Anasayfa / Krediler / İş Bankası Öğrenciye Kredi Veriyor (Güncel 2018)

İş Bankası Öğrenciye Kredi Veriyor (Güncel 2018)

İş Bankası öğrencilere yönelik bir kredi kampanyası düzenledi. Bu yazımızda İşbank öğrenci kredisi hakkında bazı incelemeler yaptık.

İş Bankası Öğrenci Kredisi kampanyasının özellikleri nelerdir? İşbank eğitim kredisi faiz oranı kaçtır? Kimlere İşbank öğrenci kredisi verilir? İş Bankası eğitim kredisi başvurusu nasıl yapılır? İş Bankası Öğrenciye Kredi Kampanyasına başvuru için gerekli belgeler nelerdir?

İş Bankası Öğrenci Kredisi kampanyasının özellikleri nelerdir?

Öğrenciye kredi veren bankalar arasında yer alan İşbank, bu kredi kampanyası kapsamında öğrencilerin eğitim giderlerine finansman sağlıyor. Bu ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında 48 ay vadeli 50.000 TL’ye kadar öğrenci kredisi kullanmak mümkündür. İşbank eğitim kredisi faiz oranı ise aylık %1,69’dur.

İş Bankası bu kampanya kapsamında öğrenciye ihtiyaç kredisi veriyor. Bu sebeple ihtiyaç kredileri için tüketicilerden alınan masraf ve vergiler bu kampanya kapsamında da alınmaktadır. İşbank eğitim kredisi için müşterilerden alınan masraflar şunlardır:

  • İşbank öğrenciye ihtiyaç kredisi kampanyasını kullanan tüketiciden, kullandığı kredi tutarının %0,5’i kadar kredi tahsis ücreti alınacaktır.
  • Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu (KKDF) kapsamında İşbank öğrenci kredisi aylık faiz tutarının %15’i kadar vergi, bütün kredi taksitlerine bu oranda eklenecektir.
  • Banka ve Sigorta Muamele Vergisi kapsamında İşbank eğitim kredisi aylı faiz tutarının %5’i kadar vergi, bütün taksitlerinin tamamına bu orada eklenecektir.
  • İşbank’ın öğrenciye ihtiyaç kredisi kampanyasını kullanan kişilerin hayat sigortası yaptırması zorunludur. Hayat sigortası kapsamında tüketiciye yansıtılan yıllık primler bu kredinin masrafları arasındadır.

Kimlere İşbank öğrenci kredisi verilir?

İş Bankası’nın öğrenciye ihtiyaç kredisi kampanyasından aşağıdaki kişiler faydalanabilir:

  • 18 yaşını doldurmuş ve sabit gelir sahibi öğrenciler,
  • Öğrencinin velisi ya da herhangi bir yakını.

Yukarıdaki kişiler gelirlerini bankaya belgelemeleri durumunda İş Bankası’ndan Eğitim Kredisi kullanabilirler. İş Bankası bu krediyi sadece eğitim masraflarının finansmanı için vermektedir.

İş Bankası eğitim kredisi başvurusu nasıl yapılır?

İşbank, eğitim kredisi başvurularını yalnızca şubeler üzerinden almaktadır. Öğrenciye ihtiyaç kredisi sağlayan bu kampanya başvuru yapmak için gerekli belgeleri temin ederek İşbank şubelerine başvurabilirsiniz.

İş Bankası Öğrenciye Kredi Kampanyasına başvuru için gerekli belgeler nelerdir?

İş Bankası Öğrenciye Kredi Kampanyasına başvuru için gerekli belgeler şunlardır:

  • Nüfus cüzdanı,
  • İkametgah belgesi,
  • Gelir belgesi,
  • Eğitim masraflarına dair proforma fatura.

Bir önceki yazımız olan 2018'de Devlet Destekli Evlilik Kredisi Var Mı? Çeyiz Hesabı Nedir? başlıklı makalemizde devlet destekli evlilik kredisi alma şartları, devlet destekli evlilik kredisi veren bankalar ve evlilik kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.


Google Reklamları

Kaçırma!

Yapı Kredi Bedelli Kredisi 2018

Yapı Kredi Bedelli Askerlik Kredisi 2018

Yapı Kredi Bankası bedelli askerlik yapmak isteyenlere %2,02’den başlayan akdi faiz oranıyla ihtiyaç kredisi veriyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir