Anasayfa / Krediler / İş Bankası Esnaf Kredisi Kampanyası
İş Bankası Esnaf Kredisi Kampanyası
İş Bankası Esnaf Kredisi Kampanyası

İş Bankası Esnaf Kredisi Kampanyası


İş Bankası Esnaf Kredisi Kampanyası

(31 Ekim-30 Aralık 2016 Tarihleri arası için geçerli)

Gerek işlerini büyütmek isteyenler gerek yeni iş kurmak isteyenler için en büyük sorunlardan biri de finansman… Bu bağlamda girişimciler nakit için bankaların kapısını aşındırıyor. Bankalar da bu talebi görerek çeşitli kampanyalarla müşteri çekmeye çalışıyorlar. Şüphesiz ki bankalar arası rekabeti bunun en büyük sebebi…


Sitemizde sizin için en uygun kredileri inceliyoruz. Bu yazımızda İş Bankası’nın esnaf kredisi kampanyasını açıklayacağız.

İş Bankası Esnaf Kredisi nedir?

Türkiye’nin en büyük ve köklü bankalarından biri olan İş Bankası, esnaf ve KOBİ’ler için çeşitli krediler veriyor. Bu kredilere ek olarak zaman zaman yapılan kampanyalar da göze çarpıyor.


Çeşitli ihtiyaçlarını gidermek isteyen esnaflar ve KOBİ’ler, %0,99 oranında faizle geri ödemeli esnaf kredisi alabiliyorlar.

Peki, bu kampanyadan hangi işletmeler faydalanabilir?

İş Bankası esnaf kredisi kampanyasından faydalanabilmek için işletmelerin bazı şartları sağlaması gerekiyor. Bunları maddeler halinde yazalım:

  • Bu kampanyadan faydalanabilmek için Esnaf Odası’nda kaydınızın olması gerekiyor,
  • İşletmenizde en fazla 50 kişi çalışıyor olmalı,
  • 2015 yılı sonuna ait cironuzun veya bilançonuzun 8 milyon TL’yi geçmemesi isteniyor,

İş bankası esnaf kredisi kampanyası ne kadar krediye ne kadar vade yapıyor ve ne kadar faiz alıyor?

Esnaf kredisi kampanyası kapsamında İş Bankası en fazla 100.000 TL kredi veriyor. Verdiği 100.000 TL kredi için 36 aya kadar aylık % 0,99 faiz oranı veriyor. Sizden ticari kredi kullandırım ücreti de kesiliyor. Bu kesintiye Banka Sigorta Muamele Vergisi (BSMV)  de dahildir. Böylece 242 TL’ye tekabül eden bir miktar ticari kullandırım ücreti adı altında sizden tahsil ediliyor. Diğer ek giderlerle birlikte 36 ay vadeyle 100.000 TL’lik kredi alırsanız aylık ödemeniz gereken tutar yaklaşık 3.344 TL civarında oluyor.

Esnaf kredisi başvurusunu nasıl yaparım?

Kredi başvurunuzu internet üzerinden de yapabilirsiniz. İşbank müşterisiyseniz internet bankacılığı şifresi alıp https://www.isbank.com.tr/TicariInternet/Transactions/Login/FirstLogin.aspx adresinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Şubelere giderek başvurunuzu yapabilirsiniz.

İş Bankası Esnaf kredisi almak için istenen belgeler nelerdir?

İstenen belgeler şu şekilde:

Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,

Vergi kayıt levhası ve fotokopisi,

Oda kayıt belgesi,

İkametgah belgesi.


Kaçırma!

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Corona Virüs Kredisi

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Nasıl Başvurulur?

İçindekiler1 BİREYSEL TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ NEDİR?1.1 TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR?1.2 BİREYSEL TEMEL …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir