Anasayfa / Krediler / ING Bank 3 Ay Ertelemeli İhtiyaç Kredisi (2018’de Ödemeye Başla)
ING Bank 3 Ay Ertelemeli İhtiyaç Kredisi
ING Bank 3 Ay Ertelemeli İhtiyaç Kredisi

ING Bank 3 Ay Ertelemeli İhtiyaç Kredisi (2018’de Ödemeye Başla)


ING Bank tüketicilere; ödemesi 2018 yılında başlayan ihtiyaç kredisi veriyor. ING bu krediye 3 ay taksit ertelemesi yapıyor. Krediyi kullandığınız tarihten itibaren bankaya 3 ay boyunca ödeme yapmıyorsunuz.

Bu yazımızda ING Bank ertelemeli kredi hakkında bazı bilgiler verdik. ING Bank ertelemeli kredinin özellikleri nelerdir? ING Bank 3 ay taksit ertelemeli ihtiyaç kredisi faiz oranı kaçtır? ING ertelemeli kredi başvurusu nasıl yapılmaktadır? ING ertelemeli ihtiyaç kredisi anında hesaba yatırılıyor mu?


ING Bank ertelemeli kredinin özellikleri nelerdir?

3 ay taksit ertelemeli kredi kapsamında en az 3.000 TL en fazla 100.000 TL kredi kullanabilirsiniz. Ertelemeli ihtiyaç kredisi için en fazla 36 ay vade yapılmaktadır. ING Bank 3 ay taksit ertelemeli ihtiyaç kredisi faiz oranı 36 aylık vadeler için aylık %1,39’dur. Kredi maliyetleri işin içine girdiği zaman, ertelemeli kredinin müşteriye yansıyan aylık faiz tutarı %1,69 civarında olacaktır. ING Bank 3 ay taksit ertelemeli ihtiyaç kredisinin diğer özellikleri şunlardır:

  • Ertelemeli kredi kampanyası kapsamında kullanacağınız kredi tutarının %0,5’i kadar kredi tahsis ücreti banka tarafından kesilecektir.
  • BSMV ve KKDF kapsamında ING Bank ertelemeli kredi aylık faiz tutarı üzerinden vergi alınır. Ertelemeli ihtiyaç kredisi aylık faiz tutarının %5’i kadar BSMV; %15’i kadar KKDF alınır. Bu vergiler ertelemeli ihtiyaç kredisi kampanyası vadesi boyunca, belirtilen oranlarda, bütün taksitlere eklenmektedir.
  • ING’den kredi kullanmak isteyenler hayat sigortası yaptırmak zorundadırlar. Hayat sigortası primi müşteri profiline göre değişebilir. Aşağıdaki örnek maliyet tablosunda diğer masraflarla birlikte, hayat sigortası primine de yer verdik.

ING Bank ertelemeli ihtiyaç kredisi için hazırlanan örnek maliyet tablosu şöyle:


Kredi Miktarı
Kredi Vadesi
Aylık  Faiz Oranı
İlk Taksit Tutarı
Sonraki Aylar Taksit Tutarı
Tahsis Ücreti (Binde Beş)
Hayat Sigortası Masrafı (Yıllık)
Aylık Toplam Maliyet Oranı
Yıllık Toplam Maliyet Oranı
10.000 TL
 36 Ay
%1,39
667 TL
 405 TL
50 TL
323 TL
 %1,69
 %22,23

Tablodaki hayat sigortası masrafı ortalama bir tutardır. Bu tutar müşteriye göre azalabilir ya da artabilir.

ING ertelemeli kredi başvurusu nasıl yapılmaktadır?

ING Bank ertelemeli ihtiyaç kredisi başvurusu internetten ya da şubelerden yapılıyor. Internet üzerinden yapacağınız başvuru ile şubesiz olarak kredi kullanmanız mümkün oluyor. Vereceğimiz bağlantıya tıklayarak açılan safyadaki formu doldurup başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Başvurunuz kısa sürede sonuçlanacaktır. Ertelemeli kredi başvurunuz olumlu sonuçlanırsa kredi tutarı hesabınıza yatırılacaktır. ING Bank anında ertelemeli kredi başvurusu için bağlantıya tıklayınız.


Kaçırma!

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Corona Virüs Kredisi

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Nasıl Başvurulur?

İçindekiler1 BİREYSEL TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ NEDİR?1.1 TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR?1.2 BİREYSEL TEMEL …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir