Anasayfa / Sms Kredi / Ing Bank 2205 Sms Kredi Başvurusu
Ing Bank 2205 Sms Kredi Başvurusu
Ing Bank 2205 Sms Kredi Başvurusu

Ing Bank 2205 Sms Kredi Başvurusu


Günümüz bankacılığındaki işlemlerin büyük bir kısmı artık elektronik ortamdan gerçekleştirilebiliyor. Artık insanlar şubelerde vakit kaybetmek zorunda değiller. Elektronik ortamda ve telefon bankacılığıyla artık kredi başvurusu yapılabiliyor. Sms ile kredi başvurusu yapabilmek de artık mümkün… Telefonunuzdan bankaların ilgili numaralarına sms göndererek krediler için ön başvuruda bulunabiliyorsunuz.

Ingbank da sms ile kredi başvuru işlemini sağlayan bankalardan birisi. Bu yazımızda Ingbank’a smsle nasıl kredi başvurusu yapacağınızı ve ön başvurunuz olumlu sonuçlandıktan sonra hangi işlemleri yapmanız gerektiğini anlattık.


INGBANK SMS kredi başvurusunu nasıl yaparım?

Aslında kredi başvuruları için en pratik yok, bankaların internet siteleri üzerinden ya da internet bankacılığına giriş yaparak başvuru yapmaktır. Ama sms aracılığıyla başvuru yapmak da tercih edilebiliyor. ING Bank’a sms yoluyla kredi başvurusu yapmak için, telefonunuzun mesajlar kısmından kısa mesaj yani sms kısmını seçip T.C. kimlik numaranızı yazıp 2205 e gönderebilirsiniz. Kısa bir süre içinde size kredi için, olumlu veya olumsuz geri bildirim yapılacaktır. Yaptığınız bu işleme ön başvuru denilmektedir. Yani bankalar T.C. kimlik numaranız üzerinden sizin kredi için uygun olup olmadığınızı incelerler. Genelde bir saat içinde size olumlu veya olumsuz dönüş yapılır. Şunu da belirtelim ki gönderdiğiniz sms ücretlidir. Operatörünüz aracılığıyla faturanıza 1 sms ücreti olarak yansıtılır.

Ön başvurum olumlu sonuçlandı şimdi ne yapmam gerekiyor?

INGBANK 2205 SMS kredi hizmeti aracılığıyla yaptığınız kredi ön başvurusu genelde aynı gün içinde sonuçlanır. SMS aracılığıyla ön başvurunuz olumlu sonuçlandı ise size ING Bank personeli telefon üzerinden ulaşacak ve sizi yönlendirecektir. Biz yine de prosedür hakkında size bilgi verelim.


İstediğiniz krediye göre size vade ve faiz oranları bildirilir. 1 ay içinde sizi herhangi bir INGBANK şubesine davet ederler. Yanınızda getirmeniz gereken belgeler hakkında bilgi verilir. Bu belgeler alacağınız bireysel kredi türüne göre ufak tefek farklılıklar gösterebilir ancak genel olarak aşağıdaki gibidir:

Kredi için ING BANK’ın istediği belgeler:

  • T.C. kimlik belgeniz,
  • Gelirinizi bildiren belgeler. Maaşlı çalışansanız bordrosu, gayrimenkul geliriyle geçiniyorsanız tapu, serbest meslek çalışanıysanız vergi levhası vs. gibi belgeler istenilebilir.
  • İkametgah belgeniz veya son 3 aya ait elektrik, su, doğalgaz, telefon vs. faturaları.

Bu işlemler sonucunda krediniz onaylanır ve paranızı alırsınız.

Ingbank’tan anında hesaba yatan kredi kullanmak mümkün mü?

Ingbank’a şubesiz olarak kredi başvurusu yapıp, aynı zamanda kredinin hesabınıza anında yatmasını istiyorsanız bu konuda bazı bilgiler verdik. Ingbank sms kredi anında hesaba yatırılmıyor. Ancak Ingbank müşterileri Ing internet bankacılığına internet şifrelerini kullanarak giriş yaptıktan sonra kredi başvurusu yaparlarsa ve bu kredi başvurusu onaylanırsa, anında hesaba yatan kredi kullanabilirler. Ing müşterisi olduğunuz ve kredini başvurunuz onaylandığı için bankadan talep ettiğiniz ihtiyaç kredisi tutarı anında hesabınıza geçirilecektir.

Ingbank Sms Kobi Kredisi

Ingban sms kredi kapsamında esnaf ve kobilere de kredi imkanı sunuyor. Ticari müşterilerin faydalanabileceği sms kobi kredisi kampanyası kapsamında Ingbank 48.000 TL’ye kadar kobi kredisi verebiliyor. Sms ile yapılan başvuru aynı gün içinde sonuçlanıyor. Kobi kredisi sms başvurusu olumlu olan müşteriler Ingbank şubelerine, başvurunun sonuçlandığı gün ya da daha sonra, giderek kredilerini anında kullanabiliyorlar. Ingbank’ın kobilere sms ile kredi imkanı sunduğu bu kampanya hakkında ayrıntılı bilgi edinmek isterseniz ” Ingbank’tan Sms ile Anında Kobi Kredisi ” başlıklı yazımıza tıklayabilirsiniz.

Sorularınızı yorum bölümüne yazabilirsiniz.


Kaçırma!

Ziraat Bankası sms kredi başvurusu

Ziraat Bankası 4747 Sms Kredi Başvurusu

İçindekiler1 Ziraat Bankası Sms Kredi Başvurusu2 Ziraat Bankası’na 4747 SMS kredi başvurusunu nasıl yaparım?2.1 Ziraat …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir