Anasayfa / Genel / Odeabank’ın Kobi Kredisi Ürünleri Nelerdir?
odeabank kobi kredisi

Odeabank’ın Kobi Kredisi Ürünleri Nelerdir?


Bu yazımızda Odeabank’ın esnaf ve kobilere özel çeşitli kredi ürünleri hakkında genel bilgiler vermeye çalıştık. Yazımızı okuyarak aşağıdaki soruların cevaplarını öğrenebilirsiniz.

Odeabank taksitli ticari kredi nedir? Odeabank kredili mevduat hesabı nedir? Odeabank rotatif kredi nedir? Odeabank spot kredi nedir? Odeabank iskonto kredisi nedir? Odeabank iş yeri kredisi nedir? Odeabank kobi kredisi başvurusu nasıl yapılır? Odeabank kobi kredisi başvurusu için istenen belgeler nelerdir?


Odeabank taksitli ticari kredi nedir?

Odeabank kobi kredisi kapsamında olan bu kredi, taksitli olarak kullanılabiliyor. Bu krediyi 3 ay ödemesiz dönemli olarak, aylık eşit taksitli ya da balon ödemeli olarak kullanabilirsiniz. İşletmenizi geliştirmek ve büyütmek adına bu krediyi, taksit ödemelerinizi ayarlamak suretiyle kullanabilirsiniz. Odeabank taksitli ticari kredi TL ya da döviz cinsinden kullanılabiliyor. Odeabank kobi kredisi kapsamındaki taksitli ticari kredi kullanımlarından Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu vergisi alınmamaktadır.

Odeabank kredili mevduat hesabı nedir?

Odeabank kredili mevduat hesabı açtırarak, acil para ihtiyacınızı, hesap bakiyeniz sıfır olsa da, karşılayabilirsiniz. Odeabank kredili mevduat hesabınızdaki para bitse de daha önceden bankanın belirlemiş olduğu miktarda parayı anında kullanabilirsiniz. Madden sıkışık olduğunuz zamanlarda kredili mevduat hesabınızla kısa vadeli ödemelerinizi yapmaya devam edebilirsiniz.


Odeabank rotatif kredi nedir?

Odeabank rotatif kredi kapsamında işletmenize özel limitli ve vadeli bir finansman sağlıyor. Kıs vadeli ödemeleriniz için uygun bir kobi kredisi olan rotatif kredileri TL ya da döviz cinsinden kullanabilirsiniz.

Odeabank spot kredi nedir?

Spot kredinin en önemli özelliği, krediyi kullandığınız zamana ait faiz oranlarının vade boyunca değişmemesidir. Spot kredi faizleri piyasalardan etkilenmez ve sabittir. Spot kredi kullandığınız tarihte bankaya ödeyeceğiniz toplam tutar vade sonunda da aynı kalacaktır. Spot krediyi de TL ya da döviz cinsinden kullanmak mümkündür.

Odeabank iskonto kredisi nedir?

Diyelim ki ödeme alacağınız bir firma var. Alacağınız çek ya da senetin vadesi henüz gelmediği için o firmadan ödemeyi alamıyorsunuz. Ama acilen ödeme almanız gerekiyor ve paraya sıkıştınız. Bu noktada Odeabank iskonto kredisini kullanabilirsiniz. İskonto kredisi, alacağınız karşılığı size verilecektir. Bir nevi bahsettiğimiz şirketten alacağınız parayı bankaya belli bir komisyon karşılığında devretmiş oluyorsunuz. Banka da size çek/senet tutarı üzerinden hesap edilecek faiz, komisyon, KKDF ve BSMV gibi masrafları düştükten sonra iskonto kredisi veriyor.

Odeabank iş yeri kredisi nedir?

Odeabank iş yeri kredisi kobilere verilen bir kredi çeşididir. Kredi ile iş yeri satın almak isteyen esnaf ve kobiler bu krediyi kullanabilirler. Odeabank kat mülkiyeti tapusu ya da yapı kullanım izin belgesi yani iskanı olan her türdeki iş yerine kredi verebilir.

Odeabank kobi kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Odeabank kobi kredisi başvurusu yapmak için herhangi bir Odeabank şubesine, başvuru için gerekli olan belgelerle, gitmeniz gerekmektedir. Peki, Odeabank kobi kredisi başvurusu için istenen belgeler nelerdir?

Odeabank kobi kredisi başvurusu için istenen belgeler nelerdir?

  • Ticaret Sicil Kuruluş Gazetesi, Ana sözleşmesi ve Vergi Levhası
  • Faaliyet Belgesi
  • Temsile Yetkili Kişi veya Kişilerin Noter Tasdikli İmza Sirküleri ve Kimlik Fotokopisi
  • %25’in üzerindeki pay sahibi ortakların nüfus cüzdanı asılları ve fotokopileri
  • Bilanço ya da işletme hesap özeti, gelir tablosu
  • Mevcutsa tapu belgesi fotokopileri ve araç ruhsat belgeleri istenmektedir

Kaçırma!

Unutulan Banka Hesabı Sorgulama 2019 listeler

Bankada Unutulan Paralar 2019 – Sorgulama ve Geri Alma

Kişilere ve kurumlara ait banka hesaplarında belli bir süre hareket olmayınca bu hesaplar Türkiye Bankalar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir