Anasayfa / Krediler / Kuveyt Türk’ten %0.99 Oranlı Konut Finansmanı

Kuveyt Türk’ten %0.99 Oranlı Konut Finansmanı


Türkiye’nin önde gelen katılım bankalarından biri olan Kuveyt Türk müşterilerine konut finansmanı sağlıyor. Katılım bankaları  İslami esaslara uyarak bankacılık hizmeti verdiklerini söylüyorlar. Faiz yerine kar payı terimi kullanılıyor. Bu yazımızda Kuveyt Türk konut finansmanı ile ilgili araştırma yaptık. Kuveyt Türk konut finansmanı özellikleri nelerdir? Kuveyt Türk konut finansmanı kar payı oranı nasıldır? Kuveyt Türk konut finansmanı başvurusu nasıl yapılır? Soruların cevapları yazımızda…

Kuveyt Türk konut finansmanı özellikleri nelerdir?

İslami esaslara uygun olarak bankacılık hizmeti vermeyi hedefleyen Kuveyt Türk gün geçtikçe büyüyor. Özellikle para transferi ücreti almaması ve altın hesabı avantajları gibi konularda müşteri sayılarını arttırmayı başardılar. Bununla birlikte diğer çeşitli finansman hizmetleri de sunuyorlar. Bunlardan birisi de Konut finansmanıdır. Kuveyt Türk konut finansmanı özellikleri şöyledir:


  • Kuveyt Türk konut finansmanı kar payı oranı aylık %0,99 olarak belirlenmiş. Katılım bankaları faiz terimini kullanmazlar bunun yerine kar payı terimi kullanılır.
  • Konut finansmanı için 120 aya kadar vade yapılıyor.
  • Konut finansmanı için istediğiniz miktarın %20’si kadar peşinat vermeniz gerekiyor.
  • 225 TL ipotek tesis bedeli alınıyor.
  • Ortalama olarak 550 TL ekspertiz ücreti alınıyor. Bu ücret konutun değerine, konumuna ve teknik özelliklerine göre değişiklik gösterebilir.
  • Finansman miktarının binde beşi oranında kredi tahsis ücreti alınıyor. Yani, 100.000 TL’lik konut finansmanı için 500 TL kredi tahsis ücreti alınır.
  • Konut finansmanından BSMV (Banka Sigorta Muamele Vergisi) ve KKDF (Kredi Kaynak Destekleme Fonu) gibi ek ücretler alınmaz.

Kuveyt Türk konut finansmanı başvurusu nasıl yapılır?

Kuveyt Türk konut finansmanı başvurusunu internet üzerinden hemen yapabilirsiniz. Kuveyt Türk konut finansmanı başvurusu için tıklayınız. Ayrıca tüm finansman başvuruları için Kuveyt Türk şubelerini kullanabilirsiniz.

Sorularınızı yorum kısmına yazabilirsiniz.Kaçırma!

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Corona Virüs Kredisi

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Nasıl Başvurulur?

İçindekiler1 BİREYSEL TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ NEDİR?1.1 TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR?1.2 BİREYSEL TEMEL …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir