Anasayfa / Kartlar / Kredi Kartı Limiti Nasıl Öğrenilir?

Kredi Kartı Limiti Nasıl Öğrenilir?


Kredi kartları nakit para taşımanın önüne geçtiği ve birçok ödeme seçeneğini müşterilerine sunduğu için oldukça cazip bir hal almış olan icatlar arasında yerini almayı başarmıştır. İnsanların ihtiyaçlarının gün geçtikçe artması ve bu nedenle alışverişe olan düşkünlüğün de buna paralel olarak gelişmesi ile birlikte kredi kartları müşterilerine finansal birer destek haline gelmiş ve akıllıca kullanmayı bilen kullanıcıları tarafından çok büyük avantajlara dönüştürülmüşlerdir. Kredi kartlarının ödeme kolaylığından faydalanan ve bu kartları finansal bir destek haline çevirmeyi başarmış olan müşterilerin genellikle ortak olarak yapmış olduğu bir şey vardır. Bu da kredi kartının düzenli olarak takibini gerçekleştirmek ve ödeme planları ile harcama planlarını buna göre şekillendirmek olmuştur.

Kartınızın kalan limitinden haberdar olun

Kredi kartlarının kişinin gelirine göre ya da dileği doğrultusunda belirlenen bir limiti bulunmaktadır. Her ay yapılan ödemeler doğrultusunda açılan bu limitin kullanılabilir kısmının düzenli olarak takip edilmesi gerekir ki yapılması planlanan alış verişler sırasında bir aksaklık gerçekleşmesin. Kredi kartı limit sorgulama ile kartların içerisinde kullanılabilecek olan boş limit öğrenilebilir ve alış veriş planları buna göre şekillendirerek bir planlama yapılabilir. Kullandığınız kredi kartının limitinden ve kullanabileceğiniz miktardan haberdar olmak istiyorsanız bankaların atmlerinden, bankolarından, internet ve mobil şubelerinden öğrenmeniz mümkündür.


Kartın kullanılabilir limitine nasıl ulaşılabilir?

Kredi kartlarının kalan limitlerinin öğrenilmesi için atmler kullanılabilir. Atmler üzerinden kredi kartı işlemleri içerisinde bulunan kredi kartı limit sorgulama adımları izlenerek kullanılabilir limit hakkında bir bilgi sahibi olmak mümkündür. Bunun yanı sıra kredi kartının aktif borçları, yapılan harcamalar ve kullanılabilecek olan limiti öğrenme yollarından bir diğeri de kartların hesap dökümleridir. Hesap dökümleri dilendiği takdirde verilen adreslere posta ile gönderilmekte ya da tanımlanacak olan e posta adresine postalanabilmektedir.

Kredi kartının borç ve limitini bankaların müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebileceğiniz gibi kullanacağınız mobil bankacılık ya da internet bankacılığı ile de öğrenmeniz mümkündür. Kredi kartınızın kalan limitini nasıl öğrenebileceğiniz hakkında ayrıntılı bilgi için kullandığınız bankaların müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.Kaçırma!

2019 Yılı Asgari Kredi Kartı Borcu Ödeme Oranları Değişti.

2019 Yılı Asgari Kredi Kartı Borcu Ödeme Oranları Değişti.

Hemen hemen herkesin gerek nakit sıkıntısında gerekse taksitlendirmede kullandığı kredi kartları, hayatımızın vazgeçilmezleri arasında girmiştir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir