Anasayfa / Krediler / Ingbank İpotekli İhtiyaç Kredisi

Ingbank İpotekli İhtiyaç Kredisi

Ingbank müşterilerine gayrimenkul teminatı karşılığında ihtiyaç kredisi veriyor. Bu yazımızda Ingbank ipotekli ihtiyaç kredisi hakkında bazı bilgiler verdik. Ing ipotekli ihtiyaç kredisi özellikleri nedir? Ing ipotekli ihtiyaç kredisi faiz oranı kaçtır? Ing’ye ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır? Ing konut ipotekli kredi başvurusu için şubelerden hangi belgeler istenir? Cevaplar aşağıda…

Ing ipotekli ihtiyaç kredisi özellikleri nedir?

Ingbank’a gayrimenkul kapsamında olan bir malı teminat göstererek kredi kullanabilirsiniz. Ing’nin gayrimenkul ipotekli olarak verdiği kredilerin özellikleri şunlardır:

  • Ingbank 48 ay vadeli olarak 2 milyon TL’ye kadar ipotekli ihtiyaç kredisi verebiliyor.
  • Banka 20.000 TL’nin altında ipotekli kredi vermiyor.
  • Ingbank ipotekli ihtiyaç kredisi faiz oranı aylık %1,09 olarak uygulanıyor.
  • Ing ipotekli ihtiyaç kredisi kapsamında kullanılan kredilerden %0,5 oranında kredi tahsis ücreti alınıyor.
  • Kredi gayrimenkul ipotekli olarak verildiğinden bu krediden Banka ve Sigorta Muamele Vergisi alınmıyor. Ing ipotekli ihtiyaç kredisi aylık faiz tutarının %15’i oranında Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu vergisi alınıyor.
  • Banka teminat olarak kabul edeceği gayrimenkule ekspertiz işlemi uyguluyor. Ekspertiz ücreti kapsamında müşteriden 650 TL civarında para alınıyor.
  • Gayrimenkule ipotek tesis edileceğinden bu işlem için müşteriden 180 TL civarında ücret alınıyor.
  • Ingbank, müşterisine kredi kullanımı için hayat sigortası ve gayrimenkulün türüne göre diğer sigortaları yaptırmayı zorunlu tutuyor. Konut ipotekli kredi kullanacak müşterilere DASK ve konut sigortası yaptırılıyor.

İpotekli ihtiyaç kredisi veren diğer bankaları görmek için ” İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar ” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz

Ing’ye ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Ing’ye ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilmek için şubelere gitmeniz gerekiyor. Şubelerden kolayca başvuru yapabilir ve kredinizi anında kullanabilirsiniz.

Ing konut ipotekli kredi başvurusu için şubelerden hangi belgeler istenir?

Ing konut ipotekli kredi başvurusu için nüfus cüzdanı, gelir belgesi ve konuta ait tapu istenir. Başka türde bir gayrimenkulü bankaya teminat olarak gösterip kredi kullanacaksanız, başvuru için o gayrimenkulün tapusunu bankaya getirmelisiniz.

Sorularınızı yorum kısmına yazabilirsiniz.


Google Reklamları

Kaçırma!

Bedelli Askerlik İhtiyaç Kredisi

QNB Finansbank Bedelli Askerlik Kredisi (3 Ay Ertelemeli)

Finansbank bedelli askerlik yapmak için paraya ihtiyacı olanlara 3 ay ödeme ertelemeli ihtiyaç kredisi veriyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir