Anasayfa / Bankalar / İş Bankası’ndan Yapılan EFT Nasıl İptal Edilir?

İş Bankası’ndan Yapılan EFT Nasıl İptal Edilir?


Yanlış hesaba para gönderme durumu sık sık yaşanıyor. En çok kullanılan para transferi işlemlerinden biri olan EFT işlemini yaparken de bazı yanlışlıklar olabiliyor. Bu yazıda İş Bankası’ndan yanlış hesaba gönderilen EFT’ler için çözüm yollarına değineceğiz. Makalemizde İş Bankası EFT iptal etme işlemi nasıl yapılır anlatmaya çalışacağız.

İş Bankası EFT iptal etme işlemi nasıl yapılır?

İş Bankası hesabınızdan EFT yaptınız. Yanlış hesaba EFT yaptığınızı farkettiniz. Böyle bir durumda karşılaşırsanız hemen 444 02 02 ya da 0850 724 07 24 numaralı İş Bankası müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir. Bunun sebebi yaptığınız EFT işleminin doğrudan karşı hesaba geçmemesidir. EFT önce İş Bankası’nın EFT havuzuna düşer. EFT işlemi onaylandıktan sonra da karşı hesaba aktarılır. Bu sebeple EFT karşı hesaba geçmeden önce hemen İş Bankası müşteri hizmetlerini aramanız ve EFT işleminizi iptal ettirmek istediğinizi belirtmeniz gerekiyor.


Peki, EFT karşı hesaba geçerse ne yapmak gerekiyor?

EFT işlemini iptal ettiremediniz ve EFT karşı hesaba geçti. Böyle durumlarda yapılması gereken ilk şey yine İş Bankası müşteri hizmetlerini arayıp durumu bildirmek olmalıdır. Daha sonra ise EFT göndermiş bulunduğunuz karşı bankanın müşteri hizmetlerini aramalı ve durumu onlara da bildirip EFT işlemini iptal etmek istediğinizi belirtmelisiniz. Bu bildirim sonucu yüksek ihtimalle paranız iade edilecektir. Fakat aksi bir durumla da karşılaşmak mümkündür. Bankaların müşteri hizmetlerinde çözüm bulamamanız sonucu EFT işleminiz iptal edilmezse ve karşı hesaba geçerse bu durumda yapmanız gereken şey İş Bankası’na ve karşı bankaya dilekçe vermektir. Verilen bu dilekçe sonucunda çok yüksek bir ihtimalle paranız iade edilecektir. Aksi bir durum ile karşılaşırsanız hakkınızı hukuki yollardan aramayı deneyebilirsiniz.

Sorularınızı yorum kısmına yazabilirsiniz.Kaçırma!

Enflasyona dayalı faiz nedir? Nasıl hesaplanır?

Enflasyona dayalı faiz nedir? Nasıl hesaplanır?

İçindekiler1 ENFLASYONA ENDEKSLİ VADELİ HESAP NEDİR?1.1      ENFLASYONA ENDEKSLİ KAZANDIRAN VADELİ HESAPLAR HANGİ PARA BİRİMLERİNDEN …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir