Anasayfa / Krediler / ICBC %1,13 Faizle İhtiyaç Kredisi Veriyor
ICBC Hesaplı Kredi

ICBC %1,13 Faizle İhtiyaç Kredisi Veriyor


Dünyanın en büyük bankası olan ICBC Türkiye piyasasına giriş yaptığından bu yana tüketicilere çeşitli kredi kampanyaları sunuyor. Bu yazımızda taksitli ihtiyaç kredisi kapsamındaki ICBC Hesaplı Kredi Kampanyası hakkında bilgi verdik. ICBC Hesaplı Kredi kampanyasının özellikleri nelerdir? ICBC ihtiyaç kredisi faiz oranları nasıldır? ICBC’ye kredi başvurusu nasıl yapılır? ICBC ihtiyaç kredisi başvurusu için hangi belgeleri istemektedir? Soruların cevapları yazımızda…

ICBC Hesaplı Kredi kampanyasının özellikleri nelerdir?

ICBC Hesaplı Kredi kampanyasının özelliklerini sıralayalım:


  • ICBC Hesaplı Kredi kampanyası için 48 aya kadar vade yapıyor. İhtiyaç kredisi kapsamındaki bu kredi için herhangi bir üst limit bulunmamaktadır.
  • Hesaplı Kredi kampanyası kapsamında verilen ICBC ihtiyaç kredisi faiz oranları %1,13’ten başlayıp %1,16’ya kadar çıkıyor. Bu faiz oranları kampanyaya ait indirimli oranlardır. ICBC’den teminatsız ihtiyaç kredisi almak isteyenlere %1,16 ; teminatlı ihtiyaç kredisi almak isteyenler %1,13 faiz uygulanmaktadır.
  • ICBC ihtiyaç kredilerinden kredi tutarının %0,5’i kadar kredi tahsis ücreti alınmaktadır.
  • Banka Sigorta Muamele Vergisi kapsamında aylık faiz tutarının %5’i kadar gider, tüketiciye yüklenmektedir.
  • Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu kapsamında aylık faiz tutarının %15’i kadar gider, tüketiciye yüklenmektedir.
  • ICBC ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşterilerin hayat sigortası yaptırması şarttır. Hayat sigortası primi ile birlikte ICBC Hesaplı Kredi kampanyasının yıllık maliyeti %20’ye yaklaşmaktadır.

ICBC’ye kredi başvurusu nasıl yapılır?

ICBC’ye kredi başvurusu yapmak için, banka şubelerini ve bankanın internet sitesini kullanabilirsiniz. ICBC’ye internetten kredi başvurusu yapmak için tıklayınız.

ICBC ihtiyaç kredisi başvurusu için hangi belgeleri istemektedir?

ICBC ihtiyaç kredisi başvurusu için aşağıdaki belgeleri kredi başvurusu yapacak olan kişiden istemektedir.


  • Nüfus cüzdanı ve fotokopisi,
  • Gelir Belgesi : Ücretli çalışanlardan maaş bordrosu; serbest meslek sahipleri için vergi levhası ve Ticaret Sicil Gazetesi; gayrimenkul geliri olanlar ya da gayrimenkul teminatı vereceklerden için taşınmaza ait tapu/kira kontratı istenmektedir.

Sorularınızı yorum kısmına yazabilirsiniz.


Kaçırma!

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Corona Virüs Kredisi

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Nasıl Başvurulur?

İçindekiler1 BİREYSEL TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ NEDİR?1.1 TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR?1.2 BİREYSEL TEMEL …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir