Anasayfa / Yatırım / İş Bankası Kobi İnovasyon Destek Paketi
kobi inovasyon destek paketi

İş Bankası Kobi İnovasyon Destek Paketi


Bu makalemizde İş Bankası’nın küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin kendilerini daha ileriye taşımak için yapacağı yeniliklere sağladığı kredilerden ve kimlerin bu kredilerden yararlanabileceğinden bahsedeceğiz.

Ülkemizin köklü bankalarından olan İş Bankası Kobilerin ar-ge yatırımlarıyla üretimde verimliliği arttırmayı, rakiplerinden önce teknolojik gelişmeleri takip etmeyi, iç ve dış pazarda müşteri portföyünü arttırmayı amaçlayan Kobilere ‘İnovasyon Destek Paketi’ ile katkı sağlamaktadır.


İş Bankası Kobi İnovasyon Paketi kapsamında ;

  • İnovasyon Kredisi
  • Yatırım kredisi ve
  • Teminat mektubu kolaylıklarını sağlamaktadır.

İnovasyon Kredisi : Kobi ar-ge Başlangıç destek programı kapsamında hibe fonlarından yararlanmaya hak kazanan kobiler, hibe bedellerinin ödenme süresine kadar maddi finansman giderlerini karşılamak amaçlı 12 aya varan vadeli veya taksit ödemeli ticari kredi kullanabilirler.


İş Bankası Kobi İnovasyon Paketi Kapsamındaki Yatırım Kredisi

Kobi ar-ge Başlangıç destek programı kapsamında hibe fonlarında yer almayan makine teçhizat alımı için ilk bir yılı anapara ödemesiz azami beş yıl vadeli olarak kullanabilirler.

İş Bankası Kobi İnovasyon Paketi Kapsamındaki Teminat Mektubu

Kobi ar-ge Başlangıç destek programı kapsamında HİBE desteği kapsamında diğer firmaların isteyecekleri avans ödemeleri için Teminat Mektubunu uygun koşullarda kullanabilirler.

Kimler İş Bankası Kobi İnovasyon Destek Paketinden Yararlanabilir ?

İş Bankası Kobi İnovasyon Destek Paketinden, sanayi ar-ge projeleri destekleme programı ve kobi ar-ge başlangıç destek kapsamında hibe  fonlarından yararlanmaya hak kazananan kobiler yararlanabilir.

Sorularınızı yorum kısmına yazabilirsiniz.


Kaçırma!

Bankaların Güncel Döviz Kurları

Bankaların Güncel Döviz Kurları (Canlı Döviz Fiyatları)

Bankalar aracılığı ile de döviz alış satışı yapılabiliyor. Bankaların döviz fiyatları farklılık gösterebiliyor. Bu yazımızda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir