Anasayfa / Kartlar / Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar


Kredi kartları geçmişte çok daha kolay veriliyordu. Özellikle büyük şehirlerde işlek olan her sokak başında kredi kartı satmaya çalışan banka görevlileri görüyorduk. Birkaç dakika içinde kredi kartı kullanıcısı olabiliyorduk. Bu dönemden itibaren insanlar adeta borç batağına battılar. Neredeyse herkes bilinçsiz kullanımlardan dolayı kredi kartı borçlusu olmuştu. Bu sebeple günümüzde insanlara artık eskisi kadar kolay kredi kartı verilmiyor. Özellikle sabit geliri olmayan insanların kredi kartı alması zorlaştı. Sabit geliri olmayan öğrencilere de her banka kredi kartı vermiyor. Bu yazımızda öğrencilere kredi kartı veren bankalar ile ilgili bir araştırma yaptık. Yazımızda öğrencilere kredi kartı veren bankalar hangileridir? Bankaların öğrencilere kredi kartı verme şartları nelerdir? Öğrenciler nasıl kredi kartı başvurusu yapabilir? Öğrenciler için en iyi kredi kartları hangileridir? Öğrenciler için en avantajlı kredi kartı hangisi olabilir? gibi soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Kafanıza takılan soruları yorum kısmına yazarsanız sizlere yardımcı olmaya çalışırız.

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

İş Bankası İş’te Üniversiteli

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasında yer alan İş Bankası, üniversite öğrencilerine veya lisans üstü eğitimlerini sürdüren öğrencilere İş’te Üniversiteli adıyla kredi kartı veriyor. Bu karttan faydalanabilmeniz için 18 yaşından büyük olmanız ve üniversite veya lisans üstü öğrencisi olmanız yeterli. İş’te Üniversiteli Kredi Kartı maksimum kart özelliği taşıyor. İş’te üniversiteli kart limit 500 TL’den başlıyor. Ödemelerinizi düzenli yaptığınız taktirde kart limitinizi arttırabilirsiniz. Bir yıllığına kart kullanım ücreti alınmıyor. Ayrıca vadesiz TL hesabından da 28 yaşına kadar olan öğrenciler için hesap işletim ücreti alınmıyor. Anlaşmalı markalardan yaptığınız alışverişlerde size avantajlar sağlıyor. Başvuru için İşbank şubelerine öğrenci kimliğiniz ve nüfus cüzdanınızla gitmeniz yeterli. Başvurunuzu  ”ÜNİK” boşluk TC Kimlik Numaranızı yazıp 4402‘ye SMS göndererek ya da buraya tıklayarak internet üzerinden yapabilirsiniz. İş’te Üniversiteli öğrenciler için en iyi kredi kartları arasındadır diyebiliriz.


Ziraat Bankası Gençbank Kart

Eğer Kredi ve Yurtlar Kurumu’dan burs ya da kredi alıyorsanız Gençbank Kart sizin için çok avantajlı diyebiliriz. Çünkü KYK’dan aldığınız burs ve krediler Ziraat Bank hesabına yatıyor. Yani hepinizde Ziraat Bankası kartı mevcut. İşte bu banka kartına istediğiniz zaman kredi kartı özelliği tanımlanabiliyor. Yani bankamatik ve kredi özelliği tek kartta birleşmiş oluyor. lisans ve lisans üstü eğitimi gören ve KYK’dan burs veya kredi alan her öğrenci bu kartı alabiliyor. Kredi kartı limiti lisans öğrencileri için 500 TL’den yüksek lisans öğrencileri için 800 TL, doktora öğrencileri için 950 TL’den başlıyor. Gençbank Kart için kart kullanım ücreti alınmıyor. Gençbank Kart’ın belki de en güzel özelliği Harçlık Avans… Harçlık avans ile kartınızda para olmasa da 250 TL’ye kadar alışveriş yapabilirsiniz. Üstelik bu 250 TL’ye  daha sonra faiz ve masraf uygulanmıyor. Harçlık Avans’ı ATM’lerden çekemeyeceğinizi, yalnızca alışverişlerde kullanabileceğinizi de belirtelim. Gençbank Kart başvurusu için Ziraat Bankası Şubelerine müracaat edebilir, 444 00 00 müşteri hizmetlerini arayabilir ya da GENC BANKKART yazıp 4747’ye SMS gönderebilirsiniz. Gençbank Kart, KYK’dan burs veya kredi alan öğrenciler için en avantajlı kredi kartı diyebiliriz.

Vakıfbank Like Card

Vakıfbank’ın üniversiteliler için düzenlediği bir kredi kartı olan Like Card size birçok avantaj sağlıyor. Bu kart world card özelliğine sahip olduğu harcama yaptıkça world puan kazanabilir bu puanları dilediğiniz gibi harcayabilirsiniz. Bu kartın bir başka özelliği ise Like puan olarak öne çıkıyor. Yaptığınız harcama kadar Like puan kazanıyorsunuz. Üstelik aynı anda world puan da kazanıyorsunuz. Topladığınız bu like puanları www.likecard.com.tr sitesindeki çekilişlere katılmak için kullanıyorsunuz. Bu çekilişlerle telefondan otomobile kadar birçok hediye kazanma şansınız var. İnternet üzerinden yaptığınız alışverişlerden de world puan kazanabilirsiniz. Bunun gibi birçok özelliği olan Like card en avantajlı öğrenci kartlarından biri diyebiliriz. Yıllık kart kullanım ücretinin 12 TL olarak belirlenmiş. Ancak kağıt tasarrufu ve çevreyi koruma adına sadece elektronik ekstre almayı kabul ederseniz yıllık kart ücreti ödemiyorsunuz.


Akbank exi26

Exi26, öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasında olan Akbank’ın 16-26 yaş aralığındaki gençlere sunduğu kredi kartıdır. Diğer kartlarda olduğu bu kart da öğrencilere bazı avantajlar sunuyor. Aileniz kartınıza havale yapınca havale ücreti ödemiyor. Bir yıllık kart kullanım ücreti alınmıyor. Axes özelliği taşıyan bu kart ile yaptığınız alışverişlerde chip para kazanabilirsiniz. Anlaşmalı mağazalarda bu chip paraları kullanabilirsiniz. Başka bir avantajı da yaptığınız alışverişin ödemesini sonraya erteleyebiliyor olmanız. Bu kartın en büyük özelliği acil paraya sıkıştığınızda 500 TL’ye kadar SMS parayı aynı gün  içinde alabilmeniz, daha sonra 3 ay taksite bölerek ödeyebilmeniz. Başvuru için nüfus cüzdanınız ve öğrenci belgeniz ile Akbank şubelerine gidebilirsiniz.

HSBC Campus

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasında yer alan HSBC öğrencilere 3 adet kredi kartı seçeneği sunuyor. bunlardan ilki HSBC Campus kredi kartı… Önlisantan doktoraya kadar 18-25 yaş aralığındaki tüm öğrenciler bu karttan faydalanabiliyor. Advantage özelliği olan kart Advantage adı geçen tüm kampanyalardan faydalanabiliyor. İlk yıl kart kullanım ücreti alınmıyor. Daha sonraki yıllarda 20 TL civarında bir kart ücreti alınıyor. Başvuru için öğrenci belgeniz ve kimliğinizle HSBC şubelerine gidebilirsiniz.

HSBC Concept Üniversiteli

Bankanın öğrenciler için verdiği başka bir kart olan HSBC Concept Üniversiteli de öğrencilere benzer avantajlar sunuyor. 18-25 yaş arasındaki öğrenciler için olan kart Advantage özelliği taşıyor. Ekstra ücret ödemeden anlaşmalı mağazalardan yaptığınız harcamalar için ek taksitlendirme nakit puan gibi avantajlardan faydalanabiliyorsunuz. Bunun yanında yıllık kart kullanım ücreti de alınmıyor. Başvurular banka şubelerinden alınıyor.

HSBC Advantage Hızz Üniversiteli

Bankanın öğrenciler için sunduğu bir diğer kart da Advantage Hızz Üniversiteli kredi kartı. Bu kart ile 50 TL’ye kadar olan ödemelerde kartınızı okuyucuya göstererek hızlı bir şekilde ödeme yapabiliyorsunuz. Advantage Hızz Üniversiteli’nin anahtarlık ve sticker şeklinde de kart formatları var. Kart kullanım ücreti 45 TL civarında. Başvurular yine HSBC şubelerinden yapılıyor.

Yapı Kredi Play Card

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasında yer alan Yapı Kredi Bankası, açık öğretim ve uzaktan öğretim harici üniversite eğitimi gören, 18 yaşını doldurmuş tüm üniversite öğrencilerine Play Card verebiliyor. Play Card için üniversite öğrencilerine kefilsiz olarak 1300 TL’ye kadar limit verilebiliyor. Bu limitin en üst limit olduğunu tekrar belirtelim. Bu kart ile world üye işyerlerinden yapacağınız alışverişlerde world avantajlarından faydalanabilirsiniz. yıllık kart kullanım ücreti 50 TL civarındadır. Kimliğiniz ve öğrenci belgeniz ile şubeden başvuru yapabilir, ”PLAY” boşluk  T.C. Kimlik Numaranızı yazıp 4421‘e SMS gönderebilir ya da bu adrese tıklayarak internetten Play Card başvurusu yapabilirsiniz.

Teb ÜniversiTeb

ÜniversiTEB öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasında olan TEB’in, üniversite öğrencilerine yönelik çıkardığı karttır. ÜniversiTEB’in limit 400 TL’den başlıyor. diğer kartlarda olduğu gibi ödemelerinizi düzgün yaptığınız sürece limitinizi yükseltebilirsiniz. Bu kart bonus kart özelliği taşıdığı için çeşitli kampanyalardan faydalanabilirsiniz. ÜniversiteTEB başvurusu için tıklayınız.

Qnb Finansbank Card Finans Go

Card Finans Go  QNB Finansbank’ın 18-26 yaş arasında olan, öğrenci çalışan ayrımı olmaksızın tüm gençlere sunduğu bir kredi kartıdır. Yıllık kart ücreti öğrenciler için 25 TL çalışanlar için 59-79 TL arasında olarak belirlenmiş. Anlaşmalı mağazalardan yaptığınız alışverişden para puan kazanabilirsiniz. şubelere kimliğinizle gidip size verilen formu doldurarak başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca GO yazıp 2273’e göndererek ya da bu bağlantıya tıklayarak internet üzerinden Card Finans Go için başvuru yapabilirsiniz

Sorularınızı yorum kısmına yazabilirsiniz.


Kaçırma!

2019 Yılı Asgari Kredi Kartı Borcu Ödeme Oranları Değişti.

2019 Yılı Asgari Kredi Kartı Borcu Ödeme Oranları Değişti.

Hemen hemen herkesin gerek nakit sıkıntısında gerekse taksitlendirmede kullandığı kredi kartları, hayatımızın vazgeçilmezleri arasında girmiştir. …

bir yorum

  1. Avatar
    öğrenci kredi kartı başvurusu

    Son bölümde dediğiniz gibi internet üzerinden başvuru yaptım hiç birisi ilgi görmedi onaylanmadığı gibi geri dönüş bile olmadı tespitleriniz ve söylemleriniz bu konuda tamamı ile günceldir. Ayrıca bankaya gittiğinizde daha çok kendinizi ifade edebiliyor ve müşteri temsilcisi ile görüşmeniz daha etkili oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir