Anasayfa / Krediler / İş Bankası Konut Kredisi Başvurusu
İş Bankası Konut Kredisi Başvurusu
İş Bankası Konut Kredisi Başvurusu

İş Bankası Konut Kredisi Başvurusu


Bankalar müşterilerine birçok kredi imkanı sağlıyor. Konut kredileri, banka kredileri arasında en çok talep edilen kredilerden biri… Neredeyse tüm bankalar değişik vade ve faiz seçenekleriyle konut kredisi veriyor. Bu yazımızda iş bankası konut kredisi hakkında size bilgi vermeye çalışacağız. Yazımızda iş bankası konut kredisi başvurusu nasıl yapılır? İş bankası konut kredisi için istenen belgeler? İş bankası konut kredisi vade ve faiz oranları nasıldır? İş bankası konut kredisi ödeme seçenekleri nelerdir? Gibi soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

İş bankası konut kredisi başvurusu nasıl yapılır?

İş bankası konut kredisi başvurusunu işbank şubelerine gitmeden internet üzerinden yapabilirsiniz. İnternet üzerinden kredi başvurusu yapabilmeniz için İş Bankasının müşterisi olmanız gerekiyor. Eğer iş bankası müşterisiyseniz https://www.isbank.com.tr/Internet/ adresi üzerinden internet şifresi edinip başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.


İş bankası konut kredisi istenen belgeler?

İş bankası konut kredisi için bazı belgeler istenmektedir. Bunlar:

  • Nüfus cüzdanı veya ehliyet aslı ve fotokopisi,
  • Gelirinizi belirten belge,
  • Alınmak istenen evin tapu fotokopisi,
  • Satın alacağınız evin üzerinde ipotek, rehin gibi durumların olmadığını gösteren tapu dairesinden alacağınız yazılı belge. Bu belgenin istenme sebebi, alacağınız kredi karşılığında bankanın eviniz üzerinde ipotek tesis etmesidir.

İş bankası konut kredisi vade ve faiz oranları nasıldır?

İş bankası konut kredisi kapsamında 120 aya kadar vade yapılabiliyor. Faizler ise %0.90’dan başlayarak değişiklik gösterebiliyor. Ayrıca iş bankası almak istediğiniz eve ekspertiz raporuna göre değer biçiyor. Bu değerin %75’ine kadar kredi alabilirsiniz.


İş bankası konut kredisi ödeme seçenekleri nelerdir?

İş bankası konut kredileri için müşterilerine değişik ödeme seçenekleri sunuyor. Bu seçenekleri sizler için inceleyelim…

Sabit taksitli konut kredisi:  iş bankası konut kredisi ödeme seçeneklerinden biri olan sabit taksitli konut kredisinde kredinizin vadesi boyunca tüm taksitleriniz eşit miktarlara bölünür. Yani vadeniz boyunca her ay aynı miktarı ödeyeceksiniz. Sabit taksitli ödeme seçeneğinde azami vade 120 ay olarak belirlenmiş. Almak istediğiniz evin, bankanın eksper raporu sonucu çıkan değerinin %75’i kadar kredi alabilmeniz mümkündür.

Kişiye özel esnek taksitli konut kredisi: İş Bankası müşterilerinin gelir durumuna göre konut kredilerini taksitlendirebiliyor. Düzenli bir geliriniz yoksa veya yılın belli dönemlerinde elinize toplu para geçiyorsa bu ödeme seçeneğinden yararlanabilirsiniz. Bu konut kredisi ödeme seçeneğinde ne zaman ne kadar miktarda taksit ödemesi yapabileceğinizi kendiniz belirleyip bankanızla anlaşabilirsiniz.

Evden eve konut kredisi: İş bankası konut kredisi ödeme seçeneklerinden biri olan evden eve ile, hem istediğiniz evi hemen satın alabiliyorsunuz hem de eski evinizi daha iyi şartlarda satabilmeniz için İş bankası size 6 ay süre veriyor.

Çevre dostu konut kredisi:  Enerji tasarruflu binalar için kullanabildiğiniz bu kredi size daha avantajlı faiz oranları sağlayabiliyor. B ve üzeri enerji sınıfındaki evler için geçerli bu  konut kredisi seçeneğine azami 120 ay vade yapılabiliyor. Satın almak istediğiniz evin ekspertiz değerinin %75’i kadar kredi alabilirsiniz. Bu krediden kaynak kullandırma destek fonu ve banka ve sigorta muameleleri vergisi alınmamaktadır.

Kentsel dönüşüm konut kredisi: İş Bankası konut kredisi kapsamındaki bir diğer konut kredisi şekli de kentsel dönüşüm. Eğer sahibi olduğunuz ya da hak sahibi olduğunuz evinizin bulunduğu bina kentsel dönüşüm kapsamına girdiyse ve bina yenilenecekse bu krediden faydalanabilirsiniz. Ayni hak sahibi veya kiracıysanız ve yeni bir taşınmaz mülk almayı istiyorsanız da bu krediden faydalanabilirsiniz. Devletin de desteğiyle ev kredileri için senelik %5’e kadar iş yeri kredileri için ise senelik %4’ e kadar indirimli faizlerden yararlanabilirsiniz.

Konut yapım ve tamamlama kredisi: İş bankası konut kredisi çeşitlerinden biri de konut yapım ve planlama kredisi…

Sizin olan bir arsada henüz inşaat halinde olan yani bitmemiş bir konutunuz var diyelim. Henüz bitmemiş bu konutu tamamlamak için nakite ihtiyacınız varsa bu konut kredisini kullanabilirsiniz. İş bankası evinizin tamamlanması için gereken masraf kadar kredi verebiliyor. Alacağınız azami kredi ise evin bitmiş hali üzerinden değerlenen ekspertiz değerinin %75’ine kadar çıkabilir. Vadeler ise yine 120 aya kadar çıkabiliyor.

Yabancılara özel konut kredisi: iş bankası bu konut kredisiyle yabancılara da kredi imkanı sağlıyor. Bu kredi de 120 aya kadar vadeli olabiliyor. Bu krediden yararlananlar KKDF ve BSMV gibi vergilerden de muaflar.

Her şey dahil konut kredisi: Bu konut kredisi tipinde konut kredisiyle alakalı giderleri de konut kredinizle beraber kredilendirebiliyorsunuz. Kredi Tahsis Ücreti, Taşınır ve Taşınmaz Rehin Tesis Ücreti, Ekspertiz Ücreti gibi giderleri kredilendirebilmeniz mümkün.

Anlaşmalı konut projeleri: İş Bankası’yla anlaşmalı firmalardan konut edinmek isterseniz avantajlı faizlerden yararlanabilirsiniz.


Kaçırma!

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Corona Virüs Kredisi

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Nasıl Başvurulur?

İçindekiler1 BİREYSEL TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ NEDİR?1.1 TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR?1.2 BİREYSEL TEMEL …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir