Anasayfa / Krediler / Ingbank %1,04’ten Başlayan Faizlerle Taşıt Kredisi Veriyor
Ing taşıt kredisi
Ing taşıt kredisi

Ingbank %1,04’ten Başlayan Faizlerle Taşıt Kredisi Veriyor


Ingbank 2. el ve 0 km taşıtlara kredi veriyor. Bu yazımızda Ing’nin verdiği taşıt kredisi hakkında bazı bilgiler verdik. Ing taşıt kredisi özellikleri nelerdir? Ing taşıt kredisi faiz oranları kaçtır? Ing anında taşıt kredisi başvurusu nasıl yapılır? Ing taşıt kredisi başvurusu için müşterilerden istenen belgeler nelerdir? Cevaplar aşağıda…

Ing taşıt kredisi özellikleri nelerdir?

Ing taşıt kredisi 0 km ve 8 yaşına kadar olan 2. el taşıtlar için veriliyor. Ing taşıt finansmanı kapsamında 48 aya kadar vade yapıyor.  Ing taşıt kredisi faiz oranları kullanmak istediğiniz vadeye göre değişiyor. Ing taşıt kredisi faiz oranları şöyle:


 • 0 km ve ikinci el araçlar için 3-6 ay vade arasında kullanacağınız taşıt kredisinin faiz oranı % 1,08’dir. Ancak kaskonuzu Ingbank aracılığı ile yaptırırsanız 2. el taşıtlar için bu vade aralığında kullanacağınız kredinin faiz oranı %1,04′ düşüyor.
 • 0 km ve ikinci el araçlar için 7-48 ay vade arasında kullanacağınız taşıt kredisinin faiz oranı % 1,34’tür. Ancak kaskonuzu Ingbank aracılığı ile yaptırırsanız  0 km ve 2. el taşıtlar için bu vade  aralığında kullanacağınız kredinin faiz oranı %1,34’e kadar düşüyor.

Ingbank, taşıt kredisi vereceği müşterilerine bazı masraflar çıkarıyor. Bu masrafları şöyle sıralayabiliriz:

 • Ing otomobil kredisi kapsamında kullanacağınız kredinin %0,5’i kadar kredi tahsis ücreti ödemeniz isteniyor.
 • Ing araba kredi için kesilen BSMV ve KKDF vergileri vardır. Bu vergiler kullanacağınız taşıt kredisinin aylık faiz tutarı üzerinden hesaplanarak her ay alınacaktır. Aylık faiz tutarının %5’i kadar Banka ve Sigorta Muamele Vergisi alınır. Aylık faiz tutarının %15’i kadar Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu vergisi müşteriden yine alınacaktır.
 • Ing otomobil kredisi kapsamında kredi kullanarak alacağınız otomobile kasko yaptırmak zorunludur. Kasko için Ingbank ya da başka bir kuruluşu kullanabilirsiniz. Kaskonuzu Ingbank’tan yaptırırsanız yukarıda belirttiğimiz nispeten daha avantajlı faiz oranlarından faydalanabilirsiniz.
 • Ing araba kredisi verirken ilgili araca rehin işlemi uygular. Bu rehin işlemi bankaya olan taşıt kredisi borcunuz bitince kaldırılır. Ingbank rehin koyma ve kaldırma işlemleri için müşterisinden ücret talep etmemektedir.
 • Ing araba kredisi taksitlerinizi vaktinden önce topluca ödemek isterseniz bankaya erken ödeme cezası ödersiniz. Ing otomobil kredisi kapsamında bankaya kalan borç vadeniz 36 aydan az ise kalan borcun %1’i kadar; 36 aydan fazla ise kalan borcun %2’si kadar erken ödeme masrafı banka tarafından sizden alınacaktır.

Ing anında taşıt kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Internetten Ing anında taşıt kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Ing anında taşıt kredisi başvurusu için bu bağlantıya tıklayın ve açılacak olan sayfadaki ” Taşıt Kredisi Başvuru Formu ”nu doldurun. Bu işlem sonucunda bankaya taşıt kredisi ön başvurusu yapmış olacaksınız. Taşıt kredisi kullanımına uygun görülen müşterilerden biriyseniz taşıt kredisi için gerekli belgeler ile herhangi bir Ing şubesine davet edileceksiniz. Peki, Ing taşıt kredisi başvurusu için müşterilerden istenen belgeler nelerdir?


Ing taşıt kredisi başvurusu için müşterilerden istenen belgeler nelerdir?

Ing otomobil kredisi için banka şubeleri tarafından müşterilerden istenen belgeler şunlardır:

 • Nüfus cüzdanı
 • Gelir Belgesi
 • Ing araba kredisi kullanarak almak istediğiniz araç 0 km ise; araca ait proforma fatura,
 • Ing araba kredisi kullanarak almak istediğiniz araç 2. el ise aracın ruhsatı ve kasko değeri istenecektir.

Kaçırma!

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Corona Virüs Kredisi

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Nasıl Başvurulur?

İçindekiler1 BİREYSEL TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ NEDİR?1.1 TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR?1.2 BİREYSEL TEMEL …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir