerine müracaat ederek kredinizi kullanabilirsiniz. Peki, QNB Finansbank şubelerine gitmeden anında kredi kullanmak mümkün müdür?

Finansbank’ta anında ertelemeli kredi kullanma imkanı var mıdır?

Finansbank şubelerine gitmeden kredinizin anında hesabınıza yatmasını istiyorsanız; Finansbank müşterisi olmanız ve internet bankacılığını aktif olarak kullanabilmeniz gerekir. Finansbank internet şubesine giriş yaptıktan sonra kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu şekilde yapacağınız kredi başvuruları banka tarafından onaylanır onaylanmaz, imzaya ve belgeye gerek kalmadan hesabınıza anında yatırılır.


QNB Finansbank ertelemeli ihtiyaç kredisi başvurusu için hangi belgeleri istemektedir?

Ertelemeli ihtiyaç kredisi için şubelerden istenen belgeler şunlardır:

  • Kimlik
  • Gelir belgesi
  • İkamet Belgesi (Adres Kayıt Sistemi’nde adres bilginiz güncel değilse; son 3 ay içinde düzenlenmiş sabit telefon, su, elektrik, doğal gaz, cep telefonu hattı faturalarından herhangi biri istenir.)

Kaçırma!

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Corona Virüs Kredisi

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Nasıl Başvurulur?

İçindekiler1 BİREYSEL TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ NEDİR?1.1 TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR?1.2 BİREYSEL TEMEL …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir