Anasayfa / Krediler / Odeabank Anında Eğitim Kredisi: 5 Yıl Vadeli
okul masrafları için kredi

Odeabank Anında Eğitim Kredisi: 5 Yıl Vadeli


Odeabank okul, dershane, kurs gibi her türlü eğitim masraflarınıza anında eğitim kredisi veriyor. Bu yazımızda Odeabank eğitim kredisi hakkında bazı bilgiler verdik. Odeabank eğitim kredisinin özellikleri nelerdir? Odeabank eğitim kredisi faiz oranı ne kadar? Odeabank öğrenci kredisi başvurusu nasıl yapılır? Odeabank okul kredisi başvurusu için istenen belgeler nelerdir?

Odeabank eğitim kredisinin özellikleri nelerdir?

Odeabank’tan eğitim kredisi kapsamında kredi alabilmek için eğitim masraflarına dair proforma faturayı bankaya ibraz etmeniz gerekiyor. Eğitim kredisi başvurunuz kabul edilince banka, bu fatura bedelini direkt okulun hesabına yatırıyor. Bu şekilde anında eğitim kredisi kullanmış oluyorsunuz. Odeabank eğitim masrafları kredisi hakkında diğer bilgiler şöyle:


  • Odeabank dershane, kurs ve okul masrafları için kredi kullanmak isteyen ailelere ve öğrencilere bu krediyi verebiliyor.
  • Odeabank eğitim masrafları için kredi verdiği bu kampanyası için 60 aya kadar vade yapıyor.
  • Odeabank eğitim kredisi faiz oranı aylık %1,55 olarak uygulanmaktadır.
  • Okul masrafları için kredi kullanacak kişiler bu kapsamında kullandıkları kredi miktarının %0,5’i kadar kredi tahsis ücreti öderler.
  • Eğitim masrafları kredisi kampanyasıyla verilen ihtiyaç kredisinden BSMV ve KKDF alınmaktadır. Öğrenci masrafları kredisi kapsamında kredi kullanan kişiler, krediye ait aylık faiz tutarının %15’i kadar Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu vergisi; %5’i kadar da Banka ve Sigorta Muamele Vergisi ödersiniz.
  • Öğrenci ihtiyaç kredisi kullanan kişiye hayat sigortası yaptırılmaktadır. Hayat sigortası yaptırmak Odeabank okul kredisi kullanmak isteyenler için zorunludur.

Odeabank öğrenci kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Odeabank öğrenci masrafları kredisi için başvurular yalnızca Odeabank şubelerinden alınmaktadır.  Herhangi bir Odeabank şubesine dershane, kurs ve okul masrafları için kredi başvurusu yapabilirsiniz. Şubelerden anında eğitim kredisi kullanabilmek için bazı belgeler gerekmektedir. Peki, Odeabank okul kredisi başvurusu için istenen belgeler nelerdir?

Odeabank eğitim masrafları kredisi başvurusu için istenen belgeler nelerdir?

Odeabank okul kredisi başvurusu için istenen belgeler şunlardır:


  • Kredi kullanacak kişinin kimliği
  • Kredi kullanacak kişinin gelir belgesi
  • Okula ait eğitim masraflarının ve okulun banka hesap numarasının yer aldığı proforma fatura (teklif fiyatı) ya da yine ilgili okuldan alınacak aşağıdaki örnekteki gibi bir belge:

Kaçırma!

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Corona Virüs Kredisi

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Nasıl Başvurulur?

İçindekiler1 BİREYSEL TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ NEDİR?1.1 TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR?1.2 BİREYSEL TEMEL …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir