Anasayfa / Krediler / İş Bankası Taşıt Kredisi
İş Bankası Taşıt Kredisi
İş Bankası Taşıt Kredisi

İş Bankası Taşıt Kredisi


Ülkemizde faaliyet gösteren bankalar, müşterilerine birçok kredi türü verebiliyor. Bunlardan en çok tercih edilenler ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi gibi krediler…

Türkiye’nin en köklü ve sermayesi en büyük bankalarından biri olan İş Bankası da müşterilerine birçok kredi imkanı sunuyor. Bu yazımızda iş bankası taşıt kredisi ile ilgili size bilgiler vermeye çalışacağız. Yazımızda iş bankası taşıt kredisi şartları nelerdir ve nasıl alınır? Taşıt kredisi başvurusu için gerekli belgeler nelerdir? Gibi soruların yanıtlarıyla birlikte iş bankası taşıt kredisi hesaplama modülü hakkında bilgi vereceğiz.


İş Bankası Taşıt Kredisi Şartları Nelerdir?

Artık bir aracınızın olmasını istiyorsanız ya da eski aracınızı yenilemek istiyorsanız iş bankası taşıt kredisi kullanabilirsiniz. Alacağınız araç 0 km de olabilir ikinci el de olabilir. İş bankası taşıt kredisi kullanacağınız araç binek ya da hafif ticari araç sınıfında olabilir. Genelde tüm krediler için bankalar sizin düzenli bir gelirinizin olmasını ve bunu belgelemenizi isterler. İş bankası taşıt kredisi için de bu durum geçerlidir. Ayrıca 0 km araçlar için alınan taşıt kredisi için İş bank sizden kefil talep etmiyor. Bunun yerine alacağınız aracı rehinli olarak kullanıyorsunuz. Rehinli araç kavramını biraz açıklayalım: diyelim ki bankadan taşıt kredisi kullanarak bir araç aldınız. Böylece bankaya borçlu durumunda oluyorsunuz. 48 ay vade yaptığınızı varsayalım. İşte bu 48 ay sonuna kadar aldığınız araç bankanın malı sayılır. Taksitlerinizi düzenli şekilde ödeyip bitirdiğinizde araçtaki rehin işlemi kaldırılır. Şunu da belirtelim ki: Krediyle araç aldığınızda, araçta bankanın rehini olsa da, araç ruhsatı sizin adınıza kayıtlı olarak çıkartılır.

İş Bankası taşıt kredisine nasıl başvurulur?

İş bankası taşıt kredisine ister şubelerden ister elektronik ortamdan başvurabilirsiniz. Ön başvurunuzu https://www.isbank.com.tr/internet/MainPageEnter.aspx?src=HizliKrediAnaSayfa.aspx&MainPageVersion=V2 adresinden yapabilirsiniz. Ancak internet bankacılığından faydalanabilmek için internet şifresi almalısınız. Bunun için de bankanın müşterisi olmanız gerekiyor. İş bankası müşterisi iseniz ve internet bankacılığı şifreniz yoksa https://www.isbank.com.tr/Bireysel/MainPage.aspx?source=SetInstantPin&langCode=tr-TR adresinden hemen şifrenizi edinin.


İş bankası taşıt kredisi gerekli belgeler nelerdir?

Taşıt kredisi başvurusu için sizden bazı belgeler istenecektir. İş bankası taşıt kredisi için istenen belgeler şunlardır:

  • Başvuru formu,
  • Kimlik veya sürücü belgesi aslı ve fotokopisi,
  • Gelirinizin durumunu gösteren belge,
  • Almak istediğiniz araç 2. el ise, aracı alacağınız kişiye ait motorlu araç tescil ve trafik belgesi,
  • Almak istediğiniz araç 0 km ise, araca ait proforma fatura istenir. Proforma fatura, 0 araçlar için satıcı tarafından verilen bir fiyat teklifidir. Yani aracı satacak kişi bankaya bildirmeniz için size aracın değerini belirten verdiği bir faturadır. Proforma fatura içeriğinde araç ile ilgili donanım ve özelliklere göre bir fiyat bildirilir.

İş bankası taşıt kredisi hesaplama

İş bankası taşıt kredisi hesaplama işlemi için bir modül hazırlamış. Taşıt kredisi hesaplama modülü sayesinde ne kadar kredi çekebileceğinizi ve ne kadar vade yapılabildiğini görebilirsiz. Ayrıca faiz oranlarını da gösteriyor, böylece geri ödeyeceğiniz toplam tutarı da görebiliyorsunuz. İş bankası taşıt kredisi hesaplama işlemi için http://www.isbank.com.tr/TR/bireysel/krediler/kredi-hesaplama/Sayfalar/kredi-hesaplama.aspx#Taksit_tasit linkine tıklayın.


Kaçırma!

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Corona Virüs Kredisi

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Nasıl Başvurulur?

İçindekiler1 BİREYSEL TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ NEDİR?1.1 TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR?1.2 BİREYSEL TEMEL …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir