Anasayfa / Krediler / Odeabank İpotekli İhtiyaç Kredisi Başvurusu
kefilsiz İpotekli İhtiyaç Kredisi

Odeabank İpotekli İhtiyaç Kredisi Başvurusu


İpotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında yer alan bir diğer banka da Odeabank… Bu yazımızda Odeabank’ın ipotekli ihtiyaç kredisini inceledik. Odeabank ipotekli ihtiyaç kredisi özellikleri nelerdir? Odeabank ev ipotekli ihtiyaç kredisi faiz oranı kaçtır?  Odeabank kefilsiz ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır? Odeabank ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusu için müşterilerden hangi belgeler istenmektedir?

Odeabank ipotekli ihtiyaç kredisi özellikleri nelerdir?

Odeabank, imarlı arsa, iş yeri ve ev ipoteği karşılığında ihtiyaç kredisi verebiliyor. Bu tip taşınmazlara sahipseniz ya da bir yakınınız sahipse, Odeabank’tan ipotekli ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Odeabank ipotekli ihtiyaç kredisi hakkındaki diğer bilgiler şöyle:


  • Odeabank’tan kullanabileceğiniz ipotekli ihtiyaç kredisi miktarı, bankaya ipotek olarak göstereceğiniz taşınmaza göre değişir. Konut ipotekli kredi kullanacaksanız, konutun ekspertiz değerinin %80’ine kadar; arsa iş yeri ipotekli kredi kullanacaksanız, arsanın ya da iş yerinin ekspertiz değerinin %50’sine kadar ipotekli ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz.
  • Odeabank bu kredi için kefil istemiyor. Bu sayede Odeabank’tan kefilsiz ipotekli kredi kullanabilirsiniz.
  • Odeabank ipotekli kredilerden, kredinin taksite yansıyan aylık faiz tutarının %5’i kadar BSMV; %15’i kadar KKDF ücreti alınır.
  • Odeabank’tan ipotekli kredi almak için bankaya teminat olarak göstereceğiniz taşınmazın size ait olması şart değildir. Taşınmaz bir yakınınıza da ait olabilir.
  • Banka, ipotekli kredi verebilmek için önce ilgili taşınmaza ekspertiz işlemi yaptırmaktadır. Ekspertiz ücretlerinin kredi müşterileri öder. Odeabank’ın ekspertiz ücreti 527 TL’den başlar ve taşınmazın değeriyle doğru orantılıdır.
  • Odeabank’tan kefilsiz ipotekli kredi kullanmak için hayat sigortası, ipotek altına alınan taşınmaza göre, iş yeri sigortası ya da konut sigortası yaptırmak şarttır.  DASK yani Zorunlu Deprem Sigortası da krediye konu olan iş yeri ya da konut için yaptırılacaktır.

Odeabank kefilsiz ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Odeabank kefilsiz ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak isteyen tüketicilerin Odeabank şubelerine, ipotekli kredi başvurusu için gerekli belgelerle, müracaat etmeleri gerekiyor. Peki, Odeabank ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusu için müşterilerden hangi belgeler istenmektedir?

Odeabank ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusu için müşterilerden hangi belgeler istenmektedir?

Odeabank kefilsiz ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusu için müşterilerden istenen belgeler:


  • Kimlik,
  • Gelir belgesi,
  • İpotek altına alınacak olan taşınmaza ait tapu belgesi

Kaçırma!

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Corona Virüs Kredisi

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Nasıl Başvurulur?

İçindekiler1 BİREYSEL TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ NEDİR?1.1 TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR?1.2 BİREYSEL TEMEL …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir