Anasayfa / Kartlar / Kredi kartında Cvc Güvenlik kodu nedir? Cvc Güvenlik Kodu Nerede Yazar?

Kredi kartında Cvc Güvenlik kodu nedir? Cvc Güvenlik Kodu Nerede Yazar?


İnternet kullanımının yaygınlaşması insanlara sayısız kolaylık sağlıyor. Günlük işlerimizi sokağa çıkmadan internet üzerinden yapabiliyoruz. İnsanlar alışveriş için de interneti çok sık kullanıyorlar. Kredi kartı veya banka kartı ile internet üzerinden kart bilgilerinizi girerek alışverişinizi kolayca yapabiliyorsunuz. Bu yazımızda internet üzerinden alışveriş yapabilmek için sitelerin bizden istediği CVC güvenlik kodu ya da kredi kartı güvenlik kodu hakkında bilgi vereceğiz. CVC güvenlik kodu nedir, CVC güvenlik kodu kartın neresinde yazar? CVC güvenlik kodu neden istenir? gibi soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

CVC güvenlik kodu nedir? CVC güvenlik kodu nerede yazar?

Bu başlıkta CVC güvenlik kodu veya diğer adıyla kredi kartı güvenlik kodu nedir ve güvenlik kodu nerede yazar sorularını cevaplayalım:


CVC güvenlik kodu genelde kartın arka tarafında bulunan imza bandının üzerindeki sayının son 3 hanesidir. Başlığımızın görselinde CVC güvenlik kodunu net olarak nerde olduğunu görebilirsiniz.

CVC güvenlik kodu neden istenir?

Kredi kartı güvenlik kodu alışveriş yapacağınız internet adresleri tarafından soruluyor. Aslında bu sizin güvenliğiniz için önemlidir. Çünkü güvenlik kodunu girerek kartın geçekten sizin elinizde olduğunu kanıtlamış oluyorsunuz. Bu şekilde kart bilgilerinize ulaşan kötü niyetli kişiler güvenlik koduna ulaşamadığı için sizin kartınızdan alışveriş yapamıyor. Ancak siz yine de güvenli sitelerden alışveriş yapın. Çünkü iyi korunmayan bazı sitelerde kötü niyetli kişiler bilgilerinizi ele geçirebiliyor. Böylece sizin adınıza kartınızdan alışveriş veya nakit çekimi yapılabiliyor. Mağdur olmamanız için bu hususlara dikkat etmenizi öneririz.Kaçırma!

2019 Yılı Asgari Kredi Kartı Borcu Ödeme Oranları Değişti.

2019 Yılı Asgari Kredi Kartı Borcu Ödeme Oranları Değişti.

Hemen hemen herkesin gerek nakit sıkıntısında gerekse taksitlendirmede kullandığı kredi kartları, hayatımızın vazgeçilmezleri arasında girmiştir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir